אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עור ושער >

איך מעלימים כתמי פיגמנטציה מהעור


28.6.21
איך אפשר להעלים את הכתמים הכהים?

איך מעלימים כתמי פיגמנטציה מהעור

האם יש לכם כתמים כהים על הפנים או הידיים, שנראים שלא ייעלמו מעצמם? האם אתם מתוסכלים מהכתמים האלה, ומנסים לכסות אותם באיפור בכול פעם שאתם יוצאים מהבית? אם כתמי עור אלה מפריעים לכם, הגיע הזמן למצוא את הפתרון שיעזור לכם לסלק אותם.

לכל בעיה יש סיבה. לכן, חיוני לרדת לעומק הבעיה כדי לטפל בה בהצלחה. אז בואו להבין מדוע העור שלכם פיתח כתמים כהים?

אולי שמעתם על הפיגמנט הטבעי הקיים בעור ונקרא מלנין. פיגמנט זה אחראי לצבע העור, העיניים ואפילו השיער שלכם. זה מדהים איך פיגמנט אחד אחראי לגיוון רב כל כך במראה הפיזי של אנשים ברחבי העולם! לכול אדם יש מספר זהה של תאים שנקראים מלנוציטים ומייצרים מלנין. אבל יש הבדל באופן שבו התאים האלה מתנהגים, וכתוצאה מכך גם השונות בגוון העור של בני האדם.

האחריות על צבע העיניים, השיער והעור אינה התפקיד היחיד של המלנין. תפקידו גם להגן על העור מפני ההשפעות המזיקות של השמש. בכול פעם שהעור נחשף לשמש, המלנוציטים מגבירים את ייצור המלנין. לפעמים, הם נכנסים לייצור יתר שגורם להופעת הפיגמנטציה המתבטאת בכתמים כהים.

איך אפשר להעלים את הכתמים הכהים?

ישנם כמה שיטות טיפול בפיגמנטציה, החל מתכשירים ביתיים וכלה בהליכים קוסמטיים:

1. שימוש בתרופות ביתיות להסרת כתמים כהים

תמצית תה ירוק – מחקרים מראים כי לתה ירוק עשויה לסייע להעלמת כתמים כאשר הוא מוחל על העור. השרו תה ירוק במים רותחים למספר דקות, ושפשפו עם תמצית זו את כתמי העור הכהים. הנחת שקית תה ירוק מתחת לעיניים יכולה לטפל גם בעיגולים כהים.

אלגום – ערבבו כפית אבקת אלגום עם כפית גרידת תפוז ומיץ תפוזים, ליצירת עיסה סמיכה. השתמשו בחומר כמסכת פנים, והתמקדו בכתמים הכהים. השאירו את המסכה למשך 20 דקות ואז שטפו במים פושרים. חזרו על הליך זה 3-2 פעמים בשבוע.

ג׳ל אלוורהאלוורה הוא צמח הפלא לכול בעיות העור שלכם. כל שעליכם לעשות כדי להבהיר את הכתמים הכהים, הוא למרוח את העור בג׳ל אלוורה, או לטפטף את מיץ הצמח ישירות על העור. השאירו את החומר למשך 30 דקות, לפני שטיפתו. אפשר גם להשאיר אותו על הפנים למשך הלילה, ובמשך היום השתמשו בקרם לחות יעיל.

2. שימוש בקרם להבהרת כתמים כהים

שימוש בקרם לילה לאורך זמן יכול להבהיר את הכתמים הכהים. במהלך הלילה, העור מתחדש ומתקן את עצמו. קרם לילה לחידוש ולהבהרה פועל להסרת כתמי העור הכהים.

קרמים אחרים לטיפול בכתמי העור הכהים, הם אלה הכוללים מרכיבים שמבהירים את העור, כמו:

- חולצה אזאלית

- סטרואידים

- הידרוקינון

- חומצה קוג׳ית

- רטינואידים

- ויטמין C

3. הליכים קוסמטיים לטיפול בפיגמנטציה

טיפולים אחרים להעלמת פיגמנטציה כוללים בין השאר: פילינג כימי, פילינג בלייזר או מיקרודרמבריישן (Microdermabrasion):

בשלושת השיטות האלה, הטיפול מסיר את שכבת העור העליונה, כדי לגלות מתחתיה שכבת עור חדשה ונקייה מכתמים.

פילינג כימי – משתמש בחומצות בריכוז גבוה מאוד, כדי לקלף את השכבה החיצונית של העור.

פילינג לייזר – משתמש בקרני אור המתמקדות בכתמים הכהים כדי להסירם. יש סוגים שונים של פילינג לייזר, בדיקת העור שלכם תוכל להציע את צורת הטיפול הטובה ביותר עבורכם.

מיקרודרמבריישן (Microdermabrasion) – הוא הליך קליני המשמש לטיפול בכתמים כהים המשפיעים רק על שכבת העור העליונה, האפידרמיס. שיטה זו יעילה במיוחד לטיפול בצלקות שטחיות.

בכול מקרה, מומלץ להתייעץ עם הרופא, לפני שאתם בוחרים בהליך זה או אחר.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה