אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי >

מערכת פריסטייל ליברה 2 מבית אבוט, עם התראות אופציונליות בזמן-אמת, כעת זמינה גם בישראל


28.6.21
מערכת פריסטייל ליברה 2 מבית אבוט, עם התראות אופציונליות בזמן-אמת, כעת זמינה גם בישראל

מערכת פריסטייל ליברה 2 מבית אבוט, עם התראות אופציונליות בזמן-אמת, כעת זמינה גם בישראל:

· מערכת פריסטייל ליברה 2 מעניקה לסוכרתיים את האפשרות לקבל התראות על רמות סוכר גבוהות או נמוכות

· מספקת קריאות מדויקות, בזמן אמת, בכל דקה, כמו מערכת הדור הראשון של פריסטייל ליברה

· מרחיבה את הפורטפוליו של פריסטייל ליברה, טכנולוגיית ניטור רמת הסוכר מספר 1 בעולם[1]

לאנשים החיים עם סוכרת בישראל תהיה כעת אפשרות לקבל התראה בזמן אמת על היפוגליקמיה (רמות סוכר נמוכות [2]) או היפרגליקמיה (רמות סוכר גבוהות 2) באמצעות מערכת פריסטייל ליברה 2, הדור הבא של מערכת פריסטייל ליברה, המציעה התראות סוכר אופציונליות, לסוכרתיים הזקוקים להן. כמובילה עולמית בתחום ניטור-רמות סוכר מבוסס-חיישנים1, אבוט ממשיכה לשנות את האופן שבו סוכרתיים בודקים את רמות הסוכר שלהם בטכנולוגיה המספקת קריאה מדויקת בכל דקה, ללא צורך בדקירות אצבע כואבות[3], ועכשיו עם התראות אופציונליות, ללא כל עלות נוספת.

"פריסטייל ליברה 2 מעצימה סוכרתיים בכך שהיא מספקת להם אפשרות בחירה כיצד הם רוצים להשתמש בהתראות, מה שעשוי להיות אלמנט קריטי עבור קבוצה מסוימת של סוכרתיים - כגון ילדים או אנשים בסיכון גבוה יותר להיפוגליקמיה או היפרגליקמיה," אמר ברנרד בריסולייר, מנהל היחידה העסקית בחטיבת הסוכרת של חברת אבוט. "הפורטפוליו של פריסטייל ליברה מספק באופן עקבי תוצאות בריאותיות טובות יותר לסוכרתיים, כפי שעולה מניסוי קליני מרתק המבוסס על נתוני העולם האמיתי של יותר מחצי מיליון משתמשים ברחבי העולם - כל זאת, בעת שהטכנולוגיה ממשיכה להיות נגישה.

גיא גפן, מנכ"ל חברת גפן מדיקל, היבואנית והמשווקת של מערכת פריסטייל ליברה 2 בישראל אמר: "מערכת פריסטייל ליברה 2 מציעה שיפורים משני חיים לסוכרתיים, ועוזרת להם לחיות חיים בריאים ומלאים יותר. התראות רמות סוכר אופציונליות יאפשרו למטופלים להיות מודעים לשינויים לא רצויים ברמות הסוכר שלהם ולנקוט פעולה מידית - מה שמקל על ניהול הסוכרת."

כיצד פועלת מערכת פריסטייל ליברה 2?

מערכת פריסטייל ליברה 2, המשתמשת בטכנולוגיית Bluetooth, מספקת נתוני רמות סוכר באופן רציף, בכל דקה לקורא או לטלפון חכם תואם.[4] בעזרת סריקה בת שנייה אחת, המתבצעת באמצעות הקורא או טלפון חכם תואם מעל חיישן, המחובר בחלק האחורי של הזרוע העליונה עד 14 יום, משתמשים יוכלו לראות את רמות הסוכר בזמן-אמת בכל דקה, כולל מגמות ודפוסים היסטוריים, וחצי מגמה המראים באיזה כיוון נעות רמות הסוכר, ללא הצורך בדקירות אצבע.3 המשתמשים יוכלו לפעול על פי המידע המוצג ולנקוט פעולות מתאימות בכל הנוגע להחלטות הקשורות למזון ותרופות. מערכת פריסטייל ליברה 2 מציעה התראות אופציונליות, הניתנות להתאמה אישית לרמת סוכר נמוכה ורמת סוכר גבוהה.

מערכת פריסטייל ליברה 2 של אבוט מבוססת על אותה טכנולוגיה הממירה אות מתגובה אנזימטית לאות חשמלי (Wired Enzyme), של מערכת הדור הראשון, לגביה כבר קיים מחקר עם ממצאים קלינים משמעותיים[5] בעולם האמיתי, המראה כיצד פריסטייל ליברה מתקשר עם בקרה גליקמית טובה יותר[6], ירידה בזמני ההיפוגליקמיה והיפרגליקמיה[7], זמן רב יותר בטווח רמת הסוכר האופטימלית7, ושיפור ב-HbA1C[8]. בנוסף, מחקר שפורסם לאחרונה על בסיס נתונים מהעולם האמיתי ופורסם בכתב העת British Medical Journal מראה כי השימוש במערכת פריסטייל ליברה במשך שנה מקושר ברוב המקרים לשיפור באיכות החיים וכי שיעור ההיעדרויות מהעבודה והאשפוזים הקשורים לסוכרת פחתו בשני שלישים.[9]

ד"ר רועי אלדור, מנהל היחידה לסוכרת במרכז הרפואי תל אביב ע'ש סוראסקי , מציין כי "מערכת הפריסטייל ליברה 2 המספקת התראות, מאפשרת למשתמשים למנוע ארועי היפוגליקמיה או היפרגליקמיה ובכך תורמת משמעותית לבטיחות ואיכות חיי המטופלים (במיוחד מטופלים הסובלים מסוכרת מסוג 1)."

חגית ברזילי, בת 42, סוכרתית מסוג 1, מספרת: "מאז שהתחברתי למערכת פריסטייל ליברה 2 אני מרגישה מאוד מוגנת ובטוחה. המערכת מצליחה לנטר את הסוכר שלי בצורה רציפה ונוחה, גם כשאני נמצאת רחוק יחסית מהטלפון הנייד, האפליקציה בנייד עובדת מצוין. לפני שהשתמשתי במערכת חוויתי התקפים קשים של איבודי הכרה בעקבות ירידה משמעותית של רמות הסוכר. כמו כן, המכשיר הרבה יותר נוח ואסתטי מבחינת ניידות בחוץ ואני מרגישה הרבה יותר חופשיה להסתובב איתו. היום אני הרבה יותר רגועה יותר כי אני יודעת שברגע שאני יוצאת מטווח הסוכר התקין שלי – אני מקבלת התראה. בנוסף, גם אנשים שהגדרתי מראש במערכת מקבלים התראות על ירידות סוכר וזה עוזר לי במניעת מצבי קיצון. בנוסף לכך, גם לרופאה שלי יש גישה לנתוני הניטור שלי - היא יכולה לבדוק שאני בסדר בכל רגע נתון מבלי שאני מגיעה אליה והנתונים שלי מגובים בענן פרטי ומאובטח שלי. מדובר במכשיר מדהים לסוכרתיים כמוני, שפשוט מסייע לי לחיות חיים נורמטיביים ובטוחים."

מערכת פריסטייל ליברה 2 של אבוט זמינה בישראל לסוכרתיים מגיל 4 ומעלה במרכז FreeStyle Libre Experience Center ובחנות האינטרנט של גפן מדיקל. אנו מצפים כי תוך זמן קצר תהיה המערכת זמינה בכל קופות החולים עבור אנשים עם סוכרת מסוג 1, הזכאים לקבל מערכות CGMS הכוללות התראות.

מערכת פריסטייל ליברה היא טכנולוגיית ניטור רמת סוכר מבוססת חיישן מס' 1 בעולם1 ומשמשת כיום יותר מ-2 מיליון סוכרתיים ברחבי 46 מדינות.[10] מערכת פריסטייל ליברה מסובסדת באופן חלקי או מלא ב-34 מדינות, כולל צרפת, גרמניה, יפן, בריטניה וארה"ב.

אודות חברת אבוט

אבוט היא חברה מובילה בתחום הבריאות העולמי, המסייעת לאנשים לחיות באופן מלא יותר בכל שלבי החיים. פורטפוליו הטכנולוגיות משנות החיים שלנו משתרע על פני כל קשת שירותי הבריאות, עם עסקים ומוצרים מובילים בתחום האבחון, מכשירים רפואיים, תזונה ותרופות גנריות ממותגות. 103,000 העמיתים שלנו משרתים אנשים ביותר מ -160 מדינות.

 
[1] נתונים בקובץ, Abbott Diabetes Care. הנתונים מבוססים על מספר המשתמשים במערכת פריסטייל ליברה ברחבי העולם, בהשוואה למספר המשתמשים במערכות לניטור רמת סוכר מבוססות חיישן לשימוש אישי, של יצרן מוביל אחר

[2] רמת סוכר נמוכה מוגדרת כ- 70 מ"ג/ד"ל; רמת סוכר גבוהה מוגדרת כ- 140 מ"ג/ד"ל; ADA(האגודה האמריקאית לסוכרת), CDA (איגוד הסוכרת הקנדי) ו- EMA (סוכנות התרופות האירופית)

[3] בדיקת רמת סוכר בדם באמצעות דקירת אצבע נדרשת כאשר קריאות רמות הסוכר שלך אינן תואמות לתסמינים או לציפיות.

[4] אפליקציית FreeStyle LibreLink תואמת לטלפונים חכמים תומכי-NFC עם מערכת הפעלה אנדרואיד 7.1 ומעלה ואייפון 7 ומעלה עם מערכת הפעלה iOS 13.2 ומעלה. לאפליקציית FreeStyle LibreLink ולקורא פריסטייל ליברה תכונות דומות, אך לא זהות.

[5] .Ajjan R. Insights from real world use of flash continuous glucose monitoring. Symposium conducted at: American Diabetes Association 78th Scientific Sessions; June 2018; Orlando, FL

[6] Dunn, T., et al. Real-world flash glucose monitoring patterns and associations between self-monitoring frequency and glycaemic measures: A European analysis of over 60 million glucose tests. Diabetes Research and Clinical Practice; 137(2018) 37-46

[7] .Ajjan R. Insights from real world use of flash continuous glucose monitoring. Symposium conducted at: American Diabetes Association 78th Scientific Sessions; June 2018; Orlando, FL

[8] .Seibold A, Ells S, Schlaeger C, Welsh Z. A meta-analysis of real-world observational studies on the impact of flash glucose monitoring on glycemic control as measured by HbA1c. Poster presented at: 78th Scientific Sessions; June 2018; Orlando, FL.

[9] FokkertM,van DijkP,EdensM, et al, Improved well-being and decreased disease burden after 1-year use of flash glucose monitoring (FLARE-NL4), BMJ Open Diabetes Research and Care 2019;7:e000809.doi:10.1136/bmjdrc-2019-000809

[9] נתונים בקובץ, Abbott Diabetes Care.

[10] נתונים בקובץ, Abbott Diabetes Care.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה