אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) רשלנות רפואית > רשלנות רפואית

חשיבות בחירתו של עו"ד רשלנות רפואית מקצועי ובעל ניסיון


רפאל אלמוג עו'ד / 20.11.12
על חשיבות בחירתו של עו"ד רשלנות רפואית מקצועי ובעל ניסיון
 
לאורך כל השנה מוגשות לבית המשפט תביעות רבות, העוסקות בתחומים שונים. חלקן, לצערנו, עוסקות בתחום הרשלנות הרפואית, ומתמקדות בפניות של אנשים פרטיים, התובעים את רופאיהם, מנתחיהם או המרכז הרפואי שבו בוצע הטיפול, בשל נזק שנגרם להם במהלך הטיפול עצמו. במקרים אלה, עו"ד רשלנות רפואית הוא הכתובת המתאימה ביותר כדי להתמודד עם התביעה ובעיקר כדי לממש את כל הזכויות, המגיעות לנפגעים המגישים אותה. מהי רשלנות רפואית ומדוע חשוב לבחור את עורך הדין המתאים? על כל זאת ועוד, במאמר הבא.

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הינה מונח נפוץ מאד בתחום המשפטים, ובעיקר בשנים האחרונות. במקרים בהם נגרם נזק ישיר למטופל, בין אם בשל מתן טיפול לא מתאים, או אי מתן טיפול בעת הצורך, חשוב לבחון את הסיבות לכך ולבדוק האם הסיבה לכך היא רשלנותו של הרופא המטפל או הצוות הרפואי או סיבה אחרת. מקצוענים ככל שהם יהיו, הרופאים והצוות הרפואי, העובד מולם או איתם, עשויים לטעות במהלך תפקידם ולבצע הליכים רפואיים שונים, שחלקם גם יכולים להזיק למטופל. בדרך כלל הדבר נגרם מחוסר מודעות, ולא מכוונה תחילה, אולם במקרים רבים ניתן היה למנוע זאת. ולכן, כל מי שנגרם לו נזק בשל טיפול לא הולם, יכול לתבוע את הרופא, את המנתח, את הצוות הרפואי או את המסגרת הרפואית כדי לקבל פיצוי כספי בגין נזק זה. עו"ד רשלנות רפואית יכול לסייע לו לעשות זאת אל מול בית המשפט, בשל התמחותו בתחום, והניסיון שצבר בתביעות מסוג זה.

דוגמאות של תביעות רשלנות רפואית

ישנן לא מעט תביעות, המוגשות בעזרתו של עו"ד רשלנות רפואית, בשמם של מטופלים ומסיבות שונות. תביעות נפוצות מאד מתמקדות בניתוחים שגרמו נזק למטופל, בטיפולים רפואיים שגויים או בבחינת תוצאותיהן של בדיקות שונות במהלך ההיריון. עו"ד רשלנות רפואית, מטפלים גם בתביעות של רשלנות רפואית בשל ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי שגרם לנזקים קשים למטופל או למנותח בשל חוסר מקצועיותו של המנתח או המטפל או בשל בחירה בהליך שאיננו מתאים. ישנם לא מעט מקרים גם של תביעות רשלנות רפואית, המוגשות בעזרתו של עו"ד רשלנות רפואית, בעקבות טיפולי שיניים שגרמו לנזקים חמורים מאד וכן גם מקרים של עיכוב באבחון מצבו הרפואי של המטופל שהוביל להחרפת מצבו ולעיתים גם למותו.

אחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום הרשלנות הרפואית היא כזו העוסקת ברשלנות רפואית בלידה. תביעה זו מוגשת בדרך כלל בשל פגיעה שנגרמה לאם או לעובר. במקרים בהם מתבצע ניתוח קיסרי באופן לא מקצועי, במקרים בהם לא מבצעים את הניתוח למרות שהוא הכרחי, וגם במקרים בהם לא מאבחנים נכון מומים מולדים שונים, עשוי להיגרם נזק משמעותי לאם או לעובר. במקרים אלה, עו"ד רשלנות רפואית, המייצג את האם או את בני משפחה, יכול לפנות אל בית המשפט במסגרת תביעת רשלנות רפואית זו על מנת לקבל את הפיצוי המתאים בגין הנזק שנגרם.

מה עושים במקרים של רשלנות רפואית ?

בין אם זו רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית בניתוח או אפילו רשלנות רפואית בשל אבחון לקוי, חשוב להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום. עו"ד רשלנות רפואית, בעל ניסיון בתחום זה והכרות רבה עם פסקי דין הקשורים לכך ואופן התנהלותו של בית המשפט, יכול להגדיל את סיכויי הצלחתה של התביעה ולהביא לקבלת הפיצוי המגיע לתובע. ישנם לא מעט עו"ד, העוסקים בתחום זה ומציעים את שירותיהם. כדי להגיש את תביעת הרשלנות הרפואית לבית המשפט, וכדי לעשות זאת באופן הנכון, חשוב לפנות אל עורך הדין המתאים. מומלץ לקבל המלצות עליו וחוות דעת מלקוחות קודמים וכן לבחון את מידת מקצועיותו של עורך הדין בטרם בוחרים אותו.

חשוב לזכור, תביעות רשלנות רפואית אינן תביעות פשוטות. עו"ד רשלנות רפואית מלווה את התובע לאורך כל הדרך ונדרש לגלות אמפתיה רבה, לצד רמת מקצועיות גבוהה. פגישה מקדימה ובחינת מידת הכימיה איתו, יכולות לעזור בקבלת ההחלטה ובבדיקת מידת התאמתו. חשוב לבחון את הקשר האישי שנוצר, אך בו זמנית אסור להתעלם מהניסיון, מהמקצועיות ומיכולתו של עורך הדין להתמודד באופן הנכון ביותר בבית המשפט כדי לזכות בתביעה.

רפאל אלמוג, עו"ד אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין


תגיות: רשלנות רפואית, עו"ד רשלנות רפואית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה