אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > רפואה סינית לילדים ותינוקות

רפואה סינית – גם ובמיוחד לילדים ותינוקות


18.07.10
הדיקור הסיני וטווינא יעילים כטיפול בילדים עם דלקות אוזניים, נזלת כרונית, התקררות ואסטמה, בעיות במערכת העיכול,הרטבת לילה, אלרגיות וכאבי ראש, בעיות מוטוריות שונות ובעיות התפתחות ובעיות נפשיות

רובנו פוחדים ממחלות ובמיוחד כאשר מדובר בילדינו. חוסר האונים המתלווה למראה הילד מחוסר האנרגיות, הפחד שמא מצבו ידרדר אם לא נטפל בו כראוי ותחושת חוסר השליטה במצבו והזדהות, גורמים להורים לסבל עמוק. את רובנו יפתיע אם כן לשמוע שלפי הרפואה הסינית ילדים חולים במחלות אקוטיות כי זה טבעם, ולמחלות אלו יש תפקיד חשוב מאוד בתהליך צמיחתו של הילד והפיכתו לאדם בוגר וחסון. רפואה סינית, ו דיקור סיני מהווים את אחת משיטות הרפואה היעילות והטבעיות ביותר לטיפול, הקלה, וכרפואה מונעת לבעיות ומגוון מחלות של ילדים ותינוקות.

לפי הרפואה הסינית, ילדים שונים ממבוגרים בכמה תחומים. חילוף החומרים אצל ילדים מהיר יותר ולכן ילדים מפתחים יותר מחלות. יחד עם זאת, ככל שהגוף צעיר יותר ונקי יותר - יכולת ההחלמה שלו גדולה יותר. לילדים יש מערכת חיסון, מערכת נשימה ומערכת עיכול חלשות יחסית, משום שמערכות אלו לא היו צריכות לעבוד לפני הלידה. מקורן של רוב המחלות אצל ילדים נובעת מפגיעה באחת ממערכות אלו.

הצד השני של המאפיינים האלה אצל הילדים הוא שהם מראים עד כמה רפואה טבעית מתאימה לילדים. בגלל מבנה גופם הצעיר, והגדילה המאסיבית שהם עוברים, איכות האנרגיה של ילדים גדולה יותר משל מבוגרים, ולכן טיפול ברפואה סינית ובדיקור סיני, העוסק בשיפור זרימת ואיכות האנרגיה בגוף יעיל ביותר עבורם.הם מגיבים טוב יותר ומהר, ולכן הם לא זקוקים לטיפולים ממושכים. מחלות הילדים לרוב לא יהפכו לבעיות כרוניות, אם הטיפול שניתן בשלב הראשון של המחלה יהיה מתאים. לעומת זאת, מחלות שמוגדרות כרוניות ניתנות לטיפול יעיל שישנה את מהלך המחלה לטווח הארוך.

מאותן סיבות שפורטו לגבי החששות שמלווים הורים ביחס לילדיהם אנו נתקלים לעתים קרובות בקושי כאשר מציעים להורים להפנות את הילד לטיפול בדיקור סיני וחבל שכך.ילדים מסתבר באים ללא דעות קדומות ומכנים להתנסות בטיפול. יעילותה של האקופונקטורה בטיפול אצל ילדים ותינוקות הוכחה במשך אלפי שנים ברפואה הסינית ובעשורים האחרונים גם במערב במחקרים מסודרים. הטיפול בילדים נעשה על ידי דיקור עדין וכמעט בלתי מורגש בתנאי שמבוצע ע"י מטפל מוסמך ומקצועי. השפעות הטיפולים נראות לעין בתוך זמן קצר יחסית, והשימוש באקופונקטורה בילדים מונע את תופעות הלוואי של התרופות.

הרפואה הסינית רואה את מצב הבריאות כאיזון הרמוני בין מערכות הגוף שונות ובין הגוף והנפש. מסיבה זו. דיקור סיני וטווינא יעילים כטיפול בילדים עם דלקות אוזניים, נזלת כרונית, התקררות ואסטמה, בעיות במערכת העיכול כגון: שלשלולים, עצירויות, הרטבת לילה, אלרגיות וכאבי ראש, בעיות מוטוריות שונות כגון טיקים, טונוס שרירים ובעיות התפתחות ובעיות נפשיות: מתח, חרדה, בכי לילה, חוסר שקט היפראקטיביות .

השלב הראשון של הטיפול הוא שלב האבחון. תהליך האבחון נעשה ע"י התבוננות בילד, בדיקת דופק מיוחדת, בדיקת לשון ותשאול ההורים. בסוף האבחון נקבעות האבחנה לפי הרפואה הסינית ותוכנית הטיפול המתאימה לו ביותר.

גם צורת הטיפול באקופונקטורה בילדים מותאמת למאפיינים המיוחדים של הגיל הצעיר ובעצם גם למגבלות שהגיל מציב. הטיפול עצמו נעשה באמצעות דיקור קל במספר קטן של נקודות בגוף על ידי מחט עדינה וסטרילית. בתינוקות וילדים רכים משך הדיקור קצר מאוד ואורך מספר שניות לכל נקודה. אצל ילדים גדולים יותר ניתן לעיתים להשאיר את המחטים מספר דקות נוספות. בעת הדיקור חש הילד דקירה עדינה ובהמשך הוא יכול להרגיש תחושות שונות כמו דגדוג, הרדמות מקומית ועוד אך רוב הילדים לא ירגישו דבר מיד לאחר הוצאת המחט.

מגוון הטיפולים ברפואה סינית בילדים ברשת מרפאות "כללית רפואה משלימה" :

דיקור סיני- במחטים מיוחדות לילדים, קטנות במיוחד, שכמעט ואינן כואבות. זמן השארת המחט אצל ילדים נע בן מספר שניות לבין דקות מועטות בהתאם לגיל הילד.

צמחי מרפא סיניים- ניתן לקבל את הצמחים בצורת משקה ממותק, מה שמקל על הנטילה.

תזונה - תשאול מקיף בנוגע לתזונת הילד, ומתן המלצות לשינוי תזונתי בהתאם לצורך. מערכת העיכול של הילד מגיעה לתפקוד מלא בגיל 3. עד גיל זה המערכת נבנית ולכן תלויה מאוד באיכות המזון שהילד אוכל. תזונה נכונה בגילאים אלו חשובה מאוד הן למניעת מחלות בהווה ובהמשך החיים. תזונה שמתבססת על מוצרים מתועשים כגון: סוכר לבן, ממתקים למיניהם וקמח לבן, עלולה להוביל למגוון מחלות שיפגעו בילד, שכאמור, עדיין לא בשל לגמרי להתמודד עם סוגי המזון הללו.

טווינה לילדים (עיסוי בלחיצות המבוסס על טכניקת מגע) כלי טיפול ייחודי בעיקר למחלות פנימיות החל מגיל הלידה ועד גילך 12. הטיפול נועד למגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות כגון: גזים, עצירות, שלשולים, התקררויות , שיעול,קשיי נשימה , אסטמה, בעיות שינה,הרטבת לילה, היפראקטיביות.

שיאצו בייבי מותאמת לתינוקות לחיזוק הקשר עם בין הורה לתינוק, סיוע למערכת העיכול, שחרור גזים ועצירויות, חיזוק מערכת החיסון.

מאת: ד"ר זיו בר, מנהל רפואי אזורי בש.ל.ה "כללית רפואה משלימה".

אודות "כללית רפואה משלימה": רשת מרפאות לרפואה משלימה המונה כ- 50 סניפים בפריסה ארצית. ברשת מגוון טיפולים וסדנאות רחב ,שנבחרו תוך הקפדה על הסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר, המקובלים גם בעולם המערבי. הטיפולים ניתנים ע"י מיטב המטפלים בארץ ותחת פיקוח רפואי מלא. כל מטופל הפונה למרפאות כללית רפואה משלימה יתייעץ תחילה עם רופא אשר יתאים עבורו תוכנית טיפולים יעילה ובטוחה בהתאם לצרכיו האישיים. תוכנית טיפולים תשלב באופן מיטבי מגוון פתרונות טבעיים הקיימים במרפאתינו. כללית רפואה משלימה, טל: 2829*


תגיות: רפואה סינית, דיקור סיני, שיאצו, צמחי מרפא, רפואה משלימה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה