אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

ביוטרוניק משיקה את ה-Ilesto/Iforia7


7.7.13
ביוטרוניק משיקה את ה-Ilesto/Iforia7 - סידרת הדפיברילטורים/מכשירי CRT-D היחידה בעולם המאושרת לשימוש בסריקות MRI

חברת ביוטרוניק, מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב, הכריזה על השקה מסחרית באירופה של ה- Ilesto/Iforia 7, המשלב DF4 ICD/CRT-D מהקטנים בעולם, לטיפול באי סדירות פעילות הלב, עם דפיברילטור המותאם לשימוש במכשירי MRI. סדרת ה-Ilesto/Iforia 7 מצטרפת לקו ה-Lumax 740 ICD/CRT-D, שהושק באפריל 2013 ויחד מהווים כיום את מכשירי ה-ICD/CRT היחידים בעולם המאושרים לשימוש בסריקות MRI.

הצורך כיום בסריקות MRI בקרב חולי לב הולך ועולה מדי שנה. מספר החולים עם דפיברילטורים מושתלים עולה אף הוא מדי שנה בכ-15 אחוזים ובין 50 ל-75 אחוז מהחולים הללו יצטרכו לעבור סריקת MRI במהלך חייהם. אם מוסיפים לכך את העליה בתוחלת החיים, המספרים האלה רק יעלו. לחולים בהם מושתלות מערכות דפיברילטורים, או CRT, אסור היה במשך זמן רב לבצע סריקות MRI בגלל החשש לפגיעה במכשירים המושתלים. הטכנולוגיה שפיתחה ביוטרוניק, ProMRI, המשולבת בקו המוצרים החדש, מאפשרת למושתלים לעבור סריקות MRI ללא חשש, בהווה ובעתיד.

"הטכנולוגיה של ביוטרוניק מהווה פריצת דרך חשובה למטופלים הנזקקים לדפיברילטורים" אומר פרופ' מסימו סנטיני, נשיא האגודה העולמית לטיפול בהפרעות קצב. "עד היום, מטופלים עם דפיברילטורים לא יכלו לעבור בדיקת MRI חרף העובדה שסריקות אלו קריטיות לאיבחון וטיפול של חולים קשים כגון חולי סרטן, שבץ וחולים עם בעיות נוירולוגיות ואורטופדיות נוספות. סנטיני מציין כי "היכולת להשתמש בסריקות MRI חשובה ביותר כיום ותהיה אף יותר חשובה בעתיד. סריקות MR מאפשרות הדמיה באיכות מקסימלית ללא חשיפה לקרינה ומכאן שמדובר במוצר העתיד".

לעתים, תרופות המיועדות להסדיר את קצב הלב אצל חולי לב אינן פועלות כראוי לטווח ארוך כטיפול בהפרעות קצב, שכן לעתים הן מהוות זרז להפרעות קצב נוספות, היכולות להסתיים בדום לב. הפתרון הוא שימוש בדפיברילטור (ICD), מכשיר זעיר עשוי טיטניום, בגודל קופסת גפרורים, המושתל בחזה החולים ומיועד בעיקר לחולים בעלי הפרעות קצב מהירות (טכיקארדיה). המכשיר, המכיל מיני-מחשב, מנטר את פעילות הלב ובמקרה חירום נכנס לפעולה, משגר זרם חשמלי רב עוצמה ללב, 'מאפס' את המערכת ומחזיר את הלב לקצב הרגיל שלו. במרבית המכשירים של ביוטרוניק, משולב גם משדר מיוחד, המאפשר לרופאים לבצע ניטור מרחוק בחולים באמצעות שימוש בתקשורת אלחוטית אוטומטית.

בחלק מהחולים עם הפרעות הקצב יש אי תאימות בין פעולת החדר השמאלי של הלב לחדר הימני, העלולה להוריד משמעותית את יכולת ספיקת הלב. חולים מסוג זה צריכים לקבל מערכת CRT, המאזנת בין פעילות החדרים בלב על ידי משלוח קבוע של זרמים חשמליים המסנכרנים את הפעילות כולה. החיבור בין הדפיברילטור לקוצב-CRT מסנכרן את פעילות הלב וובנוסף לכך מאפשר פעילות מצילת חיים בשעות הצורך.

לדפיברילטור החדש מפגין אורך חיים יוצא דופן - עד 11.5 שנים. גודלה הזעיר של המערכת, והעובדה שהמכשיר מצוייד בחיבור חדשני מסוג DF4 , מפשט ומקצר את הליך ההשתלה, הוא נוח יותר למושתל ומבחינה קוסמטית התוצאה נראית טוב יותר.

לכל הדפיברילטורים מהסדרה החדשה קיימת אפשרות להתחבר למערכת ניטור אלחוטית מרחוק - BIOTRONIK Home Monitoring - המאפשרת זיהוי מוקדם של ארועים קליניים רלבנטיים והפחתה במספר הביקורים במרפאה.

אודות ביוטרוניק

ביוטרוניק היא מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב. החברה הגרמנית חוגגת בימים אלה 50 שנות פעילות בלמעלה מ-100 מדינות, כשמיליוני חולי לב משתמשים בשתלים שפיתחה. בין החידושים שהשיקה החברה בשנים האחרונות: מערכת ניטור ללב מרחוק המיועדת לשימוש ביתי וקוצבי לב ודפיברילטורים, המאושרים לשימוש במהלך ביצוע בדיקות MRI.

למידע נוסף, בקרו באתר ‪www.biotronik.com
 
 
קרן דוניציה

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה