אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > ביורגונומי - ביו אנרגיה

ביורגונומי - ביו אנרגיה


23.7.09
שיטת ה"ביורגונומי" - או בשמה המוכר יותר - ביו אנרגיה שימושית, היא שיטת אבחון וטיפול אנרגטית, הנכנסת בשנים האחרונות יותר ויותר לתודעת הציבור הרחב. גם מטפלים מקצועיים בתחומי הרפואה השונים (המקובלת והאלטרנטיבית) מוצאים עזר רב בביו אנרגיה
 
הביורגונומי - ביו אנרגיה מבוססת על תקשור של המטפל עם אנרגיית המטופל ועם האנרגיה האלוקית הקוסמית. השימוש בביו אנרגיה נעשה במגוון עצום של בעיות פיזיולוגיות, רגשיות, חשיבתיות ועוד. האבחון והטיפול אינו תלוי בזמן ובמרחב - ניתן לטפל בחסימות ובטראומות שמקורן בעבר הקרוב והרחוק, וכן ללא הימצאות המטופל.

דר' וילהלם רייך (נפטר ב- 1959), רופא ופסיכיאטר, שהיה תלמידו וחברו של דר' זיגמונד פרויד, חקר במשך שנים רבות את האנרגיות של בני האדם, בעלי החיים, הצמחים וכו' וכן את אנרגיית היקום. הוא קרא לאנרגיות אלה בשם "אורגון" - ומכאן שם השיטה, "ביורגונומי".

הביו אנרגיה, כשיטה אבחונית וטיפולית, פותחה ב- 45 השנה האחרונות על ידי רפי רוזן ז"ל. בתקופה האחרונה, ממשיכים תלמידיו, וגם אנכי ביניהם, לפתח ולשכלל את גישות ושיטות האבחון והטיפול.

הביו אנרגיה מבוססת על מספר עקרונות :
א. חישת אנרגיה באמצעות העפעוף - ידועות ומוכרות שיטות אבחון וטיפול אנרגטיות המבוססות על חישת אנרגיה באמצעות כפות הידיים, כגון : רייקי והילינג. הביו אנרגיה מתבססת על חישת אנרגיה באמצעות העפעוף של המטפל. שרירי העפעפיים הם שרירים בלתי רצוניים ולא נשלטים, והם רגישים מאוד לאנרגיות. חישת האנרגיה באמצעות העפעוף עדינה ומדוייקת הרבה יותר מאשר חישת האנרגיה בידיים.

מסתבר שדוד המלך ע"ה כבר ידע והכיר את ייחודם של העפעפיים למטרות אבחון. בספר תהילים, פרק י"א פסוק ד', אומר דוד המלך כך : "ה' בהיכל קדשו, ה' בשמים כסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם". מכיוון שכל אדם נוצר בצלם אלוקים, גם אנחנו יכולים מעט (באמצעות לימוד ותרגול) לאבחן ולבחון באמצעות העפעפיים.

ב. אבחון וטיפול במקור הבעיה - להבדיל מהרבה שיטות אחרות וכמובן להבדיל מהרפואה המקובלת (העוסקת כמעט תמיד אך ורק בסימפטומים של הבעיות), המטפל בביו אנרגיה משתדל לאבחן ולטפל במקור של הבעיה על מנת לפתור אותה מהשורש. כמובן, שניתן לאבחן ולטפל גם בסימפטומים במהירות וביעילות.

ג. המטפל אינו משמש כ"צינור"- בכל השיטות האנרגטיות האחרות, האנרגיה זורמת דרך המטפל, המשמש כ"צינור", מהאנרגיה האלוקית (הקוסמית) אל המטופל ולהיפך. בביו אנרגיה, המטפל הוא המלווה והמדריך של הטיפול, אך אינו משמש כ"צינור" שהאנרגיות עוברות דרכו. כך, הוא איננו יכול להינזק מהמטופל וגם לא להזיק, בשום צורה ואופן.

ד. תקשור עם אנרגיות- האבחון והטיפול בביו אנרגיה מתבסס על זימון אנרגיית המטופל על ידי המטפל ותקשור איתה (באמצעות העפעוף). התקשור עם אנרגיית המטופל נותן למטפל את האפשרות למצוא את המקורות לבעיות, על ידי זימון אנרגיית המטופל מתקופות ומאירועים שונים בעברו.

חישת האנרגיה באמצעות העפעוף ויכולת התקשור עם אנרגיות, מאפשרת למטפל גם לבדוק התאמה בין אנרגיות של אנשים שונים בנושאי זוגיות, שותפויות, עסקים, התלבטויות בפרשות דרכים בחיים ועוד.

המטפל יכול גם להמליץ למטופל מה ללמוד, היכן לגור, באיזה מקצוע לעסוק וכו'. כמו כן ניתן לבדוק, באמצעות התקשור עם האנרגיות, מהו ייעודו של האדם. התקשור עם האנרגיות ויכולת קבלת התשובות, נותנות למטפל את האפשרות לשאול כל שאלה, לבדוק כל מצב ולקבל תשובות ברורות ומדויקות - או בעצם, אפשרויות בלתי נגמרות.
 
ברוך רקנטי - מרכז רקנטי לריפוי הוליסטי

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
מאמרים נלווים

 
חוסר איזון אנרגטי
אנרגיה היא "חיות" (מלשון חיים). האנרגיה היא המפעילה את הכל. את החלק הפיזי שבאדם, את הפן הרגשי, את הצד החשיבתי, את המנטלי ועוד. האנרגיה היא הכוח שמפעיל גם את הנפש ואת הנשמה. רבים טועים וחושבים שהאנרגיה היא הנפש או הנשמה, ולא היא. אנרגיה היא הכוח המפעיל - החיות
לפרטים נוספים...
 

 
המשלים האנרגטי
לעתים אתה נפגש עם אדם שאינך מכיר, ומיד אתה מרגיש טוב לידו ובחברתו. התחושה הנעימה יכולה להימשך גם לאחר שנפרדתם ואינכם קרובים פיזית זה לזה
לפרטים נוספים...
 

 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה