אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > מכשיר לקריאת סוכר רציפה

מכשיר לקריאת סוכר רציפה ככלי עוצמתי לניהול מחלת הסוכרת


16.09.08
ניטור רצוף של רמת הסוכר באמצעות משאבות אינסולין משולבות סנסור מביא לאיזון רמות ערכי הסוכר אצל חולי סוכרת מסוג 1

חדש: פרסום במגזין הרפואי:" ניו אינגלנד"

המחקר הגדול מסוגו בתחום ניטור סוכרת בזמן אמת

מכשיר לקריאת סוכר רציפה הינו כלי עוצמתי לניהול מחלת הסוכרת

  • ניטור רצוף של רמת הסוכר באמצעות משאבות אינסולין משולבות סנסור מביא לאיזון רמות ערכי הסוכר אצל חולי סוכרת מסוג 1 .
  • בישראל: טכנולוגיית הסנסורים הוגשה השנה לסל הבריאות 2009 למניעת אירועי היפוגליקמיה מסכני חיים ולאיזון משופר של מחלת הסוכרת

חברת מדטרוניק, המובילה בתחום הטכנולוגיות הרפואיות בישראל ובעולם, יצרנית משאבות אינסולין משולבות סנסור ומכשירי ניטור רציף אישי לסוכרת, הודיעה היום כי תוצאות המחקר הגדול ביותר שנערך אי פעם בניטור רצוף של רמת הסוכר פורסמו החודש במגזין הרפואי הנחשב: " New England Journal of Medicine ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין".

המחקר הבלתי תלוי אשר נערך על-ידי המכון לחקר סוכרת נעורים (JDRF) והקיף 322 חולים ב-10 מרכזים רפואיים בארה"ב, הראה כי ניטור אישי רצוף של הסוכר הפחית באופן משמעותי את ערכי ה A1C (הרמות הממוצעות של סוכר בדם) אצל חולי סוכרת מסוג 1, עובדה המעניקה תוקף נוסף לראיות הקליניות המתרחבות והולכות ותומכות בניטור רצוף של סוכר ויכולתו לשפר באופן ניכר את ניהול המחלה והשליטה ברמת הסוכר.מחקרים הראו שהפחתת רמת הסוכר הממוצעת מוביל להפחתת הסיכון לתופעות לוואי ארוכות טווח הקשורות לסוכרת, לרבות עיוורון ומחלות כליה.

ממצאי המחקר מראים כי, אחרי חצי שנה של מעקב אישי רצוף אחר רמת הסוכר בחולים מבוגרים, הושגה הפחתה של 0.53 אחוזים ברמת הסוכר הממוצעת (A1c) בהשוואה לקבוצת הבקרה. כל החולים שהשתתפו במחקר חוו הפחתה מוחלטת ומובהקת מבחינה סטטיסטית ברמת הסוכר הממוצעת בדם, בטווח של 0.5 עד 0.7 אחוזים, כאשר הניטור נעשה לפחות שישה ימים בשבוע. בנוסף, שיפור ברמת הסוכר הממוצעת התרחש ללא עלייה בהיפוגליקמיה (רמה נמוכה מדי של סוכר בדם).

כריס אוקונל, נשיא חטיבת הסוכרת של מדטרוניק, אינק ציין: "המחקר מדגיש שחולים יכולים להשיג שליטה משופרת בסוכרת מבלי לחשוש להסתכן בירידה מופרזת של רמת הסוכר. פתרונות מתקדמים לניהול הסוכרת, כגון מכשיר ניטור אישי מחוללים מהפיכה בטיפול בסוכרת וחברת מדטרוניק גאה לשתף פעולה עם המכון לחקר הסוכרת (JDRF) ועם ארגוני סוכרת אחרים בתמיכה בכל המאמצים הנעשים לשיפור התוצאות של החולים."

בנוסף להשגת מטרת המחקר הראשונית של הפחתת רמת הסוכר הממוצעת בדם באופן מובהק מבחינה סטטיסטית, קבוצת החולים המבוגרים שבמחקר בגילאי 25 - 72 השיג גם את מטרות המחקר המשניות באופן מובהק מבחינה סטטיסטית (לרבות ערך A1C של 7.0 אחוזים ורמה ממוצעת של פחות מ-7.0 אחוזים ללא עליה בארועי היפוגליקמיה, הפחתה יחסית גדולה של יותר מ-10.0 אחוזים ברמת ה A1C והפחתה אבסולוטית של 0.5 אחוזים. ברמת ה A1C.

כל החולים, מבלי להתחשב בגילם, חוו הפחתה של רמת ה A1C כאשר השתמשו בקריאת הסוכר הרציפה לפחות שישה ימים בשבוע. קבוצת החולים בגילאי 25- 72 השתמשו במכשיר יותר מ-85 אחוזים מהזמן ועל כן היו עדים לשיפורים הגדולים ביותר ברמת הסוכר הממוצעת.ממצאים אלה תומכים בתוצאות של מחקרים קודמים, כגון מחקר Star 1, הממחיש כי שימוש עקבי ורציף בקריאת הסוכר הרציפה מוביל להפחתה יותר משמעותית ברמת הסוכר הממוצעת A1C.

צורך חשוב שאינו זוכה למענה:

למרות העדויות המצטברות ותומכות במכשיר ניטור אישי לקריאת סוכר רציפה, לרוב המכריע של חולי סוכרת מסוג 1 העשויים להפיק תועלת ממנו אין גישה אליו כלל. הסיבה העיקרית לכך היא היעדר שיפוי של ההוצאה על ידי חברות ביטוח הבריאות. מדטרוניק תמכה מאז ומתמיד בהשגת ראיות קליניות שימחישו את הצורך בטיפולים מתקדמים יותר לניהול הסוכרת, כדוגמת משאבת פארדיים משולבת סנסור לקריאת סוכר רציפה וגארדיאן , והחברה סבורה כי מחקר זה יועיל למאמצים להשיג שיפוי ביטוחי לחולים הזקוקים למכשירים אלו..מדטרוניק משווקת כיום את המערכת המשולבת היחידה בעולם לניהול סוכרת הכוללת מכשיר לקריאת סוכר רציפה בזמן אמת עם משאבת אינסולין ואת ה" גארדיאן קריאת סוכר רציפה ללא משאבת אינסולין.

אודות חטיבת הסוכרת של מדטרוניק:

חטיבת הסוכרת של מדטרוניק (http://www.metronicdiabetes.com/) היא המובילה בעולם בפתרונות מתקדמים לניהול סוכרת, ביניהם מערכות משולבות לניהול סוכרת, משאבות אינסולין לטיפול, מערכות לניטור רצוף של רמת הסוכר ותוכנה לניהול טיפולים, וכן שירות לקוחות ברמה עולמית הניתן על-ידי מומחים ואנשי מקצוע מסביב לשעון.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה