אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

TENSIVE מציגה שתלי עצם סינתטיים העשויים מפולימר מתכלה


12.6.13

חשיפה ראשונה בשבוע ביומד ישראל 2013:

TENSIVE מציגה שתלי עצם סינתטיים העשויים מפולימר מתכלה

חברת הסטארט-אפ האיטלקית, המלווה בעוד 14 חברות הזנק, הגיעו לשבוע ביומד ישראל כאורחות נציבות הסחר האיטלקית, לבחינת אפשרויות שיתוף פעולה מדעי וכלכלי עם גופי מחקר, קרנות השקעה וחברות ביו ישראליות

חברת הסטארט-אפ האיטלקית TENSIVE, חשפה במסגרת שבוע "ביומד ישראל 2013", שנערך בתל אביב, חידוש היכול לעניין את כל מי שיזדקק בעתיד להחלפה של חלקי עצם בגופו: שתלי עצם סינתטיים העשויים מפולימר מתכלה. הייחוד במוצר האיטלקי טמון בהתגברות על מגבלות גודל השתל. TENSIVE לקחה חלק בתערוכה כחלק מביקורה של משלחת משקיעים ונציגים בכירים מ15- חברות ביומד איטלקיות, שהגיעו לישראל לבחינת אפשרויות שיתוף פעולה מדעי וכלכלי עם גופי מחקר, קרנות וחברות ביו ישראליות. הביקור אורגן על ידי נציבות הסחר האיטלקית (ICE) הפועלת בתל אביב.

"הליכי תיקון רקמות כיום הם פרוצדורה מכאיבה ויקרה", אומר פדריקו מארטלו, מנכ"ל החברה. "במרבית המקרים בסוף התהליך אין חזרה מלאה לפעילות של האיבר ה'מתוקן' ואיכות חייו של המטופל נפגעת". הפיתוח של TENSIVE, שתלים העשויים מפולימר מתכלה, מיועדים להחליף חלקי עצם גדולים כשהייחוד, מעבר לגודלם, הוא בעובדה שיש בהם מערכת רישות המזכירה את מבניה של מערכת כלי הדם. "הרשת המלאכותית הזו מסייעת למערכת הדם של החולה, אחרי ההשתלה, להשתלב בצורה יעילה יותר בחלק המושתל ולספק את הצורך של הרקמות הנמצאות בהליכי גידול. תודות לטכנולוגיה החדשנית שפיתחנו, ניתן לבנות מחדש רקמות עבות יותר ולהתגבר על מגבלות הקוטר של המוצרים הקיימים כיום בשוק".

קו המוצרים של TENSIVE נותן כיום פתרונות לשתלים אורטופדיים, ולשחזורי עצמות פנים. מוצר נוסף הנמצא בפיתוח מתקדם מיועד לשחזורים של רקמות שומניות בגוף. לדברי מארטלו, בשני המקרים מדובר בפתרונות המשפרים את איכות חיי החולים, מקלים על מערכת הבריאות ומפחיתים עלויות הנובעות מהצורך לניתוחים חוזרים.

לדברי ד"ר מרינה סקוניאמיליו, העומדת בראש נציבות הסחר האיטלקית (ICE) חברות סטארט-אפ חדשניות ופורצות דרך, במיוחד בתחומי מדעי החיים, מייצגות תקווה לפיתוח עתידי של המשק האיטלקי. "המפגש בישראל עם שותפים עסקיים ומשקיעים מהקהילה העסקית והטכנולוגית בישראל, מקדם את שיתוף הפעולה הכלכלי בין שתי המדינות ותורם לפיתוח ולקידום משני הצדדים".

The Italian Trade Commission - ICE

ICE הוא ארגון ממשלתי המקדם חברות איטלקיות ברחבי העולם, הפועל בכפוף למשרד לפיתוח כלכלי באיטליה. בנוסף למשרדיה הראשיים ברומא, פועלת הסוכנות ברחבי העולם ומפעילה לצד שגרירויות וקונסוליות איטלקיות רשת גדולה של שירותי סיוע לעסקים איטלקים בחו"ל במטרה לחבור עם חברות זרות, תוך התמקדות בצרכים של עסקים קטנים ובינוניים, עמותות ושותפויות. כן מקדמת הסוכנות שיווק טכנולוגיות, סחורות ושירותים איטלקים.
 
קרן dmc

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה