אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

ג'קוזי בהריון – האם מותר ומהן ההגבלות?


29.7.19
כללי הבטיחות לשימוש בג'קוזי החל מהשליש השני להריון

תקופת ההריון מלווה בשינויים רבים, גופניים ונפשיים, ולא מעט מהנשים ההרות מרגישות כי מגיע להן הכול בתקופה זו, ובצדק. נשים בהריון נאלצות להמשיך לעבוד כמעט עד הלידה, במקום לחוות את התקופה הנהדרת והייחודיות בחייהן, לבלות, לנוח ולהיערך לקראת הלידה וההורות. אחד הבילויים והפינוקים שנשים רבות אוהבות בתקופת ההריון הוא לטבול באמבט עיסוי עם מים חמימים ונעימים, אך דווקא בתקופה זו חלות מגבלות על הנשים ההרות, ועליהן להיזהר אם הן מתכננות לטבול בג'קוזי הביתי או במתחם ספא.

הרופאים ואנשי המקצוע ממליצים לא לטבול באמבט העיסוי בשליש הראשון להריון, אך אחרי תקופה הזו אפשר ליהנות מטבילה בג'קוזי, כל עוד מקפידים על טמפרטורת מים של 37 מעלות או פחות ועל רחצה של רבע שעה לכל היותר.

להימנע מטבילה בג'קוזי בשליש הראשון להריון

נשים רבות שמעו כי עליהן להימנע מטבילה בג'קוזי במשך כל תקופת ההריון, למרות שאין מחקר מקיף שנערך בנושא זה. ידוע כי שהייה ממושכת במים חמים גורמת לירידה בלחץ הדם, לכן קיים חשש להפלה. כמו כן, הכניסה והיציאה מהג'קוזי עלולים לסכן את האם ההרה בגלל נפילה או החלקה, וכל נפילה עלולה לסכן את האם והעובר שהיא נושאת.

לכן, ההמלצה של הרופאים היא להימנע מג'קוזי בתקופת השליש הראשון של ההריון, לאחר תקופה זו החשש להפלה עקב טבילה בג'קוזי נמוך בהרבה, אך יש להקפיד על כללי הבטיחות וחשוב להיכנס למים לאט ובזהירות כדי להימנע מנפילות, ואין לשהות במים החמים מעל 15 דקות.

כללי הבטיחות לשימוש בג'קוזי החל מהשליש השני להריון

כאמור, החל מהשליש השני להריון ניתן לבלות בג'קוזי, אך כמובן שיש להקפיד על כמה כללים, ביניהם:

· כניסה זהירה במיוחד לאמבט העיסוי

· טמפרטורת מים עד 37 מעלות

· כניסה רק לג'קוזי נקי ומתוחזק היטב

· טבילה במים החמים עד 15 דקות ולא יותר

· אם חשים חולשה ועילפון מתקרב יש לצאת מהמים מיד

· חשוב להרבות בשתיית מים גם בעת הרחצה בג'קוזי

חשוב לדעת כי מערכות ג'קוזי רבות מתוכנתות לטמפרטורת מים גבוהה של 40 מעלות, זו טמפרטורה גבוהה מדי לנשים בהריון, ובשליש הראשון טמפרטורה גבוהה עלולה לסכן את העובר. הסכנות של טבילה באמבט עיסוי בתקופת ההריון הן לא רק טמפרטורת המים, כיוון שיש סכנות נוספות כמו ירידה מהירה בלחץ הדם, הדם לא מגיע למוח לכן עלולים לסבול מתחושת עילפון ועייפות מוגברת, וגם השינויים ההורמונליים עלולים לגרום לחולשה ולעילפון כאשר טובלים במים החמים.

אם אתן מחפשות מערכות ג'קוזי ביתיות שתוכלו להשתמש בהם בתקופת ההריון, וליהנות מכל היתרונות של אמבט עיסוי בבית או בחצר, כדאי לכן להזמין את המערכת מחברת ספיר. חברת ספיר מייבאת ומשווקת את מיטב מערכות הג'קוזי מתוצרת מותגים מובילים בעולם, ביניהם מוצרי חברת BOCH &VILLEROY ודגמים מובילים ומתקדמים של חברת SUNBELT SPA מארצות הברית.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה