אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) כירורגיה >

צנתור דחוף במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי זיו


13.6.17
צנתור דחוף במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי זיו הציל את חייו של בן 103

צנתור דחוף שבוצע בפסח בסביץ' בן ה 103 במחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי זיו- הציל את חייו!

בסביץ' חבר קיבוץ כפר גלעדי, הובא בדחיפות על ידי אמבולנס מד"א, לחדר המיון במרכז הרפואי זיו כשהוא בעיצומו של התקף לב, ומונשם, סובל מכאבים עזים בחזה ותנודות אק"ג חריפות.

קרדיולוגים נמנעים לרוב מביצוע צנתור אצל מטופלים כה מבוגרים, בשל החשש מסיבוכים. ככל שאדם מבוגר יותר במהלך הצנתור כך עולה הסיכון לתמותה, יחד עם זאת, התועלת שניתן להפיק מצנתור דחוף הנהגדולה במקרה שמצבו הגופני של המטופל הנו טוב לגילו.

ד"ר אלכס גולדברג, מנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי זיו וצוות הרפואי פעלו במהרה, הבדיקות נעשו במיידית ומצבו של בסביץ' הוערך כמצב חירום . עקב גילו המתקדם, היה חשש כי לא יעבור את הניתוח. ד"ר אלכס גולדברג אומר :"לאור העובדה כי מצבו הבריאותי הכללי של המטפל נמצא טוב והוא במצב צלול, הוחלט בחיוב על ביצוע הצנתור וזאת על אף גילו המתקדם מאוד. אנחנו מתייחסים לכל מטופל כאל מקרה פרטי ,שוקלים ומתאימים את אופן הטיפול, בהתאם למצבו ויכולתו האישית. במקרה של בסביץ' מדובר באדם פעיל שאיכות חייו טובה והוא אינו סיעודי. במהלך הצנתור, כמצופה, מצאנו אצלו מחלת לב קשה מאוד. ביצענו פתיחה של העורק הראשי והעורק הקדמי, המספקים 80% מתפוקת הדם של הלב והשתלנו בגופו תומכנים. הצנתור עבר בהצלחה, ללא סיבוכים, כאבי החזה חלפו, היום הוא כבר מרגיש טוב מאוד ולקראת החלמה מלאה".

בסביץ' צלול וברור, נולד בפולין בשנת 1914 ועלה לארץ ב- 1938, הוא האדם המבוגר ביותר בקיבוץ כפר גלעדי, ומהוותיקים בישראל. הביוגרפיה של בסביץ' כוללת היחלצות מציפורני המשטר הנאצי בפולין ושש שנים כחייל ולוחם בשורות הצבא הבריטי אליו התגייס במלחמת העולם ה-2.

בסביץ', צמחוני מזה כ-50 שנה ומקפיד על תזונה נכונה וכן צעידה וטיול יומי בשבילי הקיבוץ. ארבע פעמים בשבוע הוא לומד במכללה האקדמית תל-חי קורסים בתחומים שונים, ביניהם: ספרות, אקטואליה ומיומנויות מחשב וכן משתתף בסדנאות רבות. תחביבו של בסביץ' קריאת ספרים והוא דובר חמש שפות.

בסביץ' אמר היום כי הוא משבח את החלטת רופאי המחלקה הקרדיולוגית בזיו לערוך את הצנתור שהציל את חייו. "כולי תודה לרופאי המרכז הרפואי זיו , שלקחו החלטה אמיצה לקיים את הצינתור. זה אינו מבן מאליו לאיש בגילי. הם באמת רופאים נהדרים שביצעו את הצינתור ברמה גבוהה ומקצועית. אני מרגיש טוב יותר מרגע לרגע, מעריך את הטיפול האישי והמסור של הצוות. אפילו האוכל הצמחוני ממש טעים כאן" מחייך בסביץ'.

יש לציין כי ד"ר אלכסנדר גולדברג מנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי זיו, זכה בתואר

"צנתור השנה ל- 2016", (Best Case Award) שהוענק לו על ידי פנל שופטים, מצנתרים ומומחים בינלאומיים, שקבע כי מבין 300 הצנתורים הטובים ביותר שהוצגו בכנס הבינלאומי השנתי לקרדיולוגיה פולשנית (צנתורים) שהתקיים בסאול קוריאה, היה הצנתור שביצע והציג ד"ר גולדברג המאתגר והמורכב ביותר וזה שדרש מיומנות יוצאת דופן, מקצועיות גבוהה וטיפול בו זמני במספר בעיות רפואיות. בכנס הקרדיולוגיה השתתפו 5000 מצנתרים מכל העולם כולל ארה"ב ומדינות אירופה.
 
בצילום- ד"ר אלכס גולדברג, מנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי זיו עם המטופל בפסח בסביץ' בן ה- 103 מקיבוץ כפר גלעדי. צילום באדיבות המרכז הרפואי זיו


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה