אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > חלב פרה

חלב פרה לגורים?!


מיכל גואלמן / 6.4.13

הטלפון מצלצל: "אמא, אני יכול להביא גור הביתה? לקחו את אמא שלו והוא ימות אם לא יטפלו בו". טוב מה אפשר לעשות נחמרו רחמי והרשתי לו להביא גור. בני היקר ריחם על עוד גור וכך יום אחד הוא חוזר הביתה מבית הספר עם שני גורי כלבים בני חודש בלבד! בטענה כי המועצה לקחה את האמא. מיד אמרתי לו שיקנה חלב פרה בשביל הגורים שלא ימותו ברעב וצלצלתי לאחותי שתנחה אותי איך מטפלים בגורים. (היא ממש מקצועית בנושא, יש לה מספר כלבים וחתולים בביתה). טוב אז דבר ראשון היא אמרה לי שאסור לתת להם חלב פרה כי הם קטנים מידי והם ימותו. נדהמתי לגלות ולאשש את הידיעה החדשה עבורי עם שכנתי שמומחית בתחום וזו אף הוסיפה כי גם לגורי חתולים לא מביאים חלב פרה. עכשיו אני תקועה, חלב כלבה אין להשיג וחלב פרה לא בא בחשבון, מה עושים?! טוב המשכתי להתייעץ ואמרו לי שאני צריכה ללכת לחנות לחיות ולקנות מטרנה מיוחדת לגורי כלבים על בסיס חלבון צמחי בלבד! לנסוע לחנות חיות בשמונה בערב לא בא בחשבון, המכולת הקרובה עדיין פתוחה, קניתי לפי ההנחיות במקרה שלנו תחליף חלב על בסיס חלבון סויה מגיל 0 עד שיל שנה. הכנתי על פי ההוראות לכל 60 מ"ל כף מחוקה של תחליף חלב.

לשמחתי הגדולה למחרת בבקר נמצאה האם האבודה והגורים הושבו אליה בשמחה והמשיכו לשתות חלב כלבה כפי הראוי והמתאים.

טוב- לשם מה כל הסיפור הארוך הזה? מפתיע אותי לגלות כי כולם מבינים שברור שלגורי כלבים וחתולים אסור בשום פנים ואופן חלב פרה כי זה מזיק להם ואין להם הזנה מחלב פרה, ולתינוקות של נזר הבריאה, קריא: האדם, מכינים תחליפי חלב על בסיס חלב פרה וזה מקובל ובדוק עם משרד הבריאות. מה יותר מתאים לעגל מאשר חלב פרה. מה יותר מתאים לגור כלבים מאשר חלב כלבה וביחס ישר מה יותר מתאים לתינוק אדם מאשר חלב אם!

אז קצת שבירת מיתוסים על חלב פרה.

1. חלב פרה לא מזין את האדם בסידן! נכון שהוא מכיל סידן והחברות המייצרות מוסיפות עוד סידן כתוסף תזונה, אך הבעיה העיקרית של חלב הפרה הוא בהרכב הכימי שמכיל המון המון זרחן. כדי שהסידן ייספג טוב הוא נקשר מבחינה כימית לזרחן וכך הוא בונה את העצמות. הבעיה שיש עודף גדול של זרחן והוא נחשב כרעל קטלני לגוף ולכן מיד הגוף שולח עודפי סידן מהעצמות כדי לקשור קשר כימי לזרחן שיהווה מולקולה לא רעילה ולהוציא כך את עודפי הזרחן מהגוף. מה עשינו? רוקנו את העצמות מסידן!

2. עודף זרחן בחלב פרה גורם לאנמיה, הנובעת מכליאת הברזל ואי ספיגתו דרך המעיים לדם. ולכן הברזל נשאר במעיים ומוזרם ישירות לצואה.

3. בספר "מחקר סין"[1] בעמוד 64-65 מדובר על עקומת סרטן הכבד. ככל שאוכלים מוצרים מסרטנים השפעתם גדלה עד כדי וודאות עם הימצאותו של הקזאין, המהווה כ-87% מחלבון חלב פרה. "בניסויים אלה, חלבונים מן הצומח לא זרזו את התהליך הסרטני, אפילו ברמות הצריכה הגבוהות ביותר".

4. בגוף יש איזון מושלם בין אומגה 6 לאומגה 3. בחלב פרה יש עודף של אומגה 6 עבור האדם ולכן הגוף בכדי לשמור על איזון צריך לקשור את אומגה 3 לאומגה 6 ולהוציא את העודפים. וקיבלנו חוסר באומגה 3.

5. בספר "שוטי החלב" של ד"ר אריה אבני (M.D) נמנים כמה מנזקי החלב:

· חלב קשור לדלקות באוזניים ובדרכי הנשימה אצל ילדים.

· חלבוני החלב מעוררים תגובה חיסונית, המשפיעה על מערכת העיכול ועל איברי גוף שונים.

· רגישות לחלב עלולה לגרום להפרעה בהתנהגות

· אלרגיה לחלבון חלב- שכיחה

· סוכר חלב אינו מתפרק כיאות במעיים הדקים וגורם לנפיחות בקיבה.

· הפרה מקבלת המון הורמונים ואנטיביוטיקה העוברים בחלבה ואנו מוזנים מכך.

· עקב ריבוי ההורמונים בחלב פרה, יש בעיות פוריות רבות וכן שינוי מאזן הורמונאלי בגוף.

· חלבוני חלב פרה שותפים בתהליכים חסימתיים בכלי דם.

והרשימה עוד ארוכה ומורחבת. כתבתי מקצתה. הרוצה להרחיב בנושא יכול לרכוש את הספר "שוטי החלב" של ד"ר אריה אבני[2] (הוצאת פוקוס). שם מפורט איך ביצע הרופא את ניסוייו על אלפי חולים והתוצאות היו מובהקות לחלוטין.

שנזכה לתקן את מידת תאוות האכילה ולהיות בריאים למילוי תפקידינו ושליחותינו בעולם.
מיכל גואלמן, הומיאופתיה קלאסית
0542003118


[1] מחקר סין, נערך על ידי אונ' קורנל, אונ' אוקספורד והאקדמיה הסינית לרפואה מונעת, תיעד במהלך שנות ה80 ושנות ה-90 של המאה הקודמת, את הקשר בין הרגלי תזונה, מאפייני אורח חיים, תחלואה ותמותה.

[2] ד"ר אריה אבני, כירוג מומחה, בוגר הדסה, ירושלים.


תגיות: חלב פרה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה