אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

קדימהסטם מודיעה על שינויים בהנהלה


20.5.19
יוסי בן יוסף, מנכ"ל החברה, החליט לפרוש וישמש כנשיא כבוד של החברה וכן כיועץ אסטרטגי למנכ"ל החברה רמי אפשטיין, דירקטור בחברה, ימונה למנכ"ל קדימהסטם

נס ציונה, 20 במאי 2019, קדימהסטם (ת"א: קדסט) חברת ביוטכנולוגיה ישראלית, העורכת מחקרים קליניים ומפתחת טיפולים תעשייתיים בתחום הרפואה הרגנרטיבית באמצעות תאי גזע עובריים, לטיפול במחלות נוירודגנרטיביות כגון ALS (מחלת ניוון שרירים) וסוכרת תלויית אינסולין מודיעה על שינויים בהנהלת החברה. יוסי בן-יוסף, מנכ"ל החברה, החליט לפרוש לאחר שניהל את החברה ב- 11 השנים האחרונות. מר בן-יוסף ישמש כנשיא כבוד של החברה וכן כיועץ אסטרטגי למנכ"ל החברה. רמי אפשטיין, אשר מכהן כדירקטור בחברה מזה כ-6 שנים מונה למנכ"ל קדימהסטם.

קדימהסטם נוסדה בשנת 2008 על ידי יוסי בן-יוסף ופרופסור מישל רבל על סמך מחקריו של פרופ. רבל, המכהן כמדען הראשי של החברה. במהלך שנות כהונתו של בן-יוסף גייסה החברה עד היום כ-47 מיליון דולר ובכלל זה גיוסים מהציבור בעקבות הנפקתה בברוסה בתל אביב. כיום החברה נמצאת בעיצומו של ניסוי קליני בבני אדם, Phase I/IIa מתקדם, לטיפול במחלת ה-ALS.

יוסי בן-יוסף, מנכ"ל קדימהסטם היוצא: "החלטתי להעביר את הנהגת החברה לאחר כ- 11 שנים של עבודה אינטנסיבית כשותף מייסד ומנהל החברה. אני חש כי זכיתי להוביל חברת ביומד יוצאת דופן, עם צוות חוקרים ועובדים מחויב ונחוש להביא טיפולים מבוססי תאי גזע לחולים במחלות קשות. אני פורש מעבודתי כמנכ"ל החברה, מסופק וגאה שנטלתי חלק מרכזי בהתפתחות החברה ובהישגיה ומאחל הצלחה רבה לרמי שיוביל את החברה לקפיצת המדרגה הבאה שלה."

אלי אופר, יו"ר קדימהסטם: "תחת ניהולו של יוסי הגיעה החברה להישגים רבים, החל מפיתוח טכנולוגיה ייחודית ועד הגעה לשלב מתקדם של ניסוי קליני בבני אדם, בדרך ליצירת ריפוי ייחודי למחלת ה- ALS. בשם הדירקטוריון ועובדי החברה, אני רוצה להודות ליוסי מקרב לב. יוסי ישמש מעתה כיועץ למנכ"ל החברה ויסייע לה, במטרה להביא מזור לחולי ALS, מחלה קשה וחשוכת מרפא וכן סוכרת, שהיא מגפה הפוגעת במאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. כמו כן, אני מברך את רמי אפשטיין, המנכ"ל הנכנס, המלווה את החברה כדירקטור מזה שנים רבות. רמי מביא עימו ניסיון עסקי רב בתחום הפארמה והביוטכנולוגיה, הן כיזם והן כמנהל ואני מצפה להמשיך לפעול עם רמי ועם הצוות המוביל והמוכשר של קדימהסטם על מנת להביא בשורה ומזור לחולים רבים בקשת של מחלות ולהשיא ערך לבעלי המניות של החברה".

רמי אפשטיין, מחזיק בתואר שני במשפט מסחרי וקניין רוחני מאוניברסיטת King’s College בלונדון, תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העיברית בירושלים. רמי מביא עימו ניסיון רב שנים כיזם ואיש עסקים, בעיקר בתעשיית הביוטק, הפארמה וההייטק והיה ממוקד בחברות מחקר ופיתוח, גיוסי הון ושיתופי פעולה אסטרטגיים, מיזוגים ורכישות, בין השאר בזירה הבינלאומית. רמי הוביל כמייסד במשותף וחבר דירקטוריון הקמתה ואת הנפקתה של חברה ביודנווקס (BiondVax) בבורסת תל אביב, ורישומה מאוחר יותר למסחר גם בבורסת נאסדק. רמי הוביל הסכמי מסחור ותהליכי מו"מ עם מוסדות אקדמים כגון ידע (מכון ויצמן) ויישום (אוניברסיטה עברית). כמו כן, רמי ייסד במשותף את חברת IDgene Pharmaceuticals ושימש כ – COO (סמנכ"ל תפעול) של החברה וחבר דירקטוריון בה וניהל את הניסויים הקליניים של החברה, בישראל ובארה"ב, של כ- 20,000 נבדקים ומשתתפים במחקר הקליני של החברה.

אודות קדימהסטם:

קדימהסטם בע"מ הינה חברת ביוטכנולוגיה בשלב הקליני, המפתחת טיפולים תעשייתיים בתחום הרפואה הרגנרטיבית, לטיפול במחלות נוירודגנרטיביות כגון ALS ומחלת הסוכרת. החברה נוסדה בשנת 2009 על ידי פרופ' מישל רבל ויוסי בן-יוסף ונסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב (ת"א:קדסט). יו"ר החברה הוא דר' אלי אופר, לשעבר המדען הראשי במשרד התמ"ת. בין משקיעי החברה, בנוסף למייסדיה, נמנים בית ההשקעות אלטשולר-שחם, משקיעים מחו"ל (ג'וליאן רוג'רי ואבי מייזלר), ומשקיעים מוסדיים נוספים. קדימהסטם הוקמה על בסיס טכנולוגיות מוגנות פטנטים, שפותחו בקבוצת המחקר של פרופ' מישל רבל במכון וייצמן למדע. בהתבסס על הפלטפורמה הטכנולוגית הייחודית שפיתחה, קדימהסטם מפתחת טכנולוגיית רפואה רגנרטיבית, שמטרתה לתקן ולהחליף רקמות ואיברים על ידי שימוש בתאים בעלי תפקוד תקין, שהתמיינו מתאי גזע. החברה מתמקדת בהשתלת תאי מוח בריאים לתמיכה בשרידות תאי העצב כטיפול תאי למחלת ALS ובהשתלת תאי לבלב מפרישי אינסולין לטיפול בסוכרת תלוית אינסולין. לחברה ועדה מייעצת רחבה המורכבת ממדענים מובילים וחלוצים: בתחום תאי הגזע העובריים – פרופ' יוסף איצקוביץ, המשמש גם כדירקטור וכיועץ אסטרטגי בכיר בחברה, מומחה עולמי וחלוץ במחקר תאי גזע פלוריפוטנטיים ולשעבר מנהל מחלקת נשים ויולדות בקריה רפואית רמב"ם ומייסד המרכז לתאי גזע עובריים של הטכניון ופרופ' בנימין ראובינוף, מנהל מחלקת יולדות וגניקולוגיה וראש מרכז המחקר של הדסה לתאי גזע עובריים אנושיים במרכז הרפואי הדסה בירושלים; בתחום המחלות הנוירודגנרטיביות: פרופ' תמיר בן חור, מנהל האגף לרפואת המוח והמחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי הדסה בירושלים; ובתחום הסוכרת: פרופ' שמעון אפרת, פרופסור לגנטיקה מולקולרית וסוכרת נעורים באוניברסיטת תל אביב ומומחה עולמי בשימוש בתרפיה תאית לטיפול בסוכרת ופרופ' אדי קרניאלי, מנהל לשעבר של המכון לאנדוקרינולוגיה סוכרת ומטבוליזם במרכז הרפואי רמב"ם ומומחה עולמי בתחומים הללו.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה