אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

דרך יעילה לטיפול בפטרייה


11.6.14

חדש מבית חברת התרופות העולמית "באייר" (Bayer)

קנסטן קרם

הטיפול המיטבי בפטרת כף הרגל

בולם באופן יעיל את צמיחת הפטרייה

תומך בשיקום מחסום העור בעזרת שומנים

האקלים הישראלי היבש ברוב השנה פוגע בעורנו וחושף אותו לפגיעה של חיידקים ומיקרואורגניזימים מסוגים שונים. עור בריא הוא חיוני לא רק לשם היופי, אלא גם על מנת להגן עלינו מפני אותם חידקיים ומיקרואורגניזימים.

אחד האיברים העיקריים בגוף החשוף לפגיעת אותם חיידקים, היא כף הרגל. בעקבות כך עלולה להיווצר פטרת באזור כף הרגל כתוצאה מהתיישבות פטריות על השכבה החיצונית של העור הניזונות מקרטין מהעור. פטרת כף הרגל עלולה להיות נגועה בזיהום משני של Candida וחיידקים.

לפטרת כף הרגל יש כמה שלבי התפתחות:

· הצורה הקלה: חיידקים המתרבים בחלל הממוסמס שבין מניפת האצבעות. שלב זה מאופיין בגרד, קילוף וקשקשת. הפטרת בדרך כלל מתחילה בין אצבעות הרגליים ומתפשטת אל כף הרגל ולצידי כף הרגל.

· הצורה הבינונית: מעבר מזיהום קל שעיקרו פטרייתי עורי, לזיהום מעורב, בינוני עד חמור שבו Candida albicans וחיידקים מנצלים את הנזק הראשוני שנגרם למחסום העור. שלב זה מאופיין בצורה דלקתית המתבטאת בשכבה אדומה ומגורה העלולה לעיתים להתפתח לשלפוחית קטנה.

· הצורה החמורה: זיהום משני חיידקי. שלב זה מאופיין בעור יבש, גס וסדוק בו השכיחות להתפתחות זיהום פטרייתי בעיקר בסדקים גבוהה יותר.

בסקר שערכה חברת התרופות "באייר ישראל" (Bayer), עולה כי מעל 20% מהאוכלוסייה סובלים מפטרת כף הרגל. 26% מהגברים ציינו שסובלים מפטרת כף הרגל לפחות פעם אחת בשנה, בעוד 18% מהנשים ציינו שסובלות מפטרת כף הרגל לפחות פעם אחת בשנה. הסימפטומים הבולטים ביותר של התופעה בקרב האוכלוסייה: גרד (23%), קילוף של העור (19%), יובש (11%) ותחושת צריבה / שריפה (13%).

במטרה לתת מענה מהיר, יעיל ואפקטיבי, משיקה חברת "באייר" (Bayer) בישראל את "קנסטן קרם", אחד ממותגיה העולמיים הגדולים בתחום- הטיפול המיטבי לפטרת כף הרגל ושפשפות. קנסטן קרם מכיל את המרכיב הפעיל Clotrimazole, אשר הוכח מחקרית כיעיל בטיפול אנטי פטרייתי ובולם באופן יעיל את צמיחת הפטרייה.

חשיבות הטיפול בפטרת כף הרגל:

נוצר נזק למחסום העור חיוני להתפרצות של פטרת כף הרגל ולפיכך תיקון מחסום העור הוא גורם חיוני בכל משטר טיפול מיטבי.

יש לטפל בהקדם האפשרי הן בזיהום הפטרייתי והן במחסום העור כדי למנוע זיהום חיידקי משולב ובעיות חמורות יותר.

מנגנון הפעולה הייחודי של קנסטן קרם Clotrimazole:

· נוגד פטריות ממשפחות האזולים אחד ממעכבי CYP החזקים ביותר ממשפחת האזולים.

· חוסם את פעילות ה- CYP26 בחומצה הרטינואית וגורם לעלייה בזמינות החומצה הרטינואית התומכת בתיקון מחסום העור.

מחיר לצרכן: 31.5 ש"ח לאריזת 30 גרם

ניתן להשיג בבתי המרקחת

שטרן אריאלי יח"צ, חופית שלו


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה