אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > ההבדל בין גברים ונשים

ניתוחים פלסטיים: ההבדל בין גברים ונשים ומה שביניהם


26.07.10
ניתוחים פלסטיים לשיפור ואסתטיקה של המראה החיצוני, הנם פרוצדורות שהפכו זה מכבר לחלק משגרת החיים המודרניים

המודעות למראה החיצוני, האסתטי והצעיר, גוברת הן בקרב נשים והן בקרב המין הגברי. לאט לאט, כובשים הגברים חלק מעולם האסתטיקה והפלסטיקה במטרה להיות אטרקטיביים, חלקים ויפים יותר, עוברים הסרות שיער, הזרקות חומרי מילוי, הרמות עפעפיים ואפילו שאיבות שומן והרמות פנים. מה עדיין משמש כסממן מאפיין את הניתוחים הפלסטיים בקרב נשים, לעומת אלה אצל המין הגברי? ממה נרתעים גברים, איזה "מעוז" ניתוחי הם כבשו ואיזה טיפול מדבר לשני המינים? האם נשים מנוגה וגברים ממאדים בכל הכרוך בניתוחים פלסטיים?

כששאלו את סיימון קאוול, השופט הכי שנוי במחלוקת בתוכנית "אמריקן איידול" איך הוא נראה כל כך טוב, הוא לא היסס להודות שהוא עובר הזרקות בוטוקס אחת לשלושה חודשים. קאוול לא לבד – נראה שהגברים של האלף השלישי גילו את נפלאות העולם האסתטי, והם מתחילים לכבוש את המרפאות ולדאוג לטיפוח גופם, דבר שאיש לא האמין שיקרה, לפני עשור-שניים.

צדק מי שאמר ש"גברים ממאדים ונשים מנגה". מגיל צעיר אפשר לראות את ההבדל בין הבנים שמשחקים במכוניות ומתלכלכים בבוץ במשחק כדורגל, לבנות שנמשכות לבובות ברבי, נעלי העקב של אמא והאודם שלה. אלא שכיום, בעולם המערבי שבוחן ביתר שאת את המראה שלנו ודורש מאיתנו להראות במיטבנו בכל גיל, מסתבר שגם אלה "מהטרקטורים והבוץ", עוברים בשנים האחרונות שינוי מחשבתי, רגשי ופיזי, וגם הם רוצים להראות במיטבם, לסלק פגמים ולייפות חלקים פחות מחמיאים בגופם.

הכירורגיה הפלסטית היא עדיין "המגרש הביתי" של הנשים, אם כי הן כבר לא לגמרי בודדות בצמרת. עדיין אין המדובר בטרנד אולם מספרם של הגברים שעוברים פרוצדורות רפואיות וניתוחים פלסטיים, גובר והולך.

גברים רואים את מודל היופי שלהם בצורה קצת שונה .בעוד המודל הנשי לחיקוי בעיני נשים הוא דוגמניות, שחקניות ונשים מוכרות וזוהרות, גברים רוצים בדרך כלל להראות כמו כדורגלנים, ספורטאים שריריים ושחקני קולנוע מסוקסים ושופעי גבריות. מכאן, גם סוג הניתוחים והסיבות השונות לקיומם בין שני המינים.

הניתוחים הפופולאריים - לכל מין וגיל ניתוח אופייני

בעוד בקרב נשים צעירות עיקר הטיפולים מתמקד בהסרת שיער ובניתוחים להגדלת החזה הרי שגברים צעירים נוטים לתקן פגמים כמו אף ארוך או לא מחמיא, אוזניים בולטות, ושיעור יתר. בגילאים מתקדמים יותר, החל מגיל 40 ומעלה, נוטות נשים לעבור ניתוחים להרמת פנים ומתיחת בטן – ניתוח פופולארי מאוד בעיקר למי שעברו כמה לידות ורוצות להחזיר עטרה ליושנה ואת הבטן למקומה וכן ניתוחי הרמת חזה.

הגברים אינם סובלים בדרך כלל מבטן רפויה אלא שבדומה לנשים – חלק לא מבוטל מהם עובר כיום שאיבות שומן, אחוז קטן עובר ניתוחים להרמת פנים ואילו הניתוח הפופולארי ביותר בקרב גברים מעל גיל 40, ואשר מתקרב מבחינת האחוזים למספר הנשים המנותחות, הוא ניתוח להרמת עפעפיים. ואגב, כיוון שחלק מהגברים נוטה להקריח, פחות נוח לערוך בגברים פרוצדורות ניתוחיות להרמת פנים – מהסיבה הפשוטה שאין די מקום להסתיר את הצלקות. על כן הם מסתפקים לא פעם בעפעפיים, הרמת הצוואר והסנטר, והזרקות בוטוקס וחומרי מילוי.

הסיבות לעבור ניתוח פלסטי זהות- תהליך קבלת ההחלטות שונה בין המינים

למה בכל זאת, מספרם של גברים אינו שווה לזה של הנשים המנותחות? גברים מתמודדים פחות טוב עם ניתוחים. יותר קשה להם להגיע להחלטה לעבור ניתוח. הם פחות מזוהים עם הטיפוח, פחות "מתחקרים" ובודקים את הנושא, ולבטח פחות מדברים עם חבריהם לעומת הנשים המשתפות חברות ובנות משפחה. יחד עם זאת, ברגע שהחליטו – הם קמים ועושים. גם במהלך קבלת ההסברים, סמוך לניתוח ואחריו, הם פחות נוטים לשאול.

ניתוחי חזה: נשים מגדילות - גברים מקטינים

מה שאצל נשים הוא בדרך כלל חלום רטוב, הופך אצל גברים לבעיה המצריכה התערבות כירורגית. המדובר בחזה גדול – נשים רבות עושות הכל על מנת להגדיל את החזה באמצעות שתלי סיליקון ואילו גברים הסובלים משד מוגדל, עושים הכל כדי להסירו. מדובר ב"גינקומסטיה" – בעיה קוסמטית הנובעת מבעיה רפואית. בדרך כלל בשל הורמונים מרובים בקרב נערים או קשישים או בשל השמנת יתר, מתפתח אצל גברים מסוימים שד נשי. ההליך המאפשר את הסרתו פשוט יחסית, מהיר ומצוי בסל התרופות – כך שגם לא מדובר בהליך יקר.

לעיתים מדובר בבחורים צעירים שלא חשפו את גופם בפני הוריהם או חבריהם במשך שנים, לא השתתפו בטיולים ולא בילו על שפת הים עם חברים, בשל הבושה. הסרת השד – שינתה את חייהם מקצה לקצה והסירה עם עודפי רקמת השד – גם את הבושה.

החדשנות בכירורגיה פלסטית - מתאימה לקצב החיים המהיר של שני המינים

הכירורגיה הפלסטית מתפתחת בצעדי ענק מדי יום, קיצור זמני החלמה וחדשנות טכנולוגית, מביאה לעלייה בפניות של נשים וגברים , בעלי קריירה וקצב חיים מהיר לפנות למגוון טפולים אסתטיים שניתן לבצע בזמן קצר ולשוב לשגרת החיים ולעבודה במיידי, או לאחר יומיים-שלושה מקסימום, מבלי לסבול מתוצאות לוואי, כגון: שטפי דם או צלקות.

בעידן שבו למטופלים אין דיי זמן לעזוב את מקום עבודתם אולם מאידך, עליהם להראות במיטבם על מנת לשמור עליו – יכולים הן גברים והן נשים לצאת מהמשרד בצהריים, לעבור טיפול בחומרי מילוי, פילינג או כל טיפול משקם אחר לעור – ולשוב לעבודה.

ומי שרוצה לעבור טיפול מורכב יותר – יכול ליהנות מטיפולי סוף השבוע – מנתחים, מרימים, משפרים, ושבים לעבודה אחרי סוף השבוע עם מראה מחודש ורענן.
 
מאת: ד"ר דין עד אל, מומחה בכירורגיה פלסטית,המנהל הרפואי של רשת " כללית אסתטיקה" , ראש המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית
 
 

תגיות: : פלסטיקה ואסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, ניתוח פלסטי, ניתוח אף, חירורגיה פלסטית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה