אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > בעיות במערכת העיכול

דיסבקטריוסיס מקמט לנו את הפנים ?


29.12.06
מוזר, אך הבעיה עם החיידקים "הטובים" במעיים, יכולה לבוא לידי ביטוי בהופעת הקמטים על הפנים שלנו ועיגולים שחורים מתחת לעיניים. וכל זה בטרם עת.

למי יש זמן להתעניין בחיידקים במעיים, מה שנקרא "פלורה" של המעיים שלנו ? ובינתיים החיידקים ה"רעים" יחגגו. ואנו לאט-לאט נרגיש עייפות, מצב רוח ירוד, בעיות במערכת החיסון, אלרגיה, עור יבש ומגרד, גזים ועוד תסמינים מעצבנים.

האם יש בכלל מחלה כזאת דיסבקטריוסיס ? מה שהכי מוזר שהיא כאילו לא קיימת.
במעיים שלנו יש כמות לא מבוטלת של חיידקים – קרוב לשני קילו. החידקים "הטובים" כמו למשל חידקי ביפידו, וחידקי לקטו הינם חברים אמיתיים. הם משתתפים בחילוף החומרים, מגנים מפני אלרגיות ומחזקים את מערכת החיסון שלנו ואפילו מורידים אפשרות של התפתחויות סרטניות. אך לא רק זה, הם גם מרסנים את החידקים הרעים כמו סטרפטוקוקוסים וסטפילקוקוסים אשר גם נמצאים אצלנו במעיים.
אם תרד הכמות של החיידקים הטובים, הרעים יתחילו להתרבות ויגרמו לדיסבקטריוסיס.
 
למה דווקא אני ?
יש כמה וכמה גורמים לדיסבקטריוסיס. ראשית אלה מחלות במערכת העיכול כגון דלקת רפידת הקיבה( גסטריטיס ). האנשים הצעירים והיפים שסובלים מגסטריטיס בדך כלל מנסים להתעלם ממנה.
שנית הדחק – סטרס. מצבי לחץ לאורך זמן יכולים לגרום לעצירות. החידקים "הרעים" אוהבים עצירות.
ואם אתם בדיאטה, יתכן שהחידקים "הטובים" גם בדיאטה ולא מקבלים חומרים חיוניים להם. זכרו שמוצרי חלב ומאכלים המכילים תאית חיוניים לפלורה במעיים. לחילופין השימורים יכולים להיות קטלנים לחידקים "הטובים".
אם אתם מחזיקים חיות בית, אתם מסתכנים בהדבקות בתולעים. התולעים מפרישים חומרים שמשמידים את החיידקים "הטובים" המסכנים שלנו.
ודבר אחרון, אין להפריז בנטילת אנטיביוטיקה. השתמשו בה רק כאשר אין מנוס מלהמנע ממנה. הרי האנטיביוטיקה לא עושה חשבון והורגת גם את החיידקים "הרעים" וגם את "הטובים".
 
איך מזהים את האויב ?
בארץ את המונח דיסבקטריוסיס כמעט ולא מכירים. כמו שאמרנו מחלת הדיסבקטריוסיס כאילו לא קיימת מכיון שהתסמינים שלה כלליים ובדרך כלל משויכים למחלות אחרות. צרבת, גרפסים, בחילות,גזים, עצירות או שלשול, ריח רע מהפה, אלרגיות, חולשה. מוכרים לכם ? אם כן, זה הזמן לפנות לרופא גסטרו ולבצע בדיקות. כדאי גם לפנות לנטורופת או מומחה ברפואה סינית. על כל פנים מומלץ להקדים את הטיפול ולהפטר מהתסמינים המעצבנים ושוב להרגיש נפלא ולהראות טוב.
 
האמינו לרופא/מטפל שלכם.
מטרת הטיפול היא להחזיר את האיזון החיידקי בפלורת המעיים. לצורך כך נוטלים פרוביוטיקה אשר מזרזת גדילה והתפתחות של החיידקים "הטובים" במעיים. מלבד זה נוטלים את החיידקים החיים כמו אסיפול, לינקס, ביפיקול, קוליבקטרין. ויש גם תכשירים הכוללים בקטריופגים – וירוסים המשמידים סוגים מסוימים של של חיידקים.
מומלצים תוספי תזונה אשר מנקים את הגוף מרעלים. מומלצת צריכת מוצרי חלב מוחמצים. מאכלים עם סיבים תזונתיים "מנקים" את המעיים מרעלים. מאוד כדאי להמנע מכל סוגי המזון המהיר.
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה