אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

השקת משאבת האינסולין החדשה בבי"ח זיו בצפת


9.10.13

מערכת OmniPod- משאבת האינסולין האלחוטית היחידה בעולם

עם הפוד הקטן והקל ביותר

הושקה לראשונה בישראל על ידי "גפן מדיקל"

במרכז בריינין לסוכרת נעורים- במרכז הרפואי זיו בצפת

מערכת OmniPod- משאבת האינסולין האלחוטית היחידה בעולם

הפועלת ללא צינורית ועם טווח קליטה רחב


במרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו בצפת, הושקה על ידי חברת גפן מדיקל לאומניפוד - משאבת האינסולין האלחוטית עם הפוד הקטן ביותר בעולם.

המערכת החדשנית קבלה אישור FDA ומשרד הבריאות בישראל.

הגרסה החדשה של האומניפוד כוללת משאבת אינסולין בעלת פוד ושלט חכם, עם מגוון טכנולוגיות בלעדיות וחדשניות. מערכת האומניפוד הינה משאבת האינסולין היחידה בעולם שפועלת באופן אלחוטי וללא צינורית. אופן פעולתה מאפשרת שילוב אופטימלי של נוחות ודיוק הזלפת האינסולין, דיסקרטיות השימוש והגמישות המרבית בהתנהלות היומיומית ובסוגי הפעילות השונים של המשתמשים. הפוד קטן ב- 34%, ב-16% דק יותר וב-25% קל יותר במשקלו, מהפוד הישן. כמו כן גדל טווח הקליטה של השלט החכם: 1.5 מטר (במקום 60 ס"מ בשלט הישן).

בעזרת תכונות הופך הפוד לחלק נסתר על גוף הסוכרתי, לא בולט ולא מורגש. טווח הקליטה המוגדל מאפשר הנחתו בתיק, במגירה או על השולחן במקום מרוחק יותר ועדיין לשלוח באמצעותו פקודות לפוד ולבצע בולוסים (הזרקות אינסולין המותאמות לארוחה או לצורך תיקון רמות הסוכר בדם).

ד"ר אורנה דלי גוטפריד, מנהלת המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה לילדים במרכז הרפואי זיו שמחה, כי הילדים ובני הנוער מהמרפאה בגליל הם שחוברו ראשונים למערכת ויוכלו ליהנות ממנה. ד"ר דלי-גוטפריד אומרת, כי המערכת פשוטה לתפעול, ידידותית ודיסקרטית ללא צינורית, דבר המאפשר נוחות מרבית בהתנהלות היום יומית. המכשיר כולל שלט חכם אשר כולל גם מד סוכר מובנה. החדרת הקנולה נעשית באופן אוטומטי בלי מחט, כאב או זריקות וכך מקלה על תהליך החיבור ומצמצמת טעויות "זהו פשוט חלום, מכשיר כל כך זעיר וקל אך מאוד משוכלל המאפשר איכות חיים טובה לילדים החולים. גם כך ההתמודדות עם המחלה אינה פשוטה ומכשיר כה משוכלל מקל על חייהם, הינו ללא חוטים עם שלט מרחוק המאפשר שינוי בסיס לגבוה או נמוך ומעדכן כמה אינסולין נותר בגוף. הילדים שהגיעו היום חיכו בסבלנות לחיבור למכשיר, גם הקטנים ביותר היו סבלנים כאילו ידעו שהמכשיר הזה יאפשר להם חיים קלים יותר. ממש מרגש" אומרת ד"ר דלי-גוטפריד.

עידית ברום מקיבוץ יראון הגיעה להשקה עם בנה, אדם, חולה סוכרת נעורים בן שלוש ו-3 חודשים אומרת: "מעבר לטכנולוגיה החדשנית המדהימה של המכשיר, עצם העובדה שהוא קטן וקל מאפשרת לחבר את המכשיר לבני באזורים נוספים ולא רק בירך. בגוף קטן של ילד אין מרחבי גוף ולשים לו את המכשיר כל פעם באותו מקום גורם לפצעים וצלקות ולכן עבורי מאוד משמעותי גודלו הזעיר של המכשיר, כאשר הטכנולוגיה שלו מאפשרת לאדם איכות חיים אחרת ושיפור הטיפול בו. אני מודה לגפן מדיקל על ההשקעה במחקר ולמרכז בריינין לסוכרת נעורים על הטיפול המסור בילדים שלנו ומקווה, כי משרד הבריאות יכניס את השימוש במכשירים הללו לכל קופות החולים למען הילדים הסוכרתיים".

ההערכה היא, כי בישראל כחצי מיליון בני אדם הסובלים מסוכרת ועוד כחצי מיליון עם הפרעה ברמת הסוכר בצום או בהעמסת סוכר, ללא סימנים קליניים של סוכרת. למעלה מ-30% מסוכרתיים מסוג 2 מטופלים עם אינסולין ויותר מ- 50,000, ביניהם אלפי ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18, סובלים מסוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) התלויה באינסולין וזקוקים מדי יום לזריקות אינסולין או למשאבת אינסולין. המכשיר החדשני והמתקדם ישפר את איכות הטיפול בסוכרתיים מסוג 1 ומסוג 2 המטופלים באינסולין, בזכות היותו מאפשר חופש תנועה ללא ניתוק המכשיר ועלייה בהיענות לטיפול, גורם משמעותי מאוד בטיפול במחלת הסוכרת.

חברת' גפן מדיקל' עוסקת בייבוא ושיווק של ציוד רפואי בטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות בעולם, בדגש על מגוון רחב של פתרונות בתחום הטיפול בסוכרת, כחלק מחזון כולל לשפר את בריאותם ואורח חייהם של סוכרתיים


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה