אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

אלמדה ונצירס מודיעה על השקעה בחברת פורטפוליו שלישית


1.11.20
שותפות המו"פ תוביל קונסורציום משקיעים בסבב גיוס של עד 6 מיליון דולר בחברת נוראמי מדיקל

הגיוס הנוכחי יאפשר לחברה לסיים את הניסוי הקליני לקבלת אישור FDA על המוצר הראשון שלה – שתל מתכלה לאיחוי קרום המוח לאחר הליך כירורגי, המגן על המוח מפני זיהום ודליפה של נוזל השדרה

לאחרונה השלימה אלמדה הנפקה ציבורית בה גייסה כ-70 מיליון שקל, וההשקעה בנוראמי מצטרפת להשקעותיה הקודמות של השותפות, בחברות ביופרוטקט וטיילורמד

תל אביב, 1 בנובמבר 2020 – אלמדה ונצ'רס (ת"א: אמדה), שותפות מו"פ המשקיעה בחברות בתחומי הבריאות הדיגיטלית, המכשור הרפואי וה-Bioconvergence, הודיעה כי תוביל קונסורציום להשקעה של עד 6 מיליון דולר בחברת נוראמי מדיקל הישראלית, המפתחת טכנולוגיה חדשנית לאיחוי רקמות רכות והאצת תהליך ההחלמה לאחר הליכים כירורגיים.

מטרת הגיוס בעיקרה היא השלמת ניסוי קליני הנדרש לקבלת אישור ה FDA, אשר כולל סה"כ כ-90 מטופלים (13 מטופלים כבר נכנסו לניסוי), וכן הכנה והגשה של המוצר לאישורי רגולציה בארה"ב(FDA) ובאירופה (CE). ע"פ נוראמי, הניסוי הקליני צפוי להסתיים במהלך שנת 2021.

אלמדה תשקיע בנוראמי 2 מיליון דולר במסגרת סבב הגיוס הנוכחי, כאשר 1 מיליון דולר יושקעו בסגירה הראשונה, ו-1 מיליון דולר נוספים יושקעו בכפוף להשלמת אבן דרך מסוימת עד לסיום השנה הראשונה ממועד הסגירה הראשונה. בין המשקיעים הנוספים בקונסורציום נמצאת חברת ההשקעות גלנרוק של לאון רקנאטי.

נוראמי גייסה עד כה סכום כולל של כ-5 מיליון דולר מרשות החדשנות וממשקיעים נוספים הכוללים את NGT3VC ומשקיעים מסין, כאשר סבב הגיוס האחרון שלה ב-2018 היה בהיקף של 2 מיליון דולר.

הטכנולוגיה שפיתחה נוראמי לאיחוי ותיקון רקמות פגועות לאחר הליכים כירורגיים, מבוססת על חומרים סינתטיים וידידותיים, המעודדים ריפוי של הרקמה הפגועה ומתכלים בתוך הגוף, והיא משלבת יכולת לאטימה מלאה מפני חדירת מזהמים ומפני דליפה של נוזלי הגוף.

המוצר הראשון של נוראמי הוא ARTIFASCIA®– הינו שתל סינטטי מוגן פטנטים לאיחוי ותיקון קרום המוח לאחר הליכים כירורגיים. המוצר מתכלה בתוך הגוף לאחר השתלתו ומאפשר צמיחה מחודשת של רקמת קרום המוח, תוך שהוא מגן על המוח מפני סכנת הזיהום והדליפה של נוזל השדרה אשר קיימת בהליכים כירורגיים המבוצעים כיום. כפי שנמסר לשותפות מאת חנוך מרקשייד ונורה נסייר, מנכ"לים משותפים בנוראמי, השוק הפוטנציאלי למוצר הראשון של החברה לשימוש בניתוחים כירורגיים במוח, כולל נכון להיום כ- 600 אלף ניתוחים בשנה, מוערך בכ-1 מיליארד דולר בשנה וצפוי לצמוח בקצב שנתי של 6% עד ל-1.4 מיליארד דולר בשנת 2024

במקביל, נוראמי מפתחת פתרונות ומוצרים לריפוי ותיקון רקמות רכות נוספות בגוף, בשוק אשר צפוי לצמוח לכ-25.6 מיליארד דולר עד שנת 2025.

"המוצר הראשון של נוראמי –ARTIFASCIA®, יאפשר להתגבר על בעיית הדלף והזיהומים בניתוחי גולגלת ועמוד שדרה, בנוסף, עלותו תאפשר חסכון כספי משמעותי למערכות הבריאות", אמרה ד"ר אירית יניב, מנכ"לית שותפות אלמדה. "יחד עם משקיעים נוספים אנו נוביל קונסורציום בהיקף גיוס גדול שיאפשר לחברה לסיים ניסוי קליני ולקבל אישור רגולטורי, על מנת להתחיל שיווק ברחבי העולם. היקף השוק לאיחוי קרום המוח לאחר הליכים כירורגיים נמצא כיום בצמיחה וצפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות. אנו מעריכים כי מימוש תוכניתה העסקית והיתרונות הבולטים של המוצר יאפשרו לנוראמי להגיע לנתח שוק מהותי תוך שמירה על רווח גולמי גבוה ויצירת ערך משמעותית".

נוראמי מדיקל נוסדה בשנת 2014 על ידי ד"ר אמיר בחר – סמנכ"ל התפעול, ונורה נסייר - מנכ"לית משותפת של נוראמי יחד עם חנוך מרקשייד, המשמשת גם כסמנכ"לית המו"פ וכדירקטורית בחברה. דירקטוריון החברה כולל דמויות מובילות בתעשיית הביוטק עם ניסיון מדעי ועסקי רב, ביניהן דורון בירגר – המשמש כיו"ר פעיל והוא לשעבר מנכ"ל אלרון, זהר גנדלר – מנכ"ל NGT3VC, כאיד אבו-עאיאש – שותף NGT3VC, וקוונטין צ'או קון – איש עסקים סיני המייצג את הקבוצה הסינית MTP Group שתשווק ותמכור את מוצרי החברה בסין.

בעלי המניות בחברה לאחר ההשקעה הם מייסדי החברה נורה נסייר וד"ר אמיר בחר המחזיקים כ-7% כל אחד, מכון אמי"ת של הטכניון המחזיק כ-7%, NGT3VC המחזיקה כ-15%, קבוצות השקעה סיניות המחזיקות סה"כ כ-15% וכן משקיעים פרטיים ועובדים.

אודות אלמדה ונצ'רס

אלמדה ונצ'רס היא שותפות מו"פ ציבורית המשקיעה בחברות מתחומי המכשור הרפואי, הבריאות הדיגיטלית וה-Bioconvergence. מנהלי הקרן הינם ד"ר אירית יניב, אמיר בלאט וצחי סולטן. הקרן השקיעה עד היום בשתי חברות – ביופרוטקט וטיילורמד.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה