אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

הצאקרות בגופנו


31/12/2007
לכל צאקרה בגוף יש היבט על מחלות מסוימת

הצאקרות בגופנו

המילה צאקרה באה מהשפה ההודית ופירושה מעגל הצאקרות הינם מעגלים אנרגטיים שנמצאים בגופנו והם מפוזרים לאורך עמוד השדרה וכל מעגל כזה אחראי על בלוטה הורמונאלית ועל מקלעת העצבים ישנם 7 מרכזים אנרגטיים עיקריים שתכולתם מקצה הראש ועד בסיס עמוד השדרה.
מרכזים אלו ניזונים מאור הנכנס דרך כיפת הגולגולת מתפרק לצבעים שנמצאים בתוך האור וכל מרכז לוקח את הצבע שנחוץ לו. האור מכיל 7 צבעים וצבעו הקשת לפי התורה ההודית כל חולי שלנו הוא בגלל איזשהו חוסר איזון או חסימה של הצאקרה.  מייחסים על-פי המיקום של הבעיה את חוסר האיזון הצאקרה הספציפית האחראית על אותו אזור.
לטענתם אם נשמור על תקינות של זרימה במרכזים אלה נהיה בריאים. מה שיכול לפגוע במרכז אנרגטי זה בד"כ בעיות מנטאליות, תזונה לקויה, אי כיבוד גופנו. יש לשמור ולטפח את הנפש. הצאקרות מתפתחות ונוצרות מהיותנו עוברים ועד יום מותנו. הם מייצגות זכויות שניתנו לנו מאז הלידה. למשל תינוק שננטש לאחר מספר ימים עלול יסבול מפגיעה בצאקרה התחתונה ומן הסתם בכל הצאקרות מפני שצאקרה אחת מזינה אחת את השנייה.

ישנם 7 צאקרות והסדר שלהם מבסיס עמוד השדרה ועד הגולגולת

צאקרת הבסיס - צבעה אדום התו המוזיקלי שלה הוא דו מיקומה ממצא מעל עצם הזנב

ההקבלה שלה נמצא על איברי המין בהודו הצאקרה נמצאת בין פי הטבעת לאיברי המין והיא נקראת צאקרה הקונלדיני בהודו היא מיוחסת לכל הידע שאדם מביא איתו מגלגולים קודמים ולכל חוויות עתידיות שיחווה בגלגול הזה בהודו לא מטפלים בצאקרה זו אך עדיין מייחסים לה חשיבות הבלוטה שתחת אחריותה היא בלוטת האדרנל והיא אחראית על החלק התחתון של גופנו מעצם הזנב ולמטה היא מטפלת בלחץ דם נמוך ואחראית על כל אברי הפרשת הגוף ( שתן וצואה )
היבטה הנפשי – מדבר על הצרכים הקיימים שאני זקוק להם בחיים אלו על צרכי ההישרדות והיא מתייחסת לתפיסה שלנו לכסף לאוכל על יחסינו לאמא
נאמנות, ניהול חיי החברה והמשפחה, אומץ, בריאות פיזית, שמרנות, פחדי נטישה, יצרים, פחדים,היבטה הרוחני - אני העולם העולם מספק לי את צרכיי הדרושים לי חוסר האיזון של הצאקרה האדם יאכל הרבה לחם.
 
הצאקרה השניה נמצאת בין שערות הערווה לתבור ובהתחלת החריץ של הישבן צבעה כתום תו מוזיקלי רה בהיבט הפיזי מדברת על מערכת המין ומערת הזרימה מעיים גזים רחם שחלות ערמונית אשכים אברים מקושרים: בטן תחתונה עד לטבור, המעי הגס, אברי המין הפנימיים, מערכת עיכול תחתונה, המעי הגס, שלפוחית השתן, גב תחתון, אגן הירכיים, מפרק הירך, המותניים, התוספתן, בלוטת הערמונית.
מההיבט הנפשי - מדברת על זרימה בחיים סקרנות על המין השונה ממני מדברת על יצרים על תחילתה של יצירה ועל יחסי מין בכלל על קרירות מינית
חוסר האיזון של הצאקרה בעיות פוריות בעיות בדרכי השתן
בהיבט הרוחני מדברת על שמחת חיים סקרנות הנאה מקיום יחסי מין
 
הצאקרה השלישית מקלעת השמש צבעה צהוב נמצאת בקסיפואיד( עצם הסטרנום ) תו מוזיקלי מה בהיבט הפיזי אחראים על איברים פנימיים כבד קיבה כיס המרה מערכת העיכול אברים מקושרים: לבלב, טחול, מערכת העיכול, תריסריון, סרעפת, כבד, כיס המרה, המעי הדק, גב אמצעי ובאספקטים של מערכת העצבים.
בהיבט הנפשי הערכה עצמית נמוכה, פחדים, תלות באחרים, פסימיות, רגשי אשם, מודד את עצמו על פי תגובות הסביבה, בריחה מאחריות, חוסר שאפתנות, התמכרויות, חשדנות,בלבול קושי בקבלת החלטות, קמצנות, רגשנות ללא רגישות, בעיות סמכות. מדברת על האגו שתלטנות רצון להכתיב דעה מדברת על חוסר בטחון או עודף בטחון צאקרה הכי בעיתית אצל אנשים כי לכולם יש בעיה של ערך עצמי
ההיבט הרוחני - לגלות את עצמי מתוך הנאה ולא מתוך השוואה

הצאקרה הרביעית הינה צאקרת הלב צבעה ירוק תו מוזיקלי פֶּה לב, ריאות, אברי הנשימה, סמפונות, עצם החזה, מערכת חיסונית, שדיים, גב עליון, שרירי הכתף בהיבט הפיזי אחראית על הלב ריאות וידיים אחראית למחלות לב ונשימה ולחץ דם גבוה. ההיבט הנפשי מדברת על אי יכולת לאהוב על יחסי נתינה וקבלה אם אני אוהב את עצמי אז אני יכול להכיל את האחר ממקום של חמלה והבנת חולשת האחר יכולה להתקיים בתנאי אחד שיש איזון בין נתינה לעצמי לבין נתינה לאחר ולא יבואו על חשבון אחד מהם גם אהבה אוניברסאלית ללא תנאי

הצאקרה החמישית הינה צאקרת הגרון צבעה כחול תו מוזיקלי סול אחראית על בלוטת התריס אוזניים ופה בהיבט הנפשי - מדברת על פחד מפני ביקורת וכתוצאה מכך תופעות של, בישנות, חשש להתבטא תחושת גוש בגרון, דיבור בקול רועד, פחדים וחרדות מפני העתיד, תשישות מנטאלית, ריצוי הסביבה, דיכאונות. ביטוי מימוש פונטיציאלי העצמי כשאנו לא יכולים לבטא את מי שאני יהיה בעיה בצאקרה זו כאשר לא מימשנו את יעודנו תהיה בעיה בצאקרת הגרון כי רק דרך הגרון אנו מבטאים את עצמנו.בהיבט הרוחני - להתחבר לייעוד שלי ולממש את עצמי מתוך הנאה

הצאקרה השישית " העין השלישית" אוזניים, אף, עין שמאל, מערכת העצבים, בלוטת יתרת המוח, אברי החושים, בלוטת ההיפופיזיה פיקוח על ההורמונים, מוח שמאל. מיקומה בין הגבות צבעה סגול אחראית על מדברת על כל נושא האינטלקט על בעיות למידה וריכוז הוא גם החיבור שלנו לאינטואיציות מדברת על חיבור לידע הקולקטיבי כשהצאקרה לא מאוזנת יהיו בעיות של קשב וריכוז דיסלקציה בעיות למידה לפעמים הצאקרה פתוחה מדי והיא גורמת לבעיות דיסלקציה שולטת על האף סינוסים ואלרגיות כתוצאה מצאקרה זו.
בהיבט הרוחני - חיבור לדת , חיבור לידע אינסופי ושאני חלק ממנו
 
הצאקרה השביעית והאחרונה נקראת הכתר מיקומה נמצאת במרכז הגולגולת צבעה לבן מטפלת ברבידים רוחניים חולשת של העור שלד ושרירים מייצגת השראה, איחוד העצמי עם האלוהות, ענווה, אצילות רוח, ערכים, עקרונות מוסר, רוחניות. צניעות, יושר פנימי, הילינג בלתי אמצעי קשורה לאיברים גזע המוח העליון, בלוטת האצטרובל, עור.
בהיבט הרגשי - תחושת חוסר יעוד, אי שקט, שעמום, בלבול, חוסר בטחון בעצמי וביקום, קושי להתחבר לממדים הרוחניים, ניתוק מהמציאות, נמצא על גבול השפיות, רגישות לאור ולצליל, סכיזופרניה.
בהיבט הפיזי- עייפות ותשישות נפשית ורוחנית, אפילפסיה, ורטיגו, נשירת שיער, בעיות זיכרון
 
חוכיימה ניר - ארומתרפיסט בכיר
 Nir_h@012.net.il  0525649388

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה