אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות >

שוברים שגרה


14.8.18
ילדים ובני נוער סוכרתיים המטופלים במרכז הרפואי זיו יצאו עם משפחותיהם וצוות המרפאה לבילוי משותף וחוצה מגזרים

ילדים ובני הנוער המטופלים ב'מרכז בריינין לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה לילדים', בניהולה של ד"ר אורנה דלי גוטפריד, במרכז הרפואי זיו בצפת, יצאו לבלות ביום שכולו אטרקציות וכייף, ביוזמת עמותת 'שמחה לילד' ובתמיכת 'קרן גלילה'.

מלווים בבני המשפחה, בצוות מרפאת הסוכרת ובמתנדבי העמותה, נהנו הילדים הסוכרתיים, מטיול רכבי שטח מסוג ריינג'ר, מרכס דישון עד קרן נפתלי. בהמשך בילו במרכז קנדה במטולה, בשלל פעילויות מיהנות כולל החלקה על הקרח, וארוחת צהריים מפנקת במיוחד.

ד"ר אורנה דלי גוטפריד, מנהלת מרפאת בריינין לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה בילדים במרכז הרפואי זיו אומרת כי יום הבילוי היה מרגש ומשמח מאוד עבור 150 המשתתפים "יצאנו לדרך בשני אוטובוסים מלאים וכלי רכב פרטיים, מכל היישובים וכל המגזרים: דרוזים, חרדים, מוסלמים, נוצרים וחילונים, עירונים ומושבניקים, בנות וגם בנים, ילדים קטנים ובני נוער. וכולם, בלי יוצא מן הכלל, היו פשוט מאושרים, כולל בני המשפחה והמלווים. זאת הייתה חוויה קסומה והחשוב הוא שרמות הסוכר של כל המשתתפים נותרו מאוזנות לאורך כל היום", אמרה ד"ר דלי גוטפריד, ששמרה בקפידה על מנות האינסולין של כל המטופלים בטמפרטורה המתאימה, על מנת שלא יתקלקלו מחום הקיץ ויהפכו בלתי יעילות עבור הסוכרתיים. עוד הוסיפה ד"ר דלי גוטפריד כי "ניהול מחלה כרונית דוגמת סוכרת נעורים, כרוך בלא מעט התמודדויות, גם של הילדים והנערים הסוכרתיים וגם של שאר בני המשפחה. עם גילוי המחלה נדרשת תקופת הסתגלות ממושכת, המזמנת התמודדות לא פשוטה עם מגבלות, לחצים ומשברים ולכן חשוב מאוד לתמוך גם במשפחות".

בישראל חיים כיום כ- 5,000 ילדים מתחת לגיל 18 החולים בסוכרת נעורים. מרכז בריינין לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה לילדים בניהולה של ד"ר דלי-גוטפריד, מטפל במאות סוכרתיים המגיעים אליו מכל רחבי הארץ בזכות הטיפול המתקדם המוצע בו והליווי הצמוד והאישי מאוד הניתן בו בכל שעה משעות היום והלילה ובכל ימות השבוע . הצוות הרב-מקצועי של המרפאה כולל גם רופאי ילדים, אחות מחנכת סוכרת, דיאטנית מומחית לסוכרת, עובדת סוציאלית ופסיכולוג. הצוות הרפואי מלווה את המשפחות מרגע אבחון המחלה ופועל בגישה מערכתית הוליסטית משולבת ומתוך הכרה בחשיבות ההתגייסות של המשפחה כולה להתמודדות מוצלחת עם הקושי. בנוסף להדרכות הקבועות, מקיים צוות המרכז סדנאות למטופלים העוסקות בפן החברתי-רגשי של המחלה, בגיל ההתבגרות ובסוגיות נוספות.

עמותת 'שמחה לילד' יוזמת לאורך כל השנה הפעלות לילדים המאושפזים ומטופלים במרכז הרפואי זיו, כאשר טיול הגיבוש לילדי מרפאת הסוכרת ובני משפחותיהם מהווה פסגת הפעילות והעשייה השנתית של העמותה.
 
 

צילום - המרכז הרפואי זיו. ילדים ובני נוער המטופלים במרפאת הסוכרת במרכז הרפואי זיו בצפת עם ד"ר אורנה דלי גוטפריד מנהלת המרפאה ביום כייף בגליל העליון


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה