אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

אבן דרך משמעותית למיקרומדיק בהודו


30.7.17
הסתיים בהצלחה ניסוי הערכת ביצוע ומסחור למוצר לאיתור סרטן צוואר הרחם ברשת מעבדות האבחון הגדולה בהודו ויחל משא ומתן לשימוש במוצר ברשת זו

לרשת SRL ההודית למעלה מ-360 מעבדות אבחון ו-5,351 מרכזי איסוף בדיקות

אוכלוסיית הודו מונה כ-365 מיליון נשים מעל גיל 15, אשר נמצאות בסיכון לפתח סרטן צוואר הרחם, ולפיכך נדרשות לאבחון

השימוש במוצר של מיקרומדיק על ידי SRL הפחית את משך הזמן הנדרש לניתוח הבדיקה בכ-25%, תוך שמירה על דיוק האבחון אל מול הפתרון הקיים ברשת

תל אביב, 30 ביולי 2017 – מיקרומדיק (ת"א: מקטכ), חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרי דיאגנוסטיקה חדשניים לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן, מדווחת כי הסתיים בהצלחה ניסוי הערכת ביצועים ומסחור שנערך בשיתוף ועל ידי SRL, רשת מעבדות האבחון הגדולה בהודו, וכתוצאה מכך, יחלו הצדדים במשא ומתן לשימוש שוטף במוצר של מיקרומדיק לאיתור סרטן צוואר הרחם בבדיקות אבחון ברשת SRL . ל- SRL מעל ל-360 מעבדות אבחון, 5,351 מרכזי איסוף בדיקות בהודו, ומעבדות ומרכזי איסוף נוספים במדינות שכנות להודו.

גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק: "אנו שמחים על אבן הדרך החשובה של החברה במסחורה של הערכה לסרטן צוואר הרחם בשוק יעד מרכזי למוצר זה בכלל, ועם רשת מעבדות אבחון בסדר הגודל של SRL בפרט. הצורך המשמעותי באיתור מוקדם של סרטן צוואר הרחם בשווקים מתפתחים זוהה גם על ידי הבנק העולמי, ולאחר בחינה של מספר טכנולוגיות, ובשיתוף עם SRL, נבחר מוצר החברה לצורך בחינת הערכת ביצועים למטרת מסחור באמצעות ניסוי תואם ברשתSRL שהינה רשת מעבדות האבחון הגדולה ביותר בהודו. השימוש של SRL במוצר שלנו הראה כי ניתן להפחית את משך הזמן הנדרש לניתוח הבדיקה במעבדה בכ-25%, תוך שמירה על רמת הדיוק מול הבדיקה הסטנדרטית שבה עושהSRL שימוש במעבדותיה כיום. תוצאות אלו, הממחישות את יתרונות המוצר שלנו בהיבטים של דיוקו הרב, פשטותו התפעולית, קיצור זמן האבחון והקטנת הצורך במומחיות בשלב האבחון, ועל רקע שוק של מאות מיליוני נשים הנמצאות בסיכון ונדרשות לאבחון, הביאו את רשת SRL, שהינו הלקוח הישיר למוצר החברה, להתחיל במשא ומתן מסחרי לשילוב מוצר החברה בשימוש ברשת."

"במקביל להמשך המשא ומתן למסחור מוצר החברה ב- SRL, מתקיים בהודו ניסוי הערכת ביצועים ומסחור נוסף נפרד, אף הוא במימון הבנק העולמי, עם רשת מעבדות אבחון גדולה נוספת, מתוך מטרה להביא למסחור מוצר החברה לאיתור סרטן צוואר הרחם גם ברשת מעבדות נוספת זו". סיכם מר לרנר.

סרטן צוואר הרחם מדורג כסרטן השכיח ביותר בקרב נשים בהודו. אוכלוסיית הודו מונה כ- 365 מיליון נשים מעל גיל 15, אשר נמצאות בסיכון לפתח סרטן צוואר הרחם, ולפיכך נדרשות לאבחון. האומדנים הנוכחיים מצביעים על כ-132,000 מקרים חדשים מאובחנים של סרטן צוואר הרחם ו- 74,000 מקרי מוות בשנה בהודו כתוצאה מסרטן זה.

המשא ומתן המסחרי הינו כתוצאה מהצלחת הניסוי המשותף של מיקרומדיק ורשת SRL ובתמיכת תכנית ה- TechEmerge של הבנק העולמי, ששמה לה למטרה לקדם את מסחורן של טכנולוגיות מובילות במדינות מתפתחות. הבנק העולמי בחן טכנולוגיות רבות והחליט לממן את ניסוי הערכת הביצועים והמסחור, ואשר במסגרתו בוצעה הערכת ביצועיו של מוצר החברה ברשת SRL בהודו באיתור תאים סרטניים בקרב נשים החולות בסרטן צוואר הרחם.

במסגרת הערכת ביצועי מוצר החברה, נערכו כ- 100 בדיקות באחת ממעבדות SRL, והתוצאות הראו כי השימוש במוצר החברה הפחית בכ-25% את משך הזמן הנדרש לניתוח תוצאות אבחון סרטן צוואר הרחם אל מול בדיקת משטח צוואר הרחם הסטנדרטית, תוך שימור דיוק האבחון אל מול בדיקת משטח צוואר הרחם הסטנדרטית בה נעשה שימוש במעבדות SRL. בתוצאות אלו טמון פוטנציאלי משמעותי ביכולתה של רשת SRL להגדיל את מספר בדיקות האבחון בעזרת שימוש במוצר החברה אל מול ערכות בדיקת משטח צוואר הרחם הסטנדרטיות שבהן עושה רשתSRL שימוש כיום. יתרונות המוצר של מיקרומדיק נובעים מדיוקו הרב, פשטותו התפעולית, קיצור זמן האבחון והקטנת הצורך במומחיות בשלב האבחון.

בתחום מסחור המוצר לאיתור סרטן צוואר הרחם מתמקדת החברה בשווקים המתפתחים, בעיקר בהודו וסין, בהם קיים צורך משמעותי למוצר זה. לפני מספר ימים, דיווחה מיקרומדיק על קבלת הזמנה משמעותית של 33,000 בדיקות לאיתור סרטן צוואר הרחם מסין, זאת בהמשך להזמנה גדולה נוספת מסין מלפני מספר שבועות.

כמו כן, בתחום זיהוי סרטן שלפוחית השתן, מתמקדת החברה בשווקים בעולם המערבי, ודיווחה לאחרונה כי מעבדת CLIA בארה"ב תאמץ את מוצר החברה לזיהוי תאי סרטן בשלפוחית השתן בעבודתה השוטפת. הפעילות המסחרית של החברה במוצר זה נמצאת אף היא במגמת צמיחה מואצת על רקע הזמנות ראשונות שהתקבלו השנה גם מגרמניה, רוסיה וטורקיה.

אודות מיקרומדיק

מיקרומדיק טכנולוגיות (ת"א: מקטכ) היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור בדיקות חדשניות לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן עבור צרכי שוק ברורים בשווקים עולמיים וצומחים. טכנולוגיית CellDetect שפיתחה זטיק – חברה בת בבעלות מלאה של מיקרומדיק, מאפשרת לבצע אבחון של תאים סרטניים ופרה-סרטניים באמצעות צביעתם בצבע ייחודי, לאבחון סרטן שלפוחית השתן ממשטחים שנלקחים מבדיקות שתן, ולאבחון סרטן צוואר הרחם. כיום נמצאת החברה בתהליך של ביצוע ניסויים לקבלת אישור גם לשימוש בטכנולוגיה לאבחון סרטן הערמונית ממשטחים שנלקחו מדגימות שתן. טכנולוגיית CellDetect נטולת תופעות לוואי וסיכונים, תוצאותיה זמינות תוך שעות ספורות, והיא מבוססת על שימוש בחומרים וציוד הקיימים במעבדות פתולוגיות. החברה פועלת באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים והסכמי רישוי עם מוסדות מחקר רפואיים ומדעיים מובילים ברחבי העולם, וכן באמצעות פיתוח עצמאי שהיא מבצעת
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה