אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

עצות לשימוש מושכל בטלפון הנייד


7/08/08
עצות עשה ועל תעשה עם הטלפון הנייד

בזמן השימוש בטלפון הסלולרי נוצרת התחממות של המכשיר, כל אחד יכול להרגיש את התופעה; טלפונים ניידיםמשחררים קרינה בתדרים שונים, אשר גורמים ל התחממות האוזן כתוצאה משימוש בטלפון הנייד

לאחרונה פורסם בארצות הברית מחקר שנעשה בישראל אשר בראשו עמדה דר' סיגל סדצקי העובדת במכון גרטנר שבתל השומר. מתוצאות המחקר עולה כי בדרך כלל אין קשר ישיר בין השימוש בטלפון סלולרי לבין התפתחות של סרטן בלוטות הרוק, אולם באזורים בהם קיים מיעוט באנטנות (באזור המושבים והכפרים) תיתכן כי תיהיה עלייה מסוימת בסיכון לגידולי סרטן מסוג בלוטת הרוק. אך עם זאת, עלינו לזכור כי רוב המחקרים בתחום הסלולר מבוססים לרוב על תשאול של מושא המחקר ומסתמכים על הדיוק של . יתכן מאד כי יש סיכוי שאנשים הסובלים כעת מגידול לא העריכו נכונה את משך הזמן שהם בילו עם הטלפון הנייד ליד האוזן.

האזהרות של רשות הבריאות האמריקאית מבוססת על מחקר שתוצאותיו עדיין לא פורסמו אך יש לא מעט אישורים ותלונות בדבר סבל של הציבור מקרינות אלו, וגם לאחר שיתפרסמו התוצאות הסופיות, עדיין לא כל כך ברור אם ינתנו תוצאות חד-משמעיות,וזאת מכיוון שבכדי לקבל תוצאה חד-משמעית עלינו יהיה לקיים מחקר פרספקטיבי, זאת אומרת, לקחת אוכלוסייה גדולה יותר, כאשר יש לתת לחלקה לדבר בטלפון נייד כאוות נפשה ועל חלקה האחר של אותה אוכלוסיה יש לאסור את הדיבור, וכך לעקוב במשך מספר שנים אחר התוצאות הבריאותיות. כרגע לא ברור האם מחקר כזה בכלל ישים, הן מבחינה כספית , והן מבחינת האנשים ורצונם לוותר על שימוש בטלפון נייד. ואם כבר יתכן שיימצאו כאלה,יתכן ואולי הם בכלל נמנעים ממוצרים מסוכנים אחרים, וזאת הסיבה לכך שאצלם יש פחות מקרים של תחלואה בסרטן.

ההיגיון הביולוגי אומר כי יכול מאד להיות ש--קרינה אלקטרומגנטית המוקרנת מהטלפונים הניידים עשויה מאד לגרום להיווצרות של בעיות בריאות. דבר אשר מכניס אותנו קרי את הציבור לחרדות.רוב האנשים שלהם אין שום חשש בליבם ואשר מוכנים לקחת סיכונים יגידו, מן הסתם: "אהה, בולשיט , יותר מסוכן לנהוג ועדיין לא ויתרנו על המכונית שלנו", ומצד שני אנשים עם רמת חרדה יותר גבוהה דווקא עשויים לזרוק מייד את הטלפון הנייד, ובמיוחד למנוע מילדיהם להשתמש בסלולרי.
אז מה עלינו לעשות? מהו האיזון? האם זה הכל או לא כלום?
אין ספק כי שימוש אם נשתמש באופן מושכל במכשירי הטלפון הניידים יתאפשר לנו יותר להמשיך ולהפיק את המירב מן הטלפון ובכך תפחת הסכנה הבריאותית שלנו, למינימום.

הנה כמה עצות שאספנו בשבילכם מאת מומחי בריאות בתחום הסלולר וקרינות אלקטרו מגנטיות:
1. לא להשתמש בטלפון הנייד ליד תינוקות בחודשי החיים הראשונים (אם באמת יש נזק מקרינה אלקטרומגנטית, צפוי שהנזק ייגרם בשלב בו האיברים מתפתחים ומתארגנים). לגבי ילדים יותר מבוגרים, קרי כיתה אלף ומעלה ילדים אשר כבר יכולים להשתמש בטלפון ללא כל עזרה, מומלץ מאד להשתמש בנייד אך ורק לשיחות חירום.
2. יש להרחיק את הטלפון הנייד מהראש ככל שניתן (כלומר, יש להשתמש ברמקול של הטלפון או באוזנייה חוטית). אפילו אוזניית Bluetooth, יותר עדיפה (אם כי יותר מומלצת אוזנייה שאינה אלחוטית) וזאת מהסיבה שהקרינה הנפלטת ממנה נמוכה בהרבה יותר מזו של הקרינה המוקרנת מהטלפון הנייד.
3.עליך להימנע כמה שיותר משימוש בטלפון במקומות בהם הקירות עשויים לחסום את הקרינה, כמו מעלית, רכבת, כלי הרכב שלכם מבנים סגורים ועוד'.
4. יש להימנע לישון בחדר בו נמצא הטלפון הנייד.

5. לא לישון באותו החדר בו מוטען הטלפון הסלולרי.
6.יש להשתמש בטלפון קווי לשיחות ארוכות ולא עם הטלפון הנייד.

CancerHelp אתר מידע על מחלות סרטן
המאמר נכתב ע"י אמיר לזימי מנהל האתר

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה