אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אורתופדיה >

באילו פציעות ספורט ניתן לטפל באמצעות פיזיותרפיה


31.3.20
פיזיותרפיה לפציעות ספורט

פעילות ספורטיבית נחוצה לבריאות הגוף והנפש, וישראלים רבים עוסקים בפעילות גופנית כחובבים ורבים נוספים עוסקים בספורט באופן מקצועי. חשוב לשמור על הגוף במהלך הפעילות הספורטיבית כדי להימנע מפציעות שונות, אך חשוב לזכור כי פציעות ספורט עשויות להיות נקודתיות וניתן לטפל בהן מיידית, אך יש גם פציעות ספורט קשות ומורכבות המחייבות טיפולים שונים ובמקרים מסוימים התערבות כירורגית ושיקום ממושך.

רוב פציעות הספורט נגרמות בגלל אימון לא נכון, שימוש בציוד ספורט לא תקין, עומס יתר באימונים, חבלות במהלך האימון, המשחק או התחרות וכדומה. יש פציעות ספורט נפוצות יחסית כמו שברי מאמץ, דלקות כרוניות בגידים, מתיחת שרירים, קרעים בגידים, נקעים ועוד, אלו פציעות שניתן לטפל בהן באמצעות פיזיותרפיה, אך יש להגיע למכון פיזיותרפיה מקצועי המתמחה בטיפול בפציעות ספורט.

טיפולי פיזיותרפיה לסובלים מפציעות ספורט

כאמור, יש פציעות ספורט רבות בהן ניתן לטפל באמצעות פיזיותרפיה, לפניכם רשימה של פציעות ספורט מוכרות ונפוצות בהן פיזיותרפיסט יכול לסייע לכם:

· שברי מאמץ – שברי מאמץ נחשבים לאחת מפציעות הספורט הנפוצות ביותר בקרב חובבים ומקצוענים, הפציעה נגרמת בדרך כלל בגלל מאמץ יתר ללא חימום נכון לפני הפעילות הספורטיבית. כאשר מופעל כוח רב על מפרקי ושרירי הגוף בזמן אימון הרקמות הרכות הן הראשונות להיפגע לכן אם השרירים לא מפותחים נכון או בצורה מספיקה העומס נופל על העצם ועקב פעילות ממושכת ועומס רב העצם מגיעה לאי ספיקה ועשויה להיסדק ולהישבר.

· דלקות בגידים – פציעת ספורט נפוצה במיוחד בקרב חובבים וספורטאים מקצועיים, בין היתר שחיינים ואצנים. אימון עם עומס יתר, חימום לא נכון וציוד לא מקצועי, כל אלו ועוד עלולים לגרום לתהליכים דלקתיים כרוניים, ואחת הסכנות היא שהדלקת בגיד תגרום לקריעתו. הדלקות השכיחות ביותר הן דלקת בגיד אכילס, דורבן העקב, מרפק טניס.

· פציעות שרירים – רבים סובלים מפציעות בשרירי הגוף בגלל עומס יתר באימונים, מכות, חבלות, ציוד ספורט לא תקין ועוד. ספורטאים רבים סובלים ממתיחת שרירים ומפציעות בשריר ארבעת הראשים, בשריר המפשעה וכדומה.

· נקעים וקרעים – פציעות ספורט שכיחות בקרסוליים, בירכיים וכדומה, אלו פציעות המחייבות שיקום וטיפול מקצועי על ידי פיזיותרפיסט.

חשוב לציין כי במרבית פציעות הספורט הנפוצות ניתן לטפל באמצעות פיזיותרפיה. כיום, יש לפיזיותרפיסטים ציוד מקצועי ומתקדם כמו מכשיר גלי הלם באמצעותו ניתן להקל על כאבים, תסמינים שונים, להפחית דלקות, לסייע לגוף לטפל בפציעה באופן טבעי ועוד.

מומלץ לקבל טיפול בפציעות ספורט רק במכון פיזיותרפיה ותיק ומקצועי כמו מכון ארגופלוס של הפיזיותרפיסט דוד אפל. מכון ארגופלוס מתמחה בטיפולי פיזיותרפיה לספורטאים מקצועיים וחובבים, דוד אפל הוא פיזיותרפיסט ספורט בכיר ומוכר בישראל שבמסגרת עבודתו עסק כמומחה לשיקום מפציעות ספורט בקבוצות כדורסל וכדורעף, כמו כן הוא מטפל בספורטאים מקצועיים וחובבים העוסקים בריצות מרתון, ברכיבה על אופניים, בטניס ועוד.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה