אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

ידע הוא כוח


10.7.17
מכון מחקר חדש נחנך היום במרכז הרפואי זיו בשיתוף הפקולטה לרפואה בגליל ומשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל

במרכז הרפואי זיו נחנך היום (10.07) מכון מחקר חדש בשיתוף הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשרד הבריאות, בהשתתפות: מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל - אריאל משעל, ראש עיריית צפת - אילן שוחט, מנהל המרכז הרפואי זיו - ד"ר סלמאן זרקא, נשיא אוניברסיטת בר אילן - הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, דיקן הפקולטה לרפואה בגליל - פרופ' רן טור-כספא, נשיא מכללת צפת - פרופ' חיים ברייטברט, נשיא מכללת אוהלו - פרופ' שמעון עמר, מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן - מנחם גרינבלום, מנהל המחלקה הנוירולוגית וראש מנהלת המחקר בזיו - ד"ר ראדי שאהין ועוד.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, הודה לכל השותפים שתרמו להקמת המכון החדש ואמר, כי זוהי אבן דרך נוספת בתהליך המינוף של זיו כמרכז אוניברסיטאי מצטיין וחלק מהחזון הכולל לקידום ופיתוח שירותי הרפואה בזיו עבור תושבי הצפון, החיילים השומרים לנו על הבית, תושבי הארץ כולה שמגיעים לטייל בגליל וגם אלו שחרב עליהם עולמם מעבר לגבול. "מעבדות המחקר פירושן: רפואה טובה יותר ואבן שואבת לרופאים חוקרים לעבור לגור בצפון. מעבדות המחקר פירושן תעסוקה ועתיד טוב יותר".

הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, נשיא אוניברסיטת בר אילן אמר: "על מנת להשיג טכנולוגיות חדשות שיובילו לתוצאות חייבים לפתח את המדע. השת"פ בין הפקולטה לרפואה בגליל עם המרכז הרפואי זיו הנו דוגמה קלאסית לאופן בו צריך לשלב תיאורה עם מעשה ודעת עם טכנולוגיה".

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל אמר, כי הוא מאמין בשוויון ברפואה והוסיף: "זכותו של כל אדם לקבל טיפול רפואי סמוך לאזור מגוריו. נושא הרפואה בגליל צריך לעבור שדרוג ואנו, יחד עם כל הגורמים הרלוונטיים, פועלים במלוא המרץ להוביל שינוי בנושא".

פרופ' רן טור-כספא דיקן הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן אמר בטקס, כי האוניברסיטה החליטה להקים מעבדות מחקר בכל בתי החולים בצפון. "המעבדות מעניקות לרופאים הזדמנות להיות רופאים אקדמיים מצויינים, מורים מצויינים וחוקרים מצויינים. שיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי זיו מעולה, גם בשל הקרבה בין שני המוסדות, אך גם בזכות החזון המשותף. הפקולטה לרפואה עומדת להתרחב ואין ספק, כי יש צורך בכוחות משותפים על מנת לבצע זאת בהצלחה".

המכון הוקם, בעלות של 5 מיליון שקלים, כחלק מהחלטת הממשלה לשדרוג אמצעי ההוראה ובניית מעבדות מחקר בבתי החולים המסונפים לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בצפת, ומטרתו לקדם את התחום המחקרי במרכז הרפואי זיו, תוך עידוד מחקר תרגומי. במכון המחקר החדש ארבע מעבדות ייעודיות העומדות בסטנדרט בינלאומי למחקרים: מעבדה כימית, מעבדת גנטיקה מולקולרית, מעבדת חלבונים ומטבוליזם ומעבדה עבור הסטודנטים לרפואה.

החוקרות במרכז הרפואי זיו ד"ר הדר נוימן (מנהלת מעבדות המחקר) וד"ר איילת עומר-ערמון, עוסקות בפרויקטים מחקריים בתחומי טרשת נפוצה, פרקינסון, גידולים מצוינים והפרעות קשב וריכוז.

כל פעילות המכון תתואם על ידי מנהלת המחקר שהוקמה השנה במרכז הרפואי זיו כדי לקדם ולהסדיר את נושא המחקר בבית החולים, תוך שמירה על בטיחות הטיפול ואיכותו.
 
צילום באדיבות המרכז הרפואי זיו
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה