אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
 מאמרים של נטע פיש
 למי לפנות?

 צרכנות
תרופות ללא מרשם
ותוספי תזונה

> חיפוש רופאים ומטפלים > כרטיס ביקור
 
כרטיס ביקור

נטע פיש

מטפלים ברפואה משלימה סיווג:
פסיכותרפיה תחום:
ניו פסיכולוגיה התמחות:
כתובת מרפאה:
רמת גן יישוב:
איזורי קבלת קהל נוספים: תל אביב והמרכז
ניאו-פסיכולוגיה : אינטראקציה אנרגטית בין תא למוח.
שיטתה של יהודית אורנייה מילוא.

הניאו-פסיכולוגיה היא שיטת טיפול חדשנית הרואה את האדם כמערכת הוליסטית. בעזרתה נלמד את הדינמיקה המופלאה בין מוח-גוף-נפש, את הקשר בין מחשבה לרגש, ואיך אנו יוצרים באופן בלבדי את המציאות שבה אנו חיים.

ההתייחסות לעולמו הפנימי של האדם על פי התוצאות שנגלות על פני השטח
והחיפוש אחר הסיבה שגרמה לתוצאה הזו, לא הוכיחו את עצמם. ההנחה שאם אני חשה דיכאון, הסיבה לדיכאון חייבת להימצא בילדותי, גורמת לנו לחטט עמוקות בתוך עצמנו. ומה קורה כאשר אנו מגלים את הסיבה – האם זה גורם לנו להרגיש יותר טוב עם עצמנו?

הבנת המערכת האנושית, על היחסים בין חלקיה, נותנת לנו כלים להתגבר על הבעיה. תוצאות העבודה בשיטת הניאו-פסיכולוגיה אינן אקראיות. האדם יודע בכל רגע נתון למה ואיך הוא נתון במצב רגשי זה או אחר ובידיו הכלים לשנות את מצבו ומכאן לנהל את עולמו הרגשי.
איינשטיין אמר: "איננו יכולים לתקן את הטעויות, בעזרת אותו מוח שעשה אותם", כלומר, עלינו להפעיל חלק אחר במוחנו על מנת שעולמנו ישתנה: את המוח ההגיוני ששוכן בניאוקורטקס.
שיטת הניאו-פסיכולוגיה מתואמת עם הפיזיקה הקוואנטית- פיזיקת האפשרויות, הגורסת כי יש יותר מתוצאה אחת נכונה לכל בחינה מדעית, וכי המדען האובייקטיבי כביכול משפיע על תוצאות המחקר, כלומר על יצירת המציאות.
ההנחה של התיאוריה הקוואנטית, שהעולם מלא אפשרויות אינסופיות, שמתוכן בוחר מוחנו מציאות אחת, מאפשרת לנו לשלוט במוחנו ומכאן לבחור אפשרות אחרת ממה שיעד לנו הגורל.

מה תפקידו של המוח הרגשי שמנהל את חיינו?
מדוע איננו מצליחים להיפטר מתחושות קשות מימי הילדות?
איך מוחנו יוצר שוב ושוב את אותה מציאות מתסכלת?
מהם הכוחות הפועלים עלינו, בני האדם והופכים אותנו למי שאנחנו?
מה תפקיד המוח הרגשי ? האם יש באפשרותנו ליצור בתוכנו עולם טוב יותר, שקט יותר, מאושר יותר?
מה תפקיד המוח ההגיוני- הניאוקורטקס, שנחשב כציון דרך באבולוציה האנושית. לשם מה הוא נוצר?
מהי אותה 'נפש' שהפסיכולוגים עומלים כה קשה על תיקונה, והאם היא זקוקה לתיקון?
למה התכוון ניטשה כשאמר ש"אושר הוא מהות ולא דרך"?
למה התכוונו המנהיגים הרוחניים השונים כשציינו ש"הכל נמצא בתוכנו"?
משפט שנחווה כקלישאה רוחנית ושמוחנו מבטל אותו כ"לא מציאותי".

הגיע הזמן לשדרג את הרובוט ביולוגי שנקרא אדם. אותו רובוט ביולוגי שהגיע לפסגת יכולתו הטכנית בעוד הוא עצמו אינו מצליח להתפתח רגשית, ואף הולך ונעשה אומלל יותר וכואב.
האדם יוצר את המציאות שבה הוא חי. האחריות על מה שקורה בחיינו נתונה בידינו בלבד ואם נלמד להכיר את המערכת האנושית וכיצד היא פועלת נוכל לשנות את עולמנו בהתאם לרצוננו.

כל אחד מאתנו הוא מערכת הוליסטית המורכבת ממוח, גוף ושדה הנפש (הילה). החלקים האלה מקיימים ביניהם דינמיקה מסוימת, והיא שמשפיעה על המציאות שלנו וקובעת אותה. בידינו לקבוע את מהות הדינמיקה הזאת.


לכל אחד מאיתנו מידע רגשי ומידע הגיוני במוח, מידע בתאי הגוף ושדה אנרגטי המקיף אותנו הנקרא שדה הנפש (הילה, אאורה).
קיים קשר ישיר בין מוח, גוף ושדה הנפש. יש ביניהם דינמיקת עבודה. כלומר, המוח אחראי על מיקומו של שדה האנרגיה שלנו, על הרגשות שלנו ועל מצבנו הפיזי. כדי שנוכל לקחת את הפיקוד לידיים שלנו עלינו להבין כיצד עובדת כל המערכת שלנו, כך שנוכל לבחור איך להפעיל אותה לטובתנו.

המידע הרגשי מוטבע בילדות. הוא אישי ובונה אצל כל אחד דפוסים היוצרים את המחשבות ואת תפיסת המציאות.
במוח קיים גם מידע הגיוני שאנו קולטים במהלך חיינו. לעומת המידע הרגשי שהוא קבוע, המוח יכול לקלוט כמות אינסופית של מידע הגיוני.

מכירים את הביטויים: "אין לי אנרגיה", "שאבו ממני אנרגיה","השקעתי כ"כ הרבה אנרגיה" ?
מה זאת האנרגיה?
זו האנרגיה שלנו. היא מצויה בשדה הנפש, וכאשר הוא קיים סביבנו אנחנו מרגישים פיזית מלאי אנרגיה, כיוון ששדה הנפש מעביר מידע לגופנו.

אז למה מתרוקנים מאנרגיה? מה מנייד את שדה הנפש?
שדה הנפש מתפצל ונע לפי הפוקוס שעושה המוח.
לדוגמה: אם התעצבנתי על מישהו, ואני ממשיכה לחשוב על מה שקרה וכמה הוא עיצבן אותי, הפוקוס שלי מופנה לאותו אדם ולזמן עבר, והאנרגיה שלי הולכת עם המחשבות לאדם שהתעצבנתי עליו ולעבר.
לפיכך, כאשר אנחנו הולכים אחרי ליבנו, פועלים על-פי הרצון שלנו ומתרכזים בהווה, אנחנו חושבים על עצמנו, הפוקוס הוא עלינו ברגע זה, וכך שדה הנפש נשאר אצלנו. אנחנו שומרים על האנרגיה שלנו.

אבל... רובנו פועלים באוטומט על-פי המידע הרגשי, המתרגם את מה שנקלט ע"י המוח, ויוצר מחשבות ועוד מחשבות ועוד מחשבות המניידות את שדה הנפש.

במהלך הטיפול נעשה שימוש בפירוש חלומות, מדיטציות, ומידע מגלגולים קודמים הקיים אצלנו בתת- מודע ומשפיע על ההתנהגות שלנו.
בנוסף אנחנו לומדים איך הכל עובד, מה לעשות כדי לשמור את האנרגיה אצלנו, וכיצד להתמקד בטוב לנו וליצור שלווה והנאה בחיים, ללא תלות באנשים אחרים, ברכוש או בכל גורם חיצוני אחר.

מתקיימות סדנאות ללימוד התאוריה. פרטים בשירותי העסק.

אתם מוזמנים לבוא להרצאת הכרות .
(ההרצאה מתקיימת ברמת גן. בבקשה לתאם מראש).
פנייה לנטע פיש ללא תשלום או התחייבות כלשהיא מצד הפונה!
  לכבוד,
נטע פיש
שם מלא*
טלפון*
דואר אלקטרוני*
תיאור הבעייה / הפנייה*
* שדות חובה

 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה