אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) ריאות ונתיבי אוויר >

מכשירי סיפאפ מומלצים – לשיפור משמעותי באיכות החיים


11.6.19
מכשירי סיפאפ מומלצים

מכשירי CPAP (סיפאפ) נחשבים כיום לפתרון המועדף והמומלץ ביותר לטיפול בתסמונת דום נשימה בשינה ובנחירות קולניות. מכשירי CPAP מזרימים אוויר בלחץ קבוע דרך מסכה המולבשת על פני המטופל, המכשיר מזרים אוויר הגורם ללחץ חיובי על איברי דרכי הנשימה כדי למנוע את חסימתם. כדאי לדעת כי מכשירי CPAP פותחו על ידי חוקרים מומחים, הם נבדקו בעשרות מחקרים שהוכיחו את יעילותם, השימוש במכשירים אלו משפר באופן משמעותי את איכות חייהם של המטופלים הסובלים מדום נשימה בשינה, יש להשתמש במכשיר כל החיים במהלך השינה בלילה, אך נדרשת תקופת הסתגלות לשינה עם מסכה על הפנים.

מגוון דגמים של מכשירי CPAP

לאחר אבחון תסמונת דום נשימה בשינה הכולל בדרך כלל גם בדיקה במעבדת שינה, הרופא ימליץ על שימוש במכשיר CPAP. ראוי לציין כי תסמונת דום נשימה בשינה היא תופעה רווחת באוכלוסייה, כ-5% מהאוכלוסייה מאובחנים כסובלים מדום נשימה בשינה, וכיום הטיפול המומלץ הוא שימוש קבוע במכשירי CPAP.

תסמונת דום נשימה מלווה בדרך כלל בנחירות קולניות המפריעות למנוחת שאר בני המשפחה, לכן בעת האבחון נהוג להגיע עם בן או בת הזוג. התסמונת הרווחת מתאפיינת בהפסקות נשימה וביקיצות רבות במהלך השינה בלילה, ופרט לשינה הטרופה סובלים מתשישות בשעות היום, מעייפות מוגברת, מעצבנות יתר, מקשיי ריכוז ומסיכון גבוה למעורבות בתאונות דרכים ובתאונות עבודה.

מחקרים בתחום הוכיחו כי אנשים הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה נמצאים בקבוצת סיכון להתפתחות מחלות לב וכלי דם, לרבות שבץ מוחי, התקפי לב ולחץ דם גבוה. לכן, מומלץ לרכוש מכשיר סיפאפ בהתאם להמלצת הרופא המטפל, את המכשיר כדאי להזמין רק מחברה מקצועית ומוכרת המתמחה בשיווק מכשור רפואי ומוצרים רפואיים בתחום הנשימתי.

דגמים מומלצים הנמכרים בישראל

כאמור, יש מגוון סוגי מכשירי CPAP המיובאים ונמכרים בישראל. הדגמים המומלצים ביותר הם:

· CPAP אוטומטי של ויינמן – מכשיר קומפקטי מבית המותג ויינמן המצויד בטכנולוגיית SoftPAP, בעל כרטיס זיכרון ומסך מגע איכותי ונוח.

· מכשיר CPAP טראנסנד – מכשיר אוטומטי וקטן מידות המתאים לטיולים, במשקל 460 גרם בלבד, לנסיעות ולמקומות ללא חיבור לחשמל. הסוללה מחזיקה מעמד עד 7 שעות.

· מכשיר סיפאפ מבית Philips Respironics – מכשיר הדגל החדש של המותג האמריקאי, מתאפיין במידות קומפקטיות ומשקל נמוך, עם צג צבעוני ואפשרות קריאת נתונים על ידי הסמארטפון.

· מכשיר CPAP של המותג Prisma Smart – מכשיר קטן, קל משקל וקומפקטי, מתאים גם לנסיעות ולחופשות בארץ ובחו"ל, המכשיר אוטומטי ומתאים עצמו למטופל, אפשר לשלב במכשיר מערכת להעשרת הלחות כדי להקל על הנשימה עם המסכה.

· מכשיר CPAP מבית BNC – מכשיר קומפקטי וקל משקל המתאים לעבודה בארץ ובחו"ל, מצויד במעשיר לחות למניעת יובש בגרון ובחלל הפה.

מכשירי סיפאפ איכותיים ואמינים כדאי לרכוש רק מחברת "היי מדיקל" – החברה המובילה בארץ לשיווק מכשור רפואי באיכות גבוהה לתחום הנשימתי והרפואי, החברה משווקת מכשור רפואי ללקוחות פרטיים, למוסדות ולבתי חולים. החברה משווקת מכשירי CPAP מתקדמים של מיטב היצרנים בעולם.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה