אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

לראשונה בישראל: טיפול משולב חד יומי בסוכרת מסוג 2


26.6.14

לראשונה בישראל: טיפול משולב חד יומי בסוכרת מסוג 2

ג'נואט XR הוכחה כבעלת יעילות גבוהה בשמירה על איזון הסוכר בדם וזאת באמצעות נטילת טיפול משולב פעם אחת ביום בלבד!

ענקית התרופות הרב לאומית MSD משיקה בישראל את ג'נואט,(JANUET® XR) XR הטיפול המשולב הראשון בישראל לסוכרת מסוג 2 לנטילה פעם ביום בלבד.

ג'נואט XR מכיל מטפורמין בשחרור מושהה יחד עם סיטגליפטין (ג'נוביה, מעכב אנזיםDPP4 Dipeptidyl Peptidase 4‏(. במחקרים קליניים נמצא כי הטיפול החד יומי יעיל בשמירה על איזון הסוכר בדם, ומשפיע על איזון הסוכר ל- 24 שעות. טיפול עם ג'נואט XR פעם ביום, צפוי להשיג הורדות של עד 3.3% ב-HbA1c (המוגלובין מסוכרר), במינון הגבוה 100/2000 מ"ג בחולים נאיבים ופחות תופעות לוואי גסטרואינטסטינליות בהשוואה למטפורמין בשחרור מיידי.

בישראל חיים כחצי מיליון חולי סוכרת סוג 2, אחד האתגרים הגדולים עימם מתמודדים חולים אלה הוא איזון רמות הסוכר בדם, אך על פי הנתונים בישראל רק כ- 50% אינם נמצאים ברמת הסוכר שנקבעה להם, חלק מהסיבות לחוסר איזון נעוצות בהיענות הנמוכה לטיפול וריבוי כדורים.

ג'נואט XR נלקח פעם ביום בכדור אחד או שניים יחד (הניטלים בו זמנית) בהתאם למינון, תלוי במינון שנקבע על-ידי הרופא המטפל (קיימים בארץ, 3 מינונים שונים של ג'נואט XR).

סוכרת מסוג 2 הינה מחלה כרונית, כך שיש חשיבות רבה מאוד להיענות החולים לטיפול ולהתמדה בלקיחת התרופות על בסיס קבוע. "סוכרת סוג 2 היא המגיפה של העידן המודרני", מסביר פרופ' איתמר רז, יו"ר המועצה הלאומית לסוכרת. "היכולת של החולים לשמור על איזון של רמות הסוכר בדם תלויה בעיקר בטיפול תרופתי מתאים לצד שמירה על אורח חיים בריא. ממחקרים רבים אנו יודעים כי ככל שמצמצמים את כמות התרופות ותדירות הנטילה שלהן, כך עולה ההיענות של החולה לטיפול. כעת אנחנו יכולים להעריך שטיפול עם ג'נואטXR שהוא טיפול חד יומי בחולי סוכרת מסוג 2, יכול לענות על האתגר של התמדה בטיפול ושמירה על איזון של רמות הסוכר בדם ביעילות".

כיצד פועל ג'נואט XR

סיטגליפטין הינו מעכב האנזים DPP-4 אשר פועל על ידי עיכוב פעילות (ניטרול) האנזים שמפרק את האינקרטינים. האינקרטינים מופרשים בעיקר לאחר ארוחה כאשר רמת הגלוקוז בדם גבוהה, והפרשתם פוחתת כאשר רמות הגלוקוז בדם יורדות בחזרה לרמה הנורמלית. האינקרטינים גורמים לעלייה ברמת האינסולין והפחתה במקביל של רמת הגלוקגון, פעולות אשר גורמות לנירמול רמת הסוכר אחרי האוכל. מכיוון שהמנגנון אינו פעיל כאשר רמת הגלוקוז נמוכה, התרופה אינה גורמת כמעט להיפוגליקמיה, לעומת טיפולים אחרים. יתרון נוסף ומאוד משמעותי של תרופה זו הוא שאינה גורמת כלל לעליה במשקל.

המטפורמין גורם להפחתת ייצור הגלוקוז בכבד ומשפר את הרגישות לאינסולין ובכך מגביר את ספיגת הגלוקוז מזרם הדם לתאי הגוף. מטפורמין בשחרור מושהה (XR) פועל באותו אופן כמו מטפורמין, אבל משפיע לזמן ממושך יותר (24 ש').

שרית ליבנה, יועצת תקשורת 054-2402041


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה