אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

תוצאות חדשות שהוצגו בכנס בינלאומי לחקר הסרטן


2.7.14

בשורה חדשה לחולי סרטן ריאות:

טיפול ב-Giotrif® (אפטיניב) מאריך ביותר משנה את חייהם של חולי סרטן ריאות בעלי הסוג השכיח ביותר של מוטצית EGFR, בהשוואה לטיפול בכימותרפיה1

תוצאות חדשות שהוצגו בכנס בינלאומי לחקר הסרטן
(American Society of Clinical Oncology) ASCO, מדגימות חידוש משמעותי לחולי סרטן ריאות: בפעם הראשונה יתרון הישרדותי כולל לחולי סרטן ריאות עם מוטציה
ב-EGFR בעת טיפול ב- Giotrif ® כטיפול ראשון (בהשוואה לכימותרפיה) וירידה בסיכון למוות של כ-19%

לחולים בסרטן ריאות בעלי מוטציה חיובית ב EGFR יש כעת אפשרות טיפולית חדשה, שהוכחה כיעילה באופן משמעותי יותר מכימותרפיה, הטיפול המקובל כיום. הטיפול בGiotrif® בחולי סרטן ריאות מסוג NSCLC (Non Small Cell Lung Cancer) עם מוטציה מסוג del19 הוכיח הארכת חיים של למעלה משנה1 אם טופלו ב- Giotrif כקו ראשון לעומת החולים שטופלו בכימותרפיה.

בכנס ה- ASCO של החברה האמריקאית לאונקולוגיה, הוצגו תוצאות חדשות העולות מניתוח נתוני שני ניסויים פאזה III (Lux-Lung 3 and Lux-Lung 6), לפיהן טיפול ב-Giotrif ® כטיפול קו ראשון בקרב חולי סרטן ריאות עם הסוג השכיח ביותר של מוטציית EGFR (del19) מוביל להארכת משך חייהם ביותר משנה (12.2 חודשים במחקר אחד, ו-13.0 חודשים במחקר השני)1.

עוד הוצג, כי הטיפול ב- Giotrif ®מפחית את הסיכון למוות בכ-19% עבור כלל חולי סרטן הריאות מסוג NSCLC, מתקדם מקומית או גרורתי עם מוטציות חיוביות ב EGFR 1.

תוצאות משמעותיות בנוגע להישרדות הכוללת של חולי סרטן ריאות

בניתוח משולב של שני הניסויים הגדולים ביותר שנערכו בקרב אוכלוסיית חולים זו, נמצא כי טיפול ב- Giotrif® הוביל להארכת משך חייהם של כלל חולי סרטן הריאות עם מוטציות EGFR בשלושה חודשים יותר, בהשוואה לכימותרפיה סטנדרטית. הירידה הבולטת ביותר בסיכון למוות, ירידה של כ-41%, נמצאה בחולים עם הסוג השכיח ביותר של מוטציית EGFR, אצלם הטיפול ב- Giotrif®האריך חיים בלמעלה משנה1.

מכאן, שקיים ביסוס לתוצאות מוקדמות יותר שפורסמו בתחום בכל הנוגע לעיכוב בגדילת הגידול (הישרדות ללא התקדמות המחלה), לשליטה טובה יותר בסימפטומים של סרטן הריאות ובתופעות לוואי הקשורות ל- Giotrif®בהשוואה לכימותרפיה סטנדרטית.

פרופ' קלאוס דוגי, המנהל הרפואי הראשי של BI העולמית, הסביר כי "אנו שמחים להציג נתונים מהמחקרים השונים שאנו מבצעים בתחום האונקולוגיה בקרב חולי סרטן. 'בורינגר אינגלהיים' שמה לעצמה כמטרה לפתח אפשרויות טיפוליות חדשות, שעשויות להוביל לשינוי משמעותי עבורחולי סרטן.אנו שמחים במיוחד לשתף עם קהילת האונקולוגיה את התוצאות הנוגעות להישרדות הכוללת, כפי שעולותממחקרים קליניים (LUX-Lung 3 and LUX-Lung 6)".

אודות BI

קבוצת בורינגר אינגלהיים היא אחת מ- 20 חברות הפארמה המובילות בעולם. הנהלתה הראשית של בורינגר אינגלהיים ממוקמת באינגלהיים, גרמניה. לחברה 142 נציגויות ברחבי העולם והיא מעסיקה מעל ל- 47,400 עובדים.החברה בבעלות המשפחתית, אשר נוסדה בשנת 1885, מתמקדת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק תרופות חדשניות בעלות ערך טיפולי גבוה לרפואת אדם ווטרינריה.

כחלק מרכזי בתרבות החברה, בורינגר אינגלהיים מחויבת לפעול מתוך אחריות חברתית. אחריות זו כוללת מעורבות בינלאומית של החברה בפרויקטים חברתיים ברחבי העולם (ביניהם היוזמה הגלובלית ודאגה לרווחת העובדים.כבוד הדדי, שוויון הזדמנויות, ומציאת איזון בין דרישות הקריירה לצד זמן איכות עם המשפחה, מהווים את הבסיס לשיתוף הפעולה ההדדי. כמו כן, בכל צעד ופעולה של החברה היא מתמקדת בהגנת הסביבה ובקיימות.בשנת 2013 רשמה 'בורינגר אינגלהיים' מכירות בהיקף של כ-14.1 מיליארד אירו נטו. ההוצאה על מחקר ופיתוח מהווה כ-19.5% מהמכירות נטו של החברה.

References

1. Yang J, Sequist L et al. Overall survival (OS) In patients with advanced non-small cell lung cancer (NSCLC) harbouring common (Del19/L858R) Epidermal Growth Factor Receptor mutations (EGFR mut): pooled analysis of two large open-label phase III studies (LUX-Lung 3 [LL3] and LUX-Lung 6 [LL6] comparing afatinib with chemotherapy. Abstract #8004 presented at 2014 American Society of Clinical Oncology, 50th Annual Meeting, 30 May–3 June 2014, Chicago, IL, USA.
 
 
 
 
עדי קטיעי 0546382331 גולדפינגר

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה