אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

לימודי מכשור רפואי


24.12.20
לימודי הנדסאי מכשור רפואי

עולמות המדע והרפואה מתפתחים ומתקדמים ללא הרף, ובמהירות עצומה. במערכות הבריאות בישראל מתקינים מכשור רפואי חדשני ועתיר טכנולוגיות, ויש דרישה גבוהה להנדסאים מיומנים לצורך תפעול, תחזוקה והכנת הציוד לשימוש על ידי צוות הרפואה, ולצורך עיבוד המידע לאחר הבדיקות והטיפולים.

לימודי מכשור רפואי לדיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט מכשירים את הבוגרים להפעלת המכשור המתקדם, במסגרת מסלול הלימודים רוכשים ידע הנדסי וטכנולוגי יחד עם ידע רפואי, ובסיום הלימודים קל להשתלב במערכות הבריאות השונות בארץ וליהנות מקריירה מאתגרת ומעניינת עם אפשרויות קידום בעבודה.

קורס הנדסאי מכשור רפואי

לימודי הנדסאי מכשור רפואי כוללים נושאים מדעיים ורפואיים, הסטודנטים לומדים קורסים מגוונים במקצועות כלליים כמו מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית טכנית, כימיה ומחשבים, קורסים מדעיים בסיסיים כמו תורת החשמל, מבוא לאלקטרוניקה, ומגוון נושאים במדעי הרפואה כמו אנטומיה, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, אפידמיולוגיה, רפואה גרעינית, טיפול נמרץ, כלי דם ועוד. כמו כן, הסטודנטים משתתפים במעבדות חשמל, אלקטרוניקה, רנטגן, לייזר ומעבדות ייעודיות לתרגול ולתפעול מכשור רפואי.

בסיום הלימודים הסטודנטים חייבים לעבור התמחות מעשית בבית חולים, ההתנסות מבטיחה ידע מעמיק ומקיף והכשרה מקצועית לקראת העבודה בהמשך.

בסיום הלימודים מקבלים דיפלומת הנדסאי מכשור רפואי מטעם מה"ט ותעודת טכנולוג רפואי מטעם בית הספר להנדסאים.

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי מכשור רפואי

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי מכשור רפואי הם:

● תעודת בגרות ישראלית מלאה או תעודת שוות ערך ממוסד לימודים בחו"ל.

● ציון עובר ומעלה ב-3 בחינות בגרות: מתמטיקה 3 יח"ל, אנגלית 3 יח"ל ועברית.

● תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים או לטכנאים.

● בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה אוניברסיטאית.

תנאי הקבלה למועמדים מעל גיל 35 הם השכלה של 12 שנות לימוד בלבד, אפשר להתקבל על סמך ציון עובר במכינה 30+ ממוסד אקדמי מוכר בארץ.

הנדסאי מכשור רפואי – אפשרויות תעסוקה

בוגרי הנדסאי מכשור רפואי יכולים להתברג במגוון תפקידים מעניינים במערכות הבריאות השונות הקיימות בישראל. בין היתר אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסאי מכשור רפואי הן תפעול מכשור וציוד רפואי בבתי חולים, בקופות חולים, בקליניקות פרטיות וכדומה. כמו כן, בוגרי מסלול הלימודים יכולים לעבוד בתפקידים שונים בחברות הייטק מובילות המפתחות מכשור רפואי חדשני, בחברות לתחזוקה של מכשור רפואי במערכות הבריאות, בתפקידי הדרכה, ניהול ועוד.

האם כדאי ללמוד הנדסאי מכשור רפואי?

אם יש לכם גישה טכנולוגית ואתם מחוברים גם לעולם הרפואה וההנדסה, הנדסאי מכשור רפואי יכול להתאים לכם. מסלול הלימודים מבטיח לכם עניין רב, לא מעט אתגרים והכרות מעמיקה עם ידע הנדסי, טכנולוגי ורפואי.

כדאי לדעת כי מערכת הבריאות בישראל מתפתחת במהירות, ובנוסף יש חברות הייטק מובילות ומוכרות בכל העולם המפתחות ומשווקות מכשור רפואי חדשני עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, החברות זקוקות להנדסאים מיומנים למגוון תפקידים.

לכן, אם אתם מחפשים מקצוע מאתגר ומשתלם כדאי לכם ללמוד את התחום, ולאחר הלימודים תוכלו לעבוד במערכת הבריאות, בהייטק ובמקומות נוספים, לפתח קריירה טובה וליהנות מתחום ההולך ומתפתח ומבטיח לכם יציבות תעסוקתית גם בזמני משבר.

הכתבה באדיבות הנדסאים תל אביב


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה