אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

'טקדה' (Takeda) היפנית משיקה חברת בת חדשה בישראל


22.12.13

'טקדה' (Takeda) היפנית משיקה חברת בת חדשה בישראל

המהלך ממחיש את המחויבות של 'טקדה' להביא לחולים טיפולים חדשניים

חברת התרופות הבינל' טקדה (Takeda) הכריזה לפני שלושה ימים (18.12.13), על הרחבה נוספת של הפלטפורמה המסחרית שלה, עם הקמתה של חברת בת בבעלות מלאה בישראל. ישראל מצטרפת למדינות: אלג'יר, פרו, סינגפור ווייטנאם, והופכת למדינה החמישית שבה פותחת השנה 'טקדה' ישות מכירות, זאת על מנת לחזק את הפלטפורמה המסחרית שלה בשווקים צומחים.

טקדה ישראל בע"מ תפעל כמטה הראשי באזור תל אביב ותהיה אמונה על תחום המכירות והשיווק של מוצרים נבחרים מארסנל הפיתוחים והתרופות של 'טקדה', עם התמקדות ראשונית בתחום האונקולוגיה. כמו כן, טקדה ישראל תפעל לחיפוש שותפים מקומיים בעלי ארסנל פיתוחי משלים, אשר יסייעו לחברה לשווק תרופות מאושרות נוספות שיתווספו לארסנל הטיפולי הקיים שלה. המוצרים של 'טקדה' שנמכרים כיום באמצעות רשת מבוססת של שותפים מקומיים הם : Actos® (pioglitazone), Atacand® (candesartan), Contoloc® (pantoprazole), Lucrin® (leuroprelin), Xefo® (lornoxicam), Mepact® (mifamurtide) וטיפולים נוספים בתחומים רפואיים שונים.

שוק הפארמה הישראלי נחשב למפותח ביותר, ובעל מערכת בריאות אוניברסאלית שבמוקדה פיתוח תרופות חדשניות. משרד הבריאות הישראלי מגדיל בעקביות את רשימת המוצרים הנכללים בסל התרופות, כאשר במהלך העשור האחרון הקדיש למעלה משליש מהכספים העודפים שלו לטיפולים במחלת הסרטן*. על פי Business Monitor International, שיעור מכירות התרופות בישראל הסתכם ב-1.5 מיליארד דולר בשנת 2012 והן צפויות לגדול בשיעור שנתי של 6% בין השנים 2013 ו-2017, זאת בעקבות הגידול באוכלוסייה והדרישה הגוברת לטיפולים ממוקדים. 'טקדה' מתכוננת להגדיל את נתח השוק שלה לאורך אותה תקופה.

למנהל האזורי בישראל של 'טקדה' מונה אריה קרמר. קרמר בעברו היה אמון על התכנון הפיננסי והאסטרטגי בחברת AbbVie Biopharma. לפני כן, כיהן כמנכ"ל, סמנכ"ל כספים וסמנכ"ל תפעול בחברת הפארמה 'נוברטיס' בישראל. לדבריו, "הביקוש בישראל לטיפולים ממוקדים רק הולך וגדל". הקמת חברת הבת שלנו מפגינה את המחויבות של החברה להביא לחולים בישראל תרופות חדשניות ופורצות דרך, ומאפשרת לנו לדאוג לצרכים בריאותיים שאין להם מענה כיום במדינה. עוד אמר קרמר כי, "המטופלים הם שעומדים במרכז תחום המחקר והפיתוח של טקדה, ולחברה יש את אחד מתשתיות התרופות העשירים והמתקדמות ביותר בתעשייה כיום".

'טקדה', שנוסדה ביפן, היא חברת תרופות גלובלית השואפת לעמוד באתגרים המשתנים ללא הרף בשוק התרופות הבינלאומי. במשך למעלה מ- 230 שנה, הייתה 'טקדה' מחויבת לשירות הקהילה הבינלאומית באמצעות מתן פתרונות, החל מרפואה מונעת ועד תרופות מרפא. 'טקדה' היא חברת התרופות הגדולה ביותר ביפן ומדורגת במקום ה-12 בגודלה בעולם, עם כ-30,000 עובדים ברחבי 70 מדינות. המשימה המרכזית של החברה היא להביא בריאות טובה יותר לאנשים ברחבי העולם באמצעות הובלת החדשנות ברפואה.

*מקור מידע: נתונים מתוך רשימת הטכנולוגיות המאושרת של משרד הבריאות עבור סל התרופות הלאומי – 2012

אודות טקדה פרמסוטיקלס אינטרנשיונל

כיום, משרדי המטה של החברה ממוקמים בציריך, שוויץ, תחת חברת טקדה פרמסוטיקלס בע"מ, מאוסקה (Osaka) שביפן. לחברה יש נוכחות מסחרית המתפרשת על פני מעל ל-70 מדינות, עם דגש על אסיה, אמריקה הצפונית, אירופה ושווקים בתנופת צמיחה כמו אמריקה הלטינית, סין, רוסיה וחבר המדינות. טקדה מדורגת במקום ה- 15 במכירות מרשמים בעולם, מקום 14 במדינות ה- BRIC ומקום 18 במדינות אירופה. מרשמים אלה כוללים מוצרי חילוף חומרים, אונקולוגיה, נשימה ואימונולוגיה, מערכת העצבים המרכזית, רפואה כללית וחיסונים. טקדה היא חברה גלובלית מבוססת-מחקר, עם דגש מרכזי על פרמצבטיקה. כחברת התרופות הגדולה ביפן ואחת מהחברות המובילות בתעשייה הגלובלית, טקדה מחויבת להביא בריאות טובה יותר לאנשים ברחבי העולם באמצעות הובלת החדשנות ברפואה. הודות לאינטגרציה בין מילניום פרמסוטיקלס (Millennium Pharmaceuticals) וניקומד (Nycomed), טקדה הצליחה להתאים את עצמה לשווקים הדינאמיים המשתנים, ולהרחיב את המומחיות הטיפולית ואת הפריסה הגיאוגרפית שלה.

 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה