אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עצמות, מפרקים ושרירים >

באילו מקרים נחוץ פיזיותרפיסט ספורט לספורטאים


18.8.17
פיזיותרפיסט ספורט לספורטאים

ספורטאים חובבים ומקצועיים חשופים לפציעות ספורט רבות ומגוונות. כדאי לדעת כי ניתן להימנע מפציעות גופניות רבות אם פונים לאבחון מקצועי במכון פיזיותרפיה כדי לעבור טיפולים מונעים המאפשרים לגוף לשאת את הנטל והעומד המופעלים על הגוף במהלך אימונים ותחרויות. ארגוני ספורט כבר הבינו מזמן כי עליהם להציע טיפולי פיזיותרפיה באופן קבוע וכחלק בלתי נפרד משגרת האימונים והחיים של הספורטאים בכל הענפים.

פיזיותרפיסט מקצועי מלווה את הספורטאים ומתאים עבורם טיפולים משמרים ומונעים, במידה והספורטאי נפצע או עובר ניתוח, הפיזיותרפיסט מתאים עבורו טיפולי שיקום כדי לסייע לו לחזור לאימונים במהירות וכדי להקל על כאביו, לשפר טווח תנועה ובמידת הצורך להתאים אביזרים וציוד כמו מדרסים, נעלי ספורט מיוחדות וכדומה.

טיפול, שיקום ומניעת פציעות ספורט

לפיזיותרפיסט תפקיד חשוב בטיפול, שיקום ומניעת פציעות ספורט. פיזיותרפיסט ספורט בצפון מסייע לספורטאים להתמודד עם כאבים אקוטיים וכרוניים, כך לדוגמה אם הספורטאי מקבל חבטה במהלך משחק כדורגל ובמקרים בהם הספורטאי מותח שריר במהלך אימון או משחק, הפיזיותרפיסט מציע טיפול מהיר ויעיל להפחתת הכאב, הטיפול מותאם לסוג הכאב ומיקום הפציעה, ובהתאמה לגורמים שהובילו להתפרצות בכאב.

טיפולי פיזיותרפיה לספורטאים משולבים כיום בשגרת האימונים, מטרתם להרפות שרירים מכווצים, לשפר גמישות מפרקים, לשחרר שרירי מתוחים, להגדיל טווח תנועה, להפחית כאבים ולמנוע פציעות ספורט שונות.

במקרים בהם הספורטאי נפצע עליו לעבור הליך שיקום, לפיזיותרפיסט ספורט תפקיד חשוב לחיזוק השרירים ולגמישותם מפרקים, הטיפולים נועדו גם לסייע לספורטאי לחזור ליכולותיו באופן הדרגתי ומותאם אישית. כמו כן, טיפולי הפיזיותרפיה מסייעים לשיקום ולמניעת התנוונות רקמות באזור הפגוע. במהלך טיפולי השיקום לומד הספורטאי כיצד להשתמש בגופו בצורה יעילה, בריאה ונכונה, וזאת במטרה להימנע מפציעות עתידיות וכדי להפחית באופן משמעותי את הסיכון לפציעה חוזרת באותו מקום וכדי להפחית נזקים במקום הפציעה.

חשוב להדגיש כי ספורטאים חייבים לעבור שיקום מקצועי ומבוקר לאחר ניתוחים וטיפולים מורכבים. פציעת ספורט עשויה לגרום לנזק בלתי הפוך, לאחר אבחון רפואי וטיפול מקצועי יש להתמיד בטיפולי פיזיותרפיה לשיקום הגוף ואזור הפציעה.

טיפול מניעתי יעיל ומוכח

ספורטאים מקצועיים משלבים טיפולי פיזיותרפיה כחלק בלתי נפרד משגרת האימונים שלהם, מטרת הטיפולים היא להפחית את הסיכון לפציעות וחבלות גופניות. בעזרת טיפול מניעתי ניתן לחזק שרירים, לשמור על גמישות מפרקים, להרפות ולשחרר שרירים אחרי אימון אינטנסיבי או תחרות מאומצת, לשפר זרימת דם למפרקים ולהפחית כאבים.

כדאי לדעת כי טיפולי פיזיותרפיה מותאמים לסוג הפציעה, הם יעילים במיוחד בפציעות ספורט כמו שברי מאמץ, דלקות, שרירים קרועים ומתוחים, מתיחת רצועות, שחיקת סחוס ועוד. טיפולי פיזיותרפיה מאיצים את תהליך ההחלמה, מפחיתים כאב ומסייעים לספורטאי לחזור בהדרגה לשגרת האימונים. יש לבחור בקפידה את הפיזיותרפיסט, במהלך הטיפול רוכש הספורטאי כלים וידע הנחוצים עבורו כדי לשמור על בריאותו, לשפר הישגים ולהימנע מפציעות ספורט.

 


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה