אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

כך תבחרו נכון רופא שיניים מומלץ באזור אשדוד


20.4.21
כך תבחרו נכון רופא שיניים מומלץ באזור אשדוד

כמו בכל התחומים בעולם הרפואה, גם בתחום רפואת השיניים יש לא מעט פערים בין רופאים מובילים ומומלצים לבין רופאים ברמה מקצועית נמוכה. אנשים רבים נמנעים מטיפול שיניים בזמן בגלל חשש או טראומה מטיפולים קודמים אצל רופאי שיניים, הם מזניחים את בריאות והיגיינת הפה והשיניים, לכן הם סובלים ממראה לא אסתטי, מאובדן שיניים ומבעיות נוספות.

כדי לבחור רופא שיניים מומלץ ומקצועי כדאי לקבל המלצות מהסביבה הקרובה, וכדאי לבחור מרפאה קרובה למקום המגורים ולא לחפש רופא שיניים עם קליניקה בעיר אחרת ורחוקה גיאוגרפית. לכן, אם אתם גרים באשדוד והסביבה אין טעם לחפש רופאי שיניים מומלצים באזור תל אביב וגוש דן, יש באשדוד רופאים מצוינים ומקצועיים, ועדיף לבחור מרפאה קרובה. כמו כן, יש להתייחס לוותק של רופא השיניים, להכשרות המקצועיות שלו, לניסיון שברשותו, לטיפולים שהוא מתמחה בהם, לאיכות החומרים ושיטות הטיפול ולרמת התחזוקה והניקיון של המרפאה והציוד.

כללים שיסייעו לכם לבחור רופא שיניים מומלץ

כדי לבחור היטב רופא שיניים איכותי, מקצועי ומומלץ עליכם להתייחס לכללים הבאים על מנת לבחור נכון את המומחה:

· המלצות מהסביבה הקרובה – מומלץ לבקש חוות דעת והמלצות על רופאי שיניים מקצועיים ואיכותיים מאנשים בסביבתכם, למשל שכנים, חברים, קרובי משפחה וקולגות בעבודה.

· להתרחק ממבצעים זולים – טיפול שיניים אינם זולים, לכן כולם רוצים לחסוך בעלויות הטיפול, אך אין ללכת שבי אחרי מחיר זול מידי או מבצע מפתה, מאחר וטיפול זול עשוי להתגלות כטיפול בעייתי המחייב תיקון מורכב ולמעשה עלות הטיפול תהיה גבוהה בהרבה.

· התמחות מקצועית – בתחום רפואת השיניים יש התמחויות רבות ומגוונות, לכן חשוב לקרוא מידע באתר של רופא השיניים ויש לוודא כי הוא מתמחה בטיפול שאתם צריכים. יש רופאי שיניים המתמחים בהשתלת שיניים, בהתקנת כתרים ובתותבות, אחרים מתמחים בשיקום הפה, ויש רופאים המתמחים בטיפולי אסתטיקה, בטיפולים משמרים, בכירורגיית הפה והלסת וכיוצא בזה.

· שירות מקצועי עם יחס אישי – רבים באוכלוסייה חוששים מטיפולי שיניים קלים ומורכבים כאחד, לכן חשוב לבחור רופא מקצועי המעניק יחס אישי וחם לכל המטופלים. חוויית השירות במרפאת השיניים מהווה פקטור מרכזי בתהליך בחירת רופא שיניים, לכן כדאי לבחור רופא אדיב המעניק הסברים מפורטים לפני הטיפול, המלצות, טיפים ועוד.

· ביקור במרפאה – לאחר סינון ראשוני בין מספר רופאי שיניים כדאי לתאם פגישת הכרות במרפאה של רופא מומלץ. הביקור במרפאה מאפשר לכם להתרשם מאיכות הציוד במקום, מהאווירה במרפאה, מרמת ההיגיינה והתחזוקה במקום, וכמובן מהשירות הניתן על ידי רופא השיניים והצוות שלו.

· השכלה וניסיון מקצועי – חשוב לבדוק מהי ההשכלה המקצועית של הרופא, בביקור במרפאה ניתן לבדוק אילו תעודות והסמכות מקצועיות יש לרופא השיניים ולחברי הצוות במרפאה. כדאי לבחור רופא שיניים מנוסה, לכן יש לבדוק מהו הרקע המקצועי וכמה שנות ניסיון יש לרופא השיניים שבחרתם.

בנוסף, כדאי לבחור מרפאה בעיר המגורים שלכם, לכן כדאי לחפש רופא שיניים באשדוד אלא אם אתם גרים בעיר אחרת. הבחירה במרפאת שיניים קרובה לבית תמיד משתלמת מאחר ואין צורך להגיע למרפאה רחוקה, וההגעה מהירה וקלה, נקודה חשובה כאשר זקוקים לסדרת טיפולים במרפאת השיניים.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה