אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

רופא בכיס – בלעדי ל- Windows Phone 8


4.4.14

פיתוח ישראלי לחולי הסכרת:

רופא בכיס – בלעדי ל- Windows Phone 8

אפליקציה ישראלית חדשנית המסייעת במשימה היומיומית של כל חולה סכרת בבקרה על רמת הסוכר בדם, ופניה בהולה לרופא בכל תסמין של הופעת החולי.

GLUCOAPP הינו יישום ייחודי אשר נוצר על ידי מפתח ישראלי עבור חולי סוכרת במטרה למנוע ו/או לנסות להקטין את הסיכון שבמצב ההיפר או היפוגליקמיה הבאים.

האפליקציה פותחה באופן בלעדי וזמינה למשתמשי הסמארטפונים של Windows phone 8 בלבד, אשר בארץ רובם ככולם משתמשים באחד מהסמארטפונים מסדרת Nokia Lumia.

מדובר באפליקציה ייחודית הכוללת סט של כלים, שמטרתם למנוע ו/או לצמצם את מצבי הקיצון המסוכנים של רמת הסוכר בדם. ליבה של האפליקציה הוא מספר אלגוריתמים חדשניים וייחודיים, ה"לומדים" בצורה אינדיבידואלית את תנודות רמת הסוכר בדם. GLUCOAPP מספק, תחזית לרמת הסוכר של המשתמש ואף מתריעה כשהיא מזהה אפשרות של הגעה למצב קיצון.

ל-GLUCOAPP ממשק ייחודי, המאפשר הזנה ידנית מהירה של הנתונים הרלבנטיים (רמת סוכר, צריכת פחמימות, יחידות אינסולין ורמת פעילות) בכמות מינימלית של לחיצות כפתורים וכן סט של דו"חות ייחודיים שמאפשרים לצוות הרפואי ולחולים לאבחן בצורה יעילה ומהירה, נקודות זמן, בעלות פוטנציאל סיכון.

המפתח של היישום הוא חנן זכאי הישראלי, אב לירדן, ילד סוכרתי בן 5.5. היישום זכתה להשתתפות ומימון במסגרת תכנית APPCAMPUS העולמית (לעידוד פיתוח אפליקציות לסביבת חלונות 8) ועולה לאוויר בימים אלה בחנות האפליקציות WINDOWS STORE . למרות שאין מדובר בתחליף לטיפול רפואי, מדובר פה ביישום מהותי שיאפשר פתרון פשוט, זול (חינם) ויעיל, שיסייע למשתמשים במניעת מצבי קיצון ואיזון רמות הסוכר.

אופירה אבישי, מנהלת השיווק של יורוקום נציגת Nokia בישראל: " אנו שמחים על כל פיתוח ישראלי שמטרתו להקל ואף להציל חיים. הן מיקרוסופט, הן Nokia ואף יורוקום נציגתה של Nokia בישראל, משקיעות משאבים בתמיכה וסיוע לקהיליית המפתחים הישראלית. אכן שיתוף פעולה זה מניב פירות של אפליקציות מעניינות וייחודיות. כמו "המוסד/Super Agent וכיו"ב אשר בלעדיות לפלטפורמת ה- Windows phone 8 עליהם מבוססים הסמארטפונים החדשניים בסדרת Nokia Lumia.

עוד הוסיפה אבישי כי "אנחנו רואים יותר ויותר מפתחים ישראלים ואף מכל העולם אשר משקיעים יותר בפיתוח אפליקציות ל- Windows Phone לאור צמיחת נתח השוק של הסמארטפונים בארץ וברחבי העולם. יש כבר כמות דו-ספרתית של מדינות בהן מכירות הסמארטפונים של Nokia Lumia עקפו את מכירות אייפון במדינות אלו".

תכונות עיקריות

· התראות לפני הגעה למצבי קיצון של רמת הסוכר בדם, בהתבסס על אלגוריתמי למידה חדשניים.

· ממשק מתקדם, המאפשר הזנת נתונים בצורה מהירה ובמינימום הקשות כפתורים.

· אתר אינטרנט, לגישה דרך כל מחשב, המאפשר בקרה מרחוק בזמן אמת למשפחה/חברים/צוות רפואי (המוגדרים באפליקציה).

· התראת סמס למשפחה/חברים (המוגדרים באפליקציה) במידה והמשתמש איננו מגיב להתראה במשך 30 דקות ומעלה.

· סט של דו"חות פשוטים וייחודיים, המאפשרים לכל סוכרתי (ולצוות הרפואי שלו) לקבל תמונת מצב מדויקת של רמת הסוכר בדם.

להורדת היישום נא לחצו כאן

מייק וייצמן "יפה אפרתי תקשורת


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה