אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

Symplicity RDN - Renal DeNervation system


8.10.13

Symplicity RDN - Renal DeNervation system

מדטרוניק החברה המובילה בטכנולוגיות רפואיות בעולם, מציגה את טכנולוגיית Symplicity RDN - טיפול חדשני לסובלים מיתר לחץ דם עמיד

ü הארכת ושיפור איכות החיים באופן משמעותי

ü תרומה משמעותית למניעת תמותה

ü הפחתת הסיכוי ללקות בשבץ מוחי

ü מניעת נכות

מערכת Symplicity RDN לביצוע דנרבציה לעורקי הכליה הינה אפשרות טיפולית חדשה עבור חולים הסובלים מיתר לחץ דם עמיד. חולים הסובלים מלחץ דם עמיד מוגדרים כחולים המקבלים לפחות 3 תרופות נוגדות לחץ דם במינונים אופטימליים (אחת מהן מסוג משתן) ולא מצליחים להגיע לערכי המטרה, ושעד היום לא נמצא פתרון יעיל עבורם.

לחץ דם גבוה במשך שנים עלול לפגוע בעורקים המזינים את כל מערכות הגוף. כתוצאה מכך לגרום לפגיעה בלב, מוח, כליות וגפיים, להביא לפגיעה באיכות החיים ולקצר את תוחלת החיים. חולים אלה נמצאים בסיכון גבוה במיוחד לאירועים קרדיווסקולריים כמו אוטם שריר הלב ושבץ מוחי. איזון ערכי לחץ הדם יכול למנוע נכות, להאריך חיים ולשפר את איכות החיים ולתרום משמעותית למניעת תמותה.

למעלה מ 10,000 פעולות בעולם עברו את הפעולה בהצלחה

.


יתרונות השימוש בטכנולוגיה

טכנולוגיית RDN נבדקה במספר מחקרים קליניים והוכחה כבטוחה לשימוש , הביאה לירידה ושיפור משמעותי (מובהק) , בערכי לחץ הדם, והתוצאות נשמרו אפקטיביות לאורך זמן (עפ"י מעקב של 36 חודשים במחקר Symplicity HTN1 ומעקב של 24 חודשים במחקר Symplicity HTN2 (על סמך עבודות קליניות שפורסמו לראשונה בשנת 2009 בירחון ה Lancet , נבחרו 45 חולים עם יתר לחץ דם עמיד,– ערכים ממוצעים של 177/101 וזאת למרות טיפול בכמעט חמש תרופות להורדת לחץ דם. הוצגה ירידה משמעותית בלחץ הדם שנמשכה במהלך כל המעקב בן השלוש שנים והגיעה בממוצע לירידה של 28 ממ"כ (ערכי דם סיסטוליים) לא דווח על סיבוכים וסקולאריים כרוניים, לא דווח על פגיעה בתפקוד הכליה ולא דווח על תת לחץ דם תנוחתי או הפרעות אלקטרוליטריות או מטבוליות שונות. בנוסף להורדת לחץ הדם דווח על שיפור משמעותי בפרמטרים מטבוליים כמו רמת סוכר בדם, אינסולין ומדד התנגודת ואינסולין (HOMA-IR)

המחקר השני הרב-מרכזי, הפרוספקטיבי והאקראי Symplicity HTN-2 , במחקר נכללו 106 חולי יל"ד עמיד לטיפול ב 24 מרכזים באירופה ואוסטרליה (לחץ דם סיסטולי של 160 ממ"כ או יותר ובחולי סוכרת של 150 ממ"כ או יותר) שחולקו אקראית לטיפול ע"י דנרבציה סימפתטית של הכליות או טיפול רגיל. נקודת הקצה הראשונית ליעילות הייתה שינוי במדידה לחץ דם במרפאה במצב ישיבה לאחר 6 חודשים. לאחר גמר המעקב ירד לחץ הדם ב – 32/12 ממ"כ מערכי בסיס של 178/96 ממ"כ (מובהק) ללא שינוי בלחץ הדם בבקרה (ערכי בסיס 179/97 ממ"כ). לא נמצא הבדל בין תופעות לוואי של שתי זרועות המחקר.

ניסיון בארץ

בוצעו למעלה מ 140 פעולות החל מיולי 2011 , המרכזים הרפואיים המבצעים

הם :הדסה, פוריה , בני ציון , שיבא , איכילוב , רמב"ם , ברזילי , נהריה ואסף הרופא
 
איילת דופקין שטרן אריאלי

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה