אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים > סינדרום התעלה הקארפלית

5 טיפים לריפוי סינדרום התעלה הקארפלית


11.12.08
5 טיפים לריפוי קארפל טאנל סינדרום / סינדרום דלקת שורש כף היד

5 טיפים לריפוי קרפל טאנל סינדרום

/ סינדרום התעלה הקרפלית / תסמונת שורש כף היד

 
כמה טיפים שעזרו לאחרים, ואולי יעזרו גם לך –

1. להניע את האזור

כן, כן, אפילו שזה ההיפך ממה שבא לנו לעשות, ואולי גם הרופא אמר לנו לא לזוז. (אולי הוא התכוון פשוט להפסיק לשבת כל היום ליד המחשב?) ויש גם רופאים שאומרים אחרת. בכל מקרה, תנועה מביאה לתאים באזור אספקת דם טריה וחמצן. תאי הדם הלבנים עוזרים לנו להתגבר על הדלקת ולהבריא.

אפשר -

· לנער את הידיים, כך שכפות הידיים רפויות לחלוטין;

· להזיז את הכתפיים למעלה, אחורה, קדימה ובעיגולים.

· או כל תרגיל אחר שמזרים יותר דם לכיוון הידיים.

לחמם את האזור, על-ידי –

2. משחה סינית. ידועה בשמות שונים, של חברות שונות, וקיימת במירקמים שונים. אפשר 'טייגר באלם' בקופסאות פח קטנות, שבאה במרקם של ג'ל סמיך, ויש בבתי המרקחת 'דיפ היט' (Deep Heat) או 'מוב' (Moov) ההודית במרקם של משחה לבנה.

בכל מקרה ההרכב הוא דומה – הרבה קמפור ומנטול.

3. כפפות. כן, כן, אפילו שזה נשמע דבילי. הרבה פעמים אם ניגע ביד הכואבת נרגיש שהיא קרה – כי אין אספקת דם טובה. (במקרים קיצוניים היא דווקא חמה – מהדלקת.)

בשני המקרים – אם אנחנו מחממים את האזור אנחנו מאפשרים שם זרימה טובה יותר של דם, ועוזרים בכך לגוף להתגבר על המצב הדלקתי.

4. חומרים נוגדי דלקת

יש הרבה חומרים אנטי-דלקתיים בטבע. את רובם קל וזול לקנות במכולת, או בחנות הטבע הקרובה. בין החומרים האלו נמנים שום, רוזמרין, כורכום, לבנדר, אורגנו פראי.

· שמן רוזמרין, שמן לבנדר, ו/או שמן אורגנו פראי אפשר לקנות בחנות טבע (זה בא בבקבוקים קטנים של 10 מ"ל), ולמרוח באזור שכואב;

· שום (כתוש) או כורכום אפשר להוסיף לשתי כפות שמן זית, מיץ מחצי לימון. להוסיף חצי כוס מים ולשתות בבוקר. לא לאכול אח"כ חצי שעה; או שאפשר לקנות בבית המרקחת בכמוסות – שום או כורכומין. (החומר בכמוסות יותר מרוכז, ולכן תכופות עובד יותר מהר.)

5. פתרונות תזונה נוספים / דטוקסיפיקציה

תכופות מצבים דלקתיים בגוף נובעים ממצב של 'טוקסיפיקציה' (הרעלה. קלה.)

מוצרים מהחי (בשר, דגים, ביצים, מוצרי חלב, וכד') מכילים תכופות כמויות גדולות של קוטלי חרקים (שרוססו על הצמחים שהחיות אכלו), אנטיביוטיקה והורמונים. כשאנחנו אוכלים מוצרי מזון מהחי אנחנו מכניסים לגופנו את החומרים האלו, שמצטרפים לרעלים נוספים שאנחנו צוברים בגוף באמצעות זיהום אוויר, עישון פסיבי או אקטיבי, חומרים משמרים ועוד.

מצבי הרעלים קלים כאלה מתבטאים בסימפטומים כמו עייפות, חוסר ריכוז, בעיות עיכול, ונטיה לדלקות, ולכן טכניקות של 'דטוקסיפיקציה' או 'ניקוי רעלים' יכולות לפעמים ממש לחולל ניסים. (מנסיון...)

בין הטכניקות האלו ניתן למנות –

· חליטות צמחים כדוגמת סרפד, שן-ארי, גדילן מצוי, תלתן אדום, ועוד.

· כלורופיל. חופן פטרוזיליה, כוזברה או סלרי; עדיף אורגני (כי בירקות ירוקים אנחנו פשוט אוכלים את העלים המרוססים); עדיף בלילה לפני השינה. אפשר גם לקנות משקה כלורופיל בחנויות טבע.

· והכי הכי – צום מיצים. במצבים קיצוניים אפשר 3 ימי צום רצופים, אבל אפילו יום אחד יכול לחולל פלאים.
 
חשוב תהליכי הדטוקסיפיקציה מלווים תכופות בתופעות לוואי, בעיקר אצל מי שניזון מתזונה 'רגילה' הכוללת מוצרים מהחי, מזון מעובד ומשומר, וכדומה. לכן עדיף מאוד מאוד לעבור תהליכי ניקוי שכאלה אך ורק בליווי של איש מקצוע!!! ולרוב אפשר להסתפק בפגישה או שתייים.

מי שבכל זאת מעדיף לנסות לבד – עדיף לקרוא עוד חומר בנושא לפני שמתחילים, וגם אז – לאט, לאט, לאט. ממש ממש ממש לאט!!! ולהיות טובים לעצמנו...

מיכל רון
מאמרים נוספים באתר שלי: http://www.michalron.com/.

מזה כעשר שנים אני עוזרת לאנשים באמצעות פסיכולוגיה אלטרנטיבית, ומנחה קורס אינטליגנציה רגשית וקבוצת מדיטציה בתל-אביב.

יש לראות את הכתוב במאמר כהמלצה בלבד, ובשום אופן אין לראות בו תחליף לטיפול מסוג כלשהו.
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה