אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

מערכת הניטור הביתית של ביוטרוניק מפחיתה ב-58% ביקורים חוזרים של מושתלי דפיברילטורים בבתי חולים


27.9.13

מחקר Reform מוכיח:

מערכת הניטור הביתית של ביוטרוניק מפחיתה ב-58%

ביקורים חוזרים של מושתלי דפיברילטורים בבתי חולים

מחקר Reform, שפורסם בגליון אוגוסט 2013 של ה-European Heart Journal, מדגים כי החולים מרגישים פחות 'חולים', הם יכולים להמשיך בשגרת החיים שלהם ללא הפרעות ואיכות החיים שלהם משתפרת, כשבמקביל, העובדה שהם מבקרים פחות בבתי החולים, מורידה את הלחץ על הרופאים ועל המערכת הציבורית

מחקר Reform חדש, שפורסם בגליון אוגוסט 2013 של ה-European Heart Journal, מדווח כי חולים מושתלי דפיברילטורים (ICD- Implantable Cardioverter Defibrillator), שקיבלו לביתם כהמשך טיפול את מערכות הניטור הביתי של ביוטרוניק (BIOTRONIK Home Monitoring), הפחיתו ב-58% את ביקוריהם בבתי חולים ובמרפאות, כשהתוצאה המדווחת: שיפור משמעותי באיכות החיים. מחקר Reform הוא מחקר בינלאומי הנערך במספר מרכזים רפואיים ברחבי העולם, הבוחן התנהלות חולי לב לאורך פרקי זמן ארוכי טווח. במחקר הנוכחי לקחו חלק 155 חולים מושתלי ICD.

"מספר החולים כיום עם ICD צומח בקצב מהיר. הם צריכים לבצע מעקב שוטף לאחר ההשתלה וזה יוצר לחץ על החולים עצמם, על הרופאים ועל מערכות הבריאות, דוגמת מרפאות ובתי חולים", אומר פרופ' גרהארד הינדריקס, רופא במכון הלב באוניברסיטת לייפציג. "מחקר Reform מראה הפחתה משמעותית במספר ביקורי המעקב של חולים שקיבלו לביתם את מערכת הניטור הביתי של ביוטרוניק. זהו המחקר הראשון שמצביע בוודאות על פרקי זמן ממושכים יותר בין ביקור לביקור של החולים במוסדות בריאות, נתון שללא ספק תרם לשיפור ניכר באיכות חיי החולים".

לדברי פרופ' הינדריקס, תודות לשימוש ב-BIOTRONIK Home Monitoring, מרווחים של שנה בין בין ביקור מעקב למשנהו במושתלי ICD יכולים להוות עניין של שגרת חיים ואין בכך כל פשרה באשר לשלומם של המטופלים. "החולים עצמם מרגישים פחות 'חולים', כשהם מחוץ למערכת הרפואית הממסדית, הם יכולים להמשיך בשגרת החיים שלהם ללא הפרעות ובסך הכל איכות החיים משתפרת. כמובן שאסור לשכוח כי העובדה שהם מבקרים פחות בבתי החולים, מורידה את הלחץ על הרופאים ועל המערכת הציבורית. עם זאת, בגלל הניטור הקבוע, הם תמיד יכולים, על פי הצורך, להגיע לביקור פיזי בבית החולים".

ביוטרוניק הינה חלוצה בניטור מרחוק באמצעות ה- Home Monitoring מאז היישום הקליני הראשון שלו בשנת 2000. כיום, ישנו שימוש נרחב ב- Home Monitoring ביותר מ- 3800 מרפאות וב- 55 מדינות ברחבי העולם. ממצאי הסקר החדש תואמים לממצאי סקר TRUST שנערך לא מכבר, שמצא ירידה של 45% במספר ביקורי הפולו-אפ של מושתלים, כמו גם אבחון מוקדם של אירועים לבביים. המחקר שנערך ב-1,450 חולים מושתלי דפיברילטור הראה כי בחולים שנוטרו מרחוק זוהו ארועים קליניים רלוונטיים באופן מובהק מוקדם יותר מאשר בקבוצה ללא הניטור. "הפשטות והיעילות של מערכת הניטור הביתי שלנו, וההשפעה החיובית שיש לה על חיי החולים, נתמכת במספר רב של מחקרים", אומר כריסטוף בוהמר, נשיא ביוטרוניק.

מערכת ה- Home Monitoring של חברת ביוטרוניק, החלוצה בתחום הטל-קרדיולוגיה, הינה מערכת ניטור מרחוק העוקבת אחר מצבו של המטופל (והיחידה שמאושרת כמחליפה של מרפאות המעקב), שקיבלה אישורי FDA ו- CE, ובכך מאפשרת צמצום הביקורים של המטופלים בקליניקה לצורך מעקב, באופן בטוח, וזיהוי מוקדם של ארועים קליניים רלוונטיים. הדפיברילטורים של החברה הם בעלי יכולת לבצע מדידות אוטומטיות בטיחותיות של כלל הפרמטרים הטכניים והרפואיים הנבדקים במרפאה ומאפשרים שידור אוטומטי מרחוק של כל אותם הפרמטרים הנמדדים אל אתר Home Monitoring המוגדר לכל בית חולים, דבר המאפשר לנטר מרחוק את המטופלים – ללא כל צורך בהגעה פיזית למרפאה. השידור עצמו מועבר מידי יום באופן אוטומטי על ידי מכשיר הניתן לחולה לאחר ההשתלה. שידור רגיל כולל פרמטרים כמו מצב הסוללה והאלקטרודות, תקינות המכשיר ואופן פעילותו וכמובן מידע על הפרעות קצב של החולה, אם היו, ועל הטיפולים בהן. במידה וישנה אנומליה בפרמטרים, המערכת שולחת התראה ישירות לאח/אחות האחראי/ת האמונים על מערכת הניטור ו/או לרופא המטפל (על ידי מייל, SMS ו/או פקס). ייחוד המערכת הוא בכך שהיא מאפשרת ניטור אלחוטי, אוטומטי, רציף ומרחוק של מצב המטופלים וסטטוס המוצר המושתל עם עדכון יומיומי שוטף וללא צורך בפעולת גומלין כלשהי מצידו של המטופל.

אודות ביוטרוניק

ביוטרוניק היא מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב. החברה הגרמנית חוגגת בימים אלה 50 שנות פעילות בלמעלה מ-100 מדינות, כשמיליוני חולי לב משתמשים בשתלים שפיתחה. בין החידושים שהשיקה החברה בשנים האחרונות: מערכת ניטור ללב מרחוק המיועדת לשימוש ביתי וקוצבי לב ודפיברילטורים, המאושרים לשימוש במהלך ביצוע בדיקות MRI.

למידע נוסף, בקרו באתר ‪www.biotronik.com


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה