אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > הומאופטיה והלם קרב

הלם קרב ופוסט טראומה אצל מבוגרים והשפעתם על ילדיך


22.5.08
פחדים, חרדות דיכאון דלוזיות. אובססיות הן שינה מלאה בסיוטים. הם רק חלק מהתופעות אותן חווה האב שחזר ממלחמה עקובה מדם. האם שהייתה נוכחת בפיגוע או הילד שחי בצל אזעקות חוזרות ונשנות. קושי חברתי, לימודי...

בזמנים בהם רגעי גורל מתערבבים אם רגעי פחד, ותנאי הקיום הסביבתיים הם של שדה קרב מלא בחומר דלק ודרמות, שגורמות לליבוי המדורה הנפשית והוצאתה מאיזונה. חוסר ודאות גורם לחשש אמיתי לחיים ואז יש סיבה אמיתית לחיפוש אחרי פתרונות עמוקים וקבועים למצבי חרדה ופחד דיכאון ופוסט טראומה.

האם הילד שנמצא בבית עם חייל קרב פצוע פוסט טראומה והלם קרב משפע מכך –כן הוא סופג הכול פנימה בצורה תת הכרתית. אם כך מה ניתן לעשות כדי לאזן את הבעל ולשמור על הילדים.

ההומאופתיה פועלת בעזרת עיקרון קיים ברפואה הקונוונציונאלית והוא חוק החיסון

בו הרופאה עושה ימשו באלמנט מהטבע בצורה מוחלת כדי להתגבר על מצבים קשים כמו עקיצת נחש. עקיצת עקרב. פוליו. שפעת. ובהומאופתיה העיקרון הזה נשאר אנו לוקחים סוגי אלמנטים מהטבע שיודעים בצורתם המוחלשת לעורר את מערכת החיסון הרוחנית של הילד והאדם לפעול לאיזון מצב החרדה והטראומה שנוצרו.

אלמנטים שבטבע יכולים להשפיע על ילדים ובוגרים לראות את התמונה בצורה בריאה לתת להם כוח מחודש לעשות בחירה מחודשת ולהתגבר על מצב הפוסט טראומה.

המעניין הוא שלכול סוג חרדה כאב נפשי דיכאון פחד אובססיה קיים אלמנט אחר בטבע שיודע לאזן אותה ועניין נוסף הוא בכך שאין צורך להאמין בכלל בשיטה או באלמנט כדי שהם יגרמו לתוצאה הרצויה אין צורך במאמץ ואין צורך בעשייה של פעולות נוספות.

ניקח מספר דוגמאות של חרדות שילדים יכולים לפתח בעקבות האבא שלהם והם ונראה איזה אלמנטים מהטבע יעזרו לתיקון המצב ובלי להאמין בהם כלל למשל:

פחד מאויבים- יתאזן אחרי לקיחת צמח הבלדונה בצורתו ההומיאופתית.

פחד מתאונות שיקרו לאנשים הקרובים – הזרחן בצורתו ההומיאופתית.

פחד מכול דבר קטן – יוד בצורתו ההומיאופתית לא כתוסף תזונה.

פחד מהתקרבות של אנשים- צמח הקמומיל בצורתו ההומיאופתית.

פחד משמיעת חדשות רעות - מלח הומיאופתי – הוספת מלח לתזונה לא תשפיע לאיזון.

פחד מדם -מתכות האלומיניום והפלטינה בצורתן ההומיאופתית.

פחד עם התקפת פאניקה - מינראל הקלציום בצורתו ההומיאופתית.

פחד מפציעה- צמח הוולריאן בצורתו ההומיאופתית.

פחד שמשהו יקרה למשפחה - שוב קלציום, גופרית, וגם זרחן הומיאופתיים.

פחד ממוות - קלציום, וצמח הרקפת בצורתם ההומיאופתית.

פחד ממוות פתאומי - צמח הארניקה שידוע בהומיאופתיה בשימוש לטראומה ופגיעות.

כמובן שאין לעשות שימוש באלמנטים אלו ללא השגחת הומאופת והפניה של הומיאופת מוסמך לקבלת רמדי. הרמדי צריכה להתאים בדיוק לקשת רחבה של סימפטומים אצל הילד או הבוגר ולא רק לפחד או חרדה מסוג אחד. כמו כן אין זה תחליף לטיפול רפואי על פי הצורך או לאבחון רפואי אם נדרש.

מקרה דוגמא לילדה בחרדה

ילדה בת 6 בעקבות אירועי הפיגועים האחרונים מספרת:

מאז הפיגוע האחרון שקרה לא רחוק מהבית, אני פוחדת לצאת מהבית, אני לא מוכנה אפילו לצאת עד למכולת, אני יושבת כול היום בבית ובודקת 10 פעמים אם החלונות סגורים היטב והדלת נעולה, יש לי הרגשה שכול רגע מחבל יכול להיכנס, מישהו מנסה כול הזמן לפרוץ את החלונות של הבית,אני גרה בקומה ראשונה ואין לי מנוחה אינני יכולה לשבת בחדר אחד כי אני צריכה לראות מה קורה בחדר אחר, אולי מישהו מנסה להיכנס לבית משם, לפעמים אני תופסת את עצמי יושבת שעות מול הדלת מסתכלת על הידית לראות שהיא לא זזה, גם אם ההורים בבית זה לא עוזר.

אם מישהו מצלצל באינטרקום אני קופצת בבהלה קשה לי אחר כך לנשום מרוב חרדה, בלילה זה מתגבר אני ממש מרגישה מוקפת בשדים, אני יושבת בחדר על המיטה בעיניים פקוחות ושומרת על הבית שאף אחד לא יכנס, אני נרדמת רק לקראת לפנות הבוקר ומתעוררת בקפיצה בבהלה פעמים רבות מחלומות זוועה. גם אם אני הולכת לישון עם ההורים זה לא עוזר.

הפתרון ההומיאופתי למצבה.

השימוש באלמנט נפוץ הנלקח על ידי נשים רבות נגד אוסטיאופורוזיס - הקלציום

שבצורתו הה ומאופטית הוא מסוגל להשפיע על הרוח במצבי טראומה וחרדה.

הקלציום בצורתו הבסיסית משמש להרחבת חוזק וחיסון של מערכת העצמות והשלד ובפני התפוררות שברים והתמעטות העצם, הוא קשור למבנה הבסיסי עליו כול הגוף יושב השלד - הבית שנותן ביטחון לכול שאר האיברים.

במישור הרוחני לאדם שיש חוסר איזון ברמת הקלציום של רוח –הוא יחוש חוסר ביטחון עד לרמה של חוסר יציאה מהבית =למסגרת של הביטחון שנותנים השלד. לא במקרה תינוקות שחסר להם קלציום מגרדים ואוכלים את הסיד של קירות הבית.

אם כך הבחירה להיות מאושר וחופשי מסיוטים קיימת – והיציאה מהמבוך קיימת ומוכרת כדי למנוע מהילד להידבק בקשת התופעות מהן סובל מבוגר שסובל מפוסט טראומה יש צורך לתת לשניהם טיפות הומאופתיות שיחזירו אותם לאיזון מלא ואת הבית לתפקוד תקין.ואיך שאומר אובמה –כן אנחנו יכולים לשנות. ולא צריך להאמין. כן אנחנו יכולים.

 אדית דיטה דניאל RCHom.Rcp הומאופתית בכירה

 


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה