אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
ארכיון מאמרים >

שמירה על הגיינה אוראלית כחלק משמירה על בריאות הגוף כולו


4.10.11
שמירה על הגיינה אוראלית כחלק משמירה על בריאות הגוף כולו

שמירה על הגיינה אוראלית כחלק משמירה על בריאות הגוף כולו

מאת: השיננית איריס מנצר R.D.H, שיננית קלינית

לא רק על הפה אנחנו מגנים כאשר אנחנו מפחיתים את רובד החיידקים!
בימים אלה הקהילה הדנטלית העולמית, חוקרת ומוצאת קשר ברור בין מחלות חניכיים למחלות סיסטמיות כגון מחלות לב, לידות מוקדמות, סכרת לא מאוזנת ועוד.
מחקרים מראים כי מחלות חניכיים חמורות, קשורות בהעלאת הסיכון למחלות קרדיו-וסקולריות בכ 25-90% (*).

בנוסף, מספר גדל והולך של מחקרים מראה קשר חיובי בין מחלות פריו-דנטליות (דלקות חניכיים זיהומיות ואבדן עצם תומכת של השיניים) ודפוס של לידות מוקדמות או לידות של תינוקות במשקל לידה נמוך. (*)

בעולם המערבי, מחלת חניכיים היא הגורם מספר 1 לאובדן שינים. רוב האנשים לא מודעים לבעיית החניכיים – לרוב היא לא מלווה בכאב, ואל דימום בחניכיים מתייחסים כאל משהו שאפשר לחיות איתו. "BIG NO!", אומרת איריס מנצר, RDH שיננית קלינית "אני מתייחסת לפה כאל שער של הגוף, חניכיים בריאות צריכות להיות צמודות לשיניים עם מרווח מקסימאלי של 3 מ"מ. החניכיים אמורות לאטום את צוואר השן באופן מיטבי כדי שחיידקים לא יפלשו לגוף ולמחזור הדם".

בפה קיימות שתי מערכות עיקריות, השיניים והחניכיים. חלק מהאוכלוסייה סובלת מבעיות חניכיים וחלק מבעיות שיניים. "לצערי אני נוכחת כי גם צעירים הנושקים לגיל 40 - 30 ומתפארים בכך שאין להם אף סתימה בפה סובלים לרוב מבעיות חניכיים", אומרת איריס. "אנחנו בעידן שהמודעות והידע זמינים לנו, ויש לנו במרפאה את מירב הפתרונות על מנת למנוע ולטפל".

מניעה היא בלתי מדידה. מחקרים סטטיסטים מראים שאנשים שהולכים לשיננית ומטפלים בשיניים באופן שוטף נמצאים בסיכון קטן פי 5 לאובדן שן בגילאי 30-60 לעומת אנשים שלא.

"מבחינה כלכלית", אומרת איריס, "כשאדם משקיע 1,000 ₪ בשנה על היגיינת הפה שלו שזה כולל 2-4 טיפולי שיננית ואביזרים (מברשות, אביזרים בין שיניים ושטיפות פה דוגמת ליסטרין), הוא יכול להימנע מאובדן שן שעלות השיחזור שלה יכולה להגיע ל- 10,000 ₪ (עקירה, תוספת עצם, שתל, מבנה וכתר). שלא נדבר על אי הנוחות הכרוכה בכך...".

בחלל הפה קיימים מאות אלפי סוגי חיידקים. חלקם ידידותיים וחלקם מזיקים.
חיידקים, ומזון מצטברים על השיניים לרובד דביק שנקרא פלאק. הפלאק הוא הגורם העיקרי לדלקות חניכיים אשר, כשאינן מטופלות, יכולות להחמיר עד כדי דלקות חמורות ואובדן שיניים.

אצל 35% מהאוכלוסייה קיימת נטייה גנטית לפתח דלקות חניכיים חמורות הגורמות לאבדו העצם סביב השיניים.

"כאשר נוצר דימום בחניכיים", מסבירה איריס השיננית, "הדבר מצביע על בעיה שיש לטפל בה. השיניים שלנו בידיים שלנו והמפתח לבריאות הפה היא בריאות טובה וניקוי יסודי. כשמורידים את רמת החיידקים בפה, ישנה גם ירידה בדלקות חניכיים ועששת. אני יכולה לומר במפורש כי בנוסף לצחצוח, אני רואה כי שימוש פעמיים ביום בשטיפות פה כדוגמת ליסטרין, מפחית את רובד החיידקים (פלאק) בחלל הפה שהינו הגורם העיקרי למחלות חניכיים.

לסיכום, השמירה על היגיינת הפה הינה חלק בלתי נפרד משמירה על בריאות הגוף כולו. כיום ניתן לשמור ולתחזק את ההיגיינה האוראלית על ידי ביקורים סדירים אצל שיננית (בין פעמיים ל -4 פעמים בשנה,) ושימוש במוצרים ביתיים אשר מתווספים לצחצוח כגון אביזרים בין שיניים (מברשוניות, קיסמים וחוט דנטלי) ושימוש קבוע בשטיפות פה.

"ליסטרין" של ג'ונסון את ג'ונסון - מותג שטיפות הפה המוביל בעולם

נוזל שטיפת הפה "ליסטרין" מפחית עד 99% מהחיידקים הגורמים לפלאק ומחלות חניכיים כפי שהוכח במבחני מעבדה.

שטיפת הפה של "ליסטרין" מיועדת למניעה והפחתה של רובד החיידקים (פלאק), לשמירה על היגיינת הפה, להגנה על השיניים והחניכיים ולנשימה רעננה לאורך זמן.

שימוש בשטיפת הפה "ליסטרין" יעיל להפגת ריח רע מהפה הנגרם ע"י עישון, משקאות אלכוהוליים וסוגי מזון בעלי ריח חריף. שימוש בשטיפת הפה ליסטרין משלים את פעולת הצחצוח ומפחית רובד חיידקים עד 56% יותר מאשר צחצוח בלבד.

פורמולת ליסטרין מבוססת על שמנים חיוניים רבי עצמה המקנים לתכשיר חוויית שימוש ייחודית ויעילות מירבית בניקוי הפה.

ליסטרין- פיצוץ נגד חיידקים!

בישראל משווקים 6 סוגי ליסטרין:

  • ליסטרין להגנה על השיניים והחניכיים– שטיפת פה בתוספת פולאוריד להגנה מוגברת מפני עששת.
  • ליסטרין בטעם מנטה עדין. אותה יעילות רק בטעם מנטה עדין.
  • ליסטרין בטעם קלאסי בצבע צהוב
  • ליסטרין בטעם רענן בצבע ירוק
  • ליסטרין בטעם מנטה מרענן בצבע כחול
  • ליסטרין בטעם הדרים מרענן –נוסחה מתקדמת בצבע כתום.

מחירים: ליסטרין משווק באריזות של 500 מ"ל- 42.49 ₪ ו-750 מ"ל- 59.99 ₪.

שרינק של 500 מ"ל + 250 מ"ל - 59.99 ₪.

ליסטרין הינו כשר בהכשר בד"ץ איגוד רבנים, באישור ועד הכשרות או.קיי.ובאישור הרבנות הראשית לישראל. להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם.

חברת ג'ונסוןאנדג'ונסון - חברת בת של הקונצרן העולמי בעל השם הזהה אשר מחויב לבריאות הצרכנים משנת 1886. עם כ-115,500 עובדים ביותר מ-250 חברות, ג'ונסוןאנדג'ונסון נחשבת לאחת החברות העסקיות הגדולות ביותר בתחום שירותי הבריאות. פילוסופיית החברה מוטבעת במוטיב מוביל– תרבות האיכפתיות. הפגנת האכפתיות באה לידי ביטוי במילים הבאות: "לדאוג לעולם... ולהתחיל עם הפרט©." הבסיס לפיתוח בחברה מושתת על שיתוף פעולה עם מומחים ומחויבות איישת למחקר. ג'ונסון אנד ג'ונסון מיוצגת בתחום הבריאות וההיגיינה עם מגוון רחב של מותגים, ביניהם: o.b., ג'ונסונ'ס בייבי, קיירפרי, ליסטרין, , ניקורט וקומפיד.


תגיות: רח רע מהפה, פה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה