אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

היזמים הצעירים מאוסטריה שפיתחו משקה בריאות - במקום הראשון ביריד הבינלאומי של ארגון יזמים צעירים


8.4.14

במפגש הבינלאומי שהתארח בסוף שבוע בחיפה הוצגו מגוון מוצרים שתוכננו, פותחו ויוצרו על ידי 'מיני-חברות' עסקיות - שכל בעלי התפקידים בהן הן בני נוער. הקבוצה הזוכה פיתחה את LEVE - משקה בריאות טבעי בפחיות. הנציגה הישראלית של תלמידות תיכון מיפו, זכתה בפרס החדשנות עבור פתרון לתלמידים ששוכחים את המחברות בבית

------------------------------------------------------------------------------------------------

חברת LEVE, שכל מנהליה הבכירים הם בני 16 המייצרת משקאות קלים מפירות, היא הזוכה הגדולה ביריד הבינלאומי של ארגון יזמים צעירים (Junior Achievement Worldwide) שנערך בסוף השבוע בחיפה. כל המוצרים שהוצגו תוכננו ויוצרו על ידי היזמים הצעירים, תלמידי תיכון בגילאי העשרה. החברה הצעירה הישראלית, שמנהליה הם תלמידות בתיכון עירוני י"ב ביפו - אפאק, זכתה בתחרות בפרס החדשנות על פיתוח ה-סטיקי פייג', מחברת שהדפים שלה עשויים ממדבקות.

זו הפעם הראשונה שישראל נבחרה לארח את המפגש הבינלאומי. בארגון, חברות 125 מדינות, כולל ישראל, ובפעילויות השונות ברחבי העולם לוקחים חלק מעל ל-10 מיליון תלמידים בשנה.

במפגש בחיפה השתתפו מעל 30 משלחות בני נוער מחו"ל, שהורכבו מהקבוצות שזכו במקומות הראשונים בתחרויות המקומיות כל אחת בארצה, בפרוייקט "יזמים צעירים-עושים עסקים". במסגרת הפרוייקט, מקימים התלמידים "מיני-חברה" עסקית שבסופה הם יוצאים לשוק עם מוצר או שירות אמיתי ופועל. בדרך למוצר הסופי הם בוחרים וממנים בעלי תפקידים, לומדים ומתנסים בניהול ועבודת צוות, בגיוס הון, הכנת תוכנית עסקית וביצוע סקר שוק. הם נחשפים לתהליכי ייצור ומתנסים בשיווק ומכירה, ניהול כספים ודיווח. בישראל פועלות במסגרת התוכנית למעלה מ- 200 קבוצות יזמים בשנת לימודים אחת - כ-4000 תלמידים בשנה, עם דגש מיוחד על בתי ספר בפריפריה. בסה"כ השתתפו עד כה בתוכנית זו מעל ל- 85,000 תלמידים.

החברה הזוכה, LEVE, הגיעה מאוסטריה. החברה מייצרת משקאות קלים בטעמי ורדים, היביסקוס, לימון וג'ינג'ר. החברה גייסה למיזם את חברת Wagner Sirupe שהקצתה לצעירים מעבדות וכלים לפיתוח ואף ייצרה עבורם את המוצר הסופי - שנמכר בישראל ביריד ב-10 שקלים לפחית. מאחורי המיזם יש לא רק מטרה כלכלית, אלא גם מטרה חברתית מוצהרת: "המשקה שלנו לא רק טעים", מסבירים הזוכים. "כל מי שקונה פחית משקה שלנו תומך ישירות לחינוכם של בני נוער מעוטי יכולת מברזיל במיזם שנקרא Associacgo Orikana. זו גם הסיבה שהסיסמה שלנו היא LIVE-LOVE-LEVE".

תלמידות תיכון עירוני י"ב ביפו - שהקימו את חברת אפאק, זכו בפרס החדשנות על פתרון המיועד לתלמידים וסטודנטים ששוכחים לא אחת את המחברת בבית. במקום לרשום על דף שעלול ללכת לאיבוד או להעתיק את כל החומר מחדש, פשוט רושמים על המוצר - הסטיקי פייג' - ומדביקים במחברת כשמגיעים הביתה. ניתן להשיג את המוצר בגדלים של A4 ו-A5 c בעלות של 15 ש"ח ו-14 ש"ח בהתאמה.

אתר האירוע:

http://share.jayeapps.com/TF2014/

"יזמים צעירים ישראל"

יזמים צעירים ישראל הינו ארגון ללא מטרות רווח המעודד בני נוער לחשיבה עצמאית ולעשייה כלכלית במטרה לטפח יזמות עסקית בקרב בני נוער. לארגון דירקטוריון בראשות הגב' אלה גליל ומועצה ציבורית מייעצת, בהם חברים אנשי אקדמיה ועסקים מהמובילים בישראל.

התכנית "יזמים צעירים-עושים עסקים", המופעלת בשעות שלאחר הלימודים בבתי הספר, משלבת מגוון רחב של צעירים בני 15-17, החל בתלמידים מחוננים וכלה בילדים עם לקויות למידה, וותיקים ועולים חדשים, יהודים ערבים ודרוזים, מאזורי רווחה וגם משכונות מצוקה. כיום פועלות במסגרת התוכנית למעלה מ- 200 קבוצות יזמים בשנת לימודים אחת - כ-4000 תלמידים בשנה, עם דגש מיוחד על בתי ספר בפריפריה. בסה"כ השתתפו עד כה בתוכנית זו מעל ל- 85,000 תלמידים.

במסגרת התוכנית, התלמידים מקימים "מיני-חברה" עסקית. הם בוחרים וממנים בעלי תפקידים, לומדים ומתנסים בניהול ועבודת צוות, בגיוס הון, בחירת מוצר או שירות, הכנת תוכנית עסקית וביצוע סקר שוק. הם נחשפים לתהליכי ייצור ומתנסים בשיווק ומכירה, ניהול כספים ודווח. בתום התוכנית הם מפרקים את החברה, מחלקים רווחים, אם היו, או מחליטים על מתן תרומה לקהילה. התוכנית מופעלת לאורך שנת לימודים אחת, בשעות שלאחר הלימודים ומתנהלת על פי חומרי הדרכה המתעדכנים מידי פעם ולפי לוח זמנים וקצב אחיד בכל רחבי הארץ.

"יזמים צעירים ישראל" מאוגד כחברה לתועלת הצבור (חל"צ) הפועלת ללא מטרות רווח ונהנה, מתמיכתו רבת השנים של בנק לאומי ומתמיכת לשכת המדען הראשי ל משרד התמ"ת - באמצעות מינהלת החממות הטכנולוגיות.
 
Limor Hirschfeld Donitza PR - DMC

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה