אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

רפואת ספורט בראי הרפואה המשלימה


22.03.09
מה הרפואה המשלימה יכולה לתרום לנפגעים אישית ולאגודי הספורט השונים?
 
הרפואה הסינית המסורתית מודעת לנזק הנגרם לספורטאי התחרותי. הספורט התחרותי בכל מקצוע ומקצוע, מחייב את העוסק בו למאמצים ניכרים, לסטרס ( עקה ) של המערכות השונות בגוף. במצבים של מאמץ יתר מתמשך ולא מטופל, הגוף מתחיל לאותת לאדם כי הוא עייף. האדם מתחיל בהדרגה לחוש עייפות לא מוסברת, עצבות עד כדי דיכאון, כאבים בלתי מובנים או מוסברים במאמץ הנעשה באותה יחידת זמן, ירידה מתמשכת ובלתי מובנת ביכולת ובהישגים. המצב הזה מוביל את הספורטאי אל תוך מערבולת התסמונת הנקראת "תסמונת אימון היתר". תופעה זו מוכרת היטב ברפואת הספורט ומוכרים גם ההשלכות הגופניות המשמעותיות של המצב. רופא ספורט מקרקע אדם שכזה ומתחיל בטיפול שיקומי של המערכות בגוף ושל נפשו של הספורטאי. התהליך נמשך לעיתים זמן ממושך ולא תמיד אנו יכולים לשקם את האדם לגמרי ואז אין מנוס מפני התנתקות מהענף בו עסק הספורטאי קודם לכן. מעבר לכך אנו מכירים היטב את הפציעות הרבות בהן נפגע הספורטאי במהלך האימונים והתחרויות הרבות בהן הם נוטלים חלק. הפגיעות הפיסיות בגוף עצמו מהוות עבור הספורטאי משוכה גבוהה אותה קשה לעיתים לעבור. בפגיעות אלה מטפלים מיטב הרופאים ולעיתים קרובות במחיר כספי משמעותי ביותר, הן כהוצאה ישירה והן מעצם השבתת הספורטאי. כיום ענף הספורט הפך לעסק כלכלי המגלגל כסף רב והשבתתו של ספורטאי מפתח עולה או שווה לארגון ממון מכובד. הניתוחים מחייבים זמן החלמה ארוך למדי. הוצאת ספורטאי צמרת מעיסוקו מביאה להפסד רב. גם מחלות לכאורה בנאליות משביתות את האדם מפעילותו ועד להחלמתו. באם מחברים את מצב אימון היתר ואת הפגיעות וכושר החלמה ירוד אזי ההשבתה או האובדן מהותיים יותר. בל נשכח כי אימון היתר מוביל ליותר פגיעות גופניות מהרגיל הואיל והגוף זקוק למנוחה הנמנעת ממנו מכורח צרכי הספורט. עד כה רק העלנו על קצה המזלג נדבך קטן ממגוון הבעיות הקיימות בענף הספורט. מה הרפואה המשלימה יכולה לתרום לנפגעים אישית ולאגודי הספורט השונים?

ראשית נעסוק בפאן המניעה. הכנה מתאימה של הספורטאי לאורך פעילותו הספורטיבית, וגם אם מדובר בשנים, יכולה למנוע או לעכב ואף לצמצם את כל תופעות תסמונת אימון היתר.איך נתמודד עם מגוון הפגיעות וההצעות הטיפוליות? כיצד נעשה כל זאת?

1. הספורטאי יקבל טיפול תומך בעזרת צמחים סיניים – רפואת צמחים. האדם יהיה במעקב קבוע וכל הפרה של איזון תחייב שינוי בצמחים.

2. כל כאב יטופל מיידית בדיקור ו/או בלייזר ו/או בתרופות הומאופטיות ( הומאוטוקסיקולוגיה ), ו/או בביו-תהודה או באוזון וכן בשילובי טיפולים לפי מצב האדם.

3. תסמונת אימון היתר תטופל בצמחי מרפא וכן גם באוזון תוך ורידי ולעיתים גם בדיקור והומאופטיה.

4. היבטים נפשיים יטופלו מצד הרפואה המשלימה בצמחים אם או ללא תרופות הומאופטיות.

5. הפרעות במחזור החודשי בנשים יטופלו בצמחים ובדיקור סיני.

6. אלו הזקוקים לניתוח יעברו הכנה לפני הניתוח ולאחריו ובמהלך כל השיקום בכדי להקל על האדם ולקצר משמעותית את זמן ההחלמה.

כיצד ואיך יכולה הרפואה המשלימה לתרום למניעת תופעות שליליות וטיפול בבעיות, פציעות ומחלות שכבר קיימים? ההצעות שניתנו מוכרות היטב שנים ארוכות. הרפואה הסינית קיימת כ-4500 שנה ויותר. סגולות האבחנה והטיפול ברפואה זו מוכרים היטב. אנו יכולים לעזור בבניית האנרגיה של הספורטאי, אנו יכולים לעזור באיזון הכללי המופר אין ספור פעמים על רקע הפעילות המיוחדת שלהם. הטיפול בכאבים הטוב ביותר הנו בדיקור וזאת אנו מיישמים בצורה הטובה והמוצלחת ביותר. חלק מהמקרים זקוקים לטיפול תומך נוסף והמכשור המודרני עומד לצדנו. הלייזר בעל סגוליות הטיפול המדהימות ( ניתן לקרוא על הטיפול הזה ובהרחה באתר שלי ). לעיתים האוזון משלים את הטיפול בכאבים הקשים והעקשנים. לאלו המתקשים לספוג כאב שאינו על רקע הפעילות הספורטיבית, אנו נעזרים גם בביו-תהודה. כל שיטת טיפול מעוגנת בניסיון עשיר ובתוצאות מוכחות. לתסמונת אימון היתר ניתן לעיתים גם אוזון תוך ורידי המטעם של צורך באנרגיה טובה וזמינה ובפינוי רדיקלים חופשיים. ( ניתן לקרוא על כך בהרחבה באתר שלי ). המחלות השונות כולל שפעת, מטופלות היטב בדיקור, צמחי מרפא ותרופות הומאופטיות. התוצאות הטיפוליות מהירות יחסית, יעילות בטווח הקצר והארוך ויכולות לתת לספורטאי איכות חיים מקצועיים טובה יותר, עורף רפואי תומך, "מלטף ומחבק". ההיבט הכלכלי במקרים הללו חשוב ביותר לספורטאי, לאגוד ולציבור עצמו המעוניין בהמשך הפעילות המוצלחת של הספורטאי.

מכל ההיבטים שצוינו קודם לכן נראה לי כי יש מקום להכניס את רפואת הספורט של הרפואה המשלימה כחלק בלתי נפרד מענף רפואת הספורט הרגילה. בטוחני כי יחלוף לו זמן קצר בלבד וכל הנוגעים בדבר יהללו ויפנו לסיוע הגישה הזו. כל שנדרש זה הסכמה של ראשי האגודים ותמיכה ראשונית ולפתיחות בפני הגישה החדשה ישנה הזו. ציבור הספורטאים צריך להיות מודע לאפשרויות האחרות ולדעת כי העוסקים בכך מיומנים לפחות כמו אלו שנותנים להם את רפואת הספורט כיום ואחראים לתוצאות ולהשלכות האחרות. יתכן ופני הספורט עומדים על סף שינוי והחלוציות תמיד מלהיבה ומדרבנת והסיכוי לתוצאות טובות היה הדובדבן של הדרך המיוחדת הזו.

  פרופ' משה שטרנפלד - ממוחה לרפואה פנימית ורפואה סינית מסורתית (דיקור וצמחי מרפא), טיפול בביו-תהודה, אוזון ולייזר.        
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
תגובה לכתבה  
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה