אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

מכון ההקרנות של הצפון לחולי סרטן


19.6.17
במרכז הרפואי זיו נחנך היום (19.06) מכון ההקרנות החדש והראשון בצפון

ראש הממשלה ושר הבריאות חנכו היום את מכון ההקרנות של הצפון לחולי סרטן הראשון בפריפריה הצפונית - במרכז הרפואי זיו בצפת שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הבטיח באירוע תקצוב למכשיר מאיץ נוסף ומכשור ברכיתרפיה בעלות כוללת של 3 מיליון דולר

במרכז הרפואי זיו נחנך היום (19.06) מכון ההקרנות החדש והראשון בצפון, לטיפול בחולי סרטן,במעמד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ושר הבריאות הרב יעקב ליצמן. פתיחתו של מרכז ההקרנות בזיו מהווה צעד מכונן לשדרוג מערכת הבריאות בפריפריה הצפונית, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת והמשוכללת בארץ.

במהלך האירוע החגיגי אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו:"אני רוצה לחולל כאן שינוי, להביא הנה צעירים וצעירות ורופאים מצוינים וחוקרים מצוינים וסטארט-אפים. הייתי רוצה לראות את המקום הזה, כמו שהפכנו את באר שבע למרכז קיברנטי מוביל בעולם, אני רוצה להפוך את אצבע הגליל למרכז עולמי בכל מה שקשור למדעי החיים: רפואה, חקלאות, גנטיקה, זה החזון ויש לנו עוד עבודה, אבל זה הכיוון ותחשבו מה יהיה פה, איזה דבר נפלא וזה כבר הולך ומתרחש לנגד עינינואנחנו נמשיך להשקיע בכם כי אתם משקיעים למען כולנו. אני מברך אתכם לרגל חנוכת המכון ואני מאחל כמובן בריאות טובה לכולכם".

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך על פתיחת המכון:"היום הזה הוא יום חג למרכז הרפואי זיו בצפת ולצפון כולו. נעשית עבודה מצוינת במרכז הרפואי זיו, דברים בלתי אפשריים מתבצעים ואני כאן בכדי לסייע לד"ר זרקא מנהל המרכז הרפואי ולכן נוסיף לזיו מאיץ נוסף למכון ההקרנות החדש לחולי סרטן, שאנחנו חונכים היום. כמו כן, נקצה חצי מיליון דולר למכשור ברכיתרפיה. בהחלט יש לבחון ולשקול הקמת מחלקת אשפוז אונקולוגית כאן בזיו. אנחנו פועלים רבות למען הפריפריה ורואים את קידום הפריפריה יעד עליון ומשימה לאומית חשובה. אנו דואגים להגעת רופאים בכירים ומובילים ומקדמים בכל דרך את שירותי הרפואה בפריפריה. אני מאמין, כי בדו"ח הבא כבר נראה שיפור בתוחלת החיים בפריפריה".

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיוברך את ראש הממשלה ושר הבריאות על פועלם לחיזוק ושיפור הרפואה בפריפריה וציין, כיזהו האירוע הרפואי החשוב ביותר שהתחולל בעשור האחרון בצפון."הענקת שירות רפואי, מקצועי, איכותי ושלם לקהילה, נמצא בראש מעייניו של המרכז הרפואי זיו.רכשנו עבור מכון ההקרנות החדש את המאיץ המתקדם והחדיש ביותר הקיים בעולם,גייסנו את האנשים הטובים ביותר בתחום, נמשיך לקדם את הבריאות, להתפתח ולהוביל למצוינות ברפואה למען תושבי הצפון".

המכשור שנרכש עבור מכון ההקרנות בניהולו של פרופ' ג'מאל זידאן, הינובעל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום, המציב את זיו בשורה הראשונה עם מרכזי ההקרנה לחולי סרטן, הטובים בעולם. מאפשר טיפול בכל סוגי גידולי הסרטן בדיוק מרבי, תוך שמירה על האיברים הבריאים.

עלות פרויקט הקמת המכוןורכישת הציוד המשוכלל המופעל בו מסתכמת ב- 57 מיליון שקלים. מכון ההקרנות משתרע על פני שלוש קומות בשטח כולל של 2,580 מ"ר והקמתו ארכהכשנתיים, בהן הוכשרו התשתיות, נרכש המכשור המתקדם בארה"ב, ומונה צוות רפואי מיומן ומקצועי מהארץ ומחו"ל.בישראל פועלים כיוםרק שישה מכוני הקרנותבבתי חולים ציבוריים. המרכז הרפואי זיו יהיהבית החולים הראשון באזור הגליל אשר יפעיל מכון הקרנות.הפרויקט החשוב ימנע סבל ממושך וחוסר צדק של שנים, כלפי אלפי חולי סרטן שנאלצו להיטלטל שעות בדרכים, לפני ואחרי טיפולי הקרנות קשים, מהגליל לחיפה או למרכז הארץ. במכון האונקולוגי בזיו נמצאים במעקב ומטופלים אלפי חולים אונקולוגים, אליהם מתווספים מדי שנה כ- 500 מטופלים חדשים.

כמו כן, באירוע השתתפו נאמני קרן אלדיס, סידני ורבקה בוכריס שייצגו את הקרן.
 
התמונה באדיבות מרכז זיו

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה