אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו השלימה את הקמת חוות עמית


15.11.20
תגדל זנים ייעודיים המבוקשים על ידי מטופלים במקביל לרכש וייבוא מחוות אחרות

יוניבו השלימה את הקמת חוות עמית ושולטת כעת בכל שרשרת הערך

חוות עמית נועדה לגדל זנים ייעודים, המבוקשים על ידי המטופלים, זאת במקביל לרכישת תוצרת מחוות אחרות שאינן בבעלות יוניבו ופעילות הייבוא של החברה

חוות עמית מקדמת הסמכת תקן EU-GMP לאספקת מוצרים לאירופה ולטריטוריות נוספות ברחבי העולם

תוך שלוש שנים החברה השלימה את הקמת כל שרשרת הייצור הכוללת חווה ומפעל ומספקת מוצרים מוגמרים ל-95 בתי מרקחת בישראל.

יוניבו נחשבת היום לאחד הספקים הגדולים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי

אשקלון, 15 בנובמבר, 2020, חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP ל 95 בתי מרקחת בישראל וכן בעלת בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ ובעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי (חוות עמית) שקיבלה אישור IMC-GAP תשתיות, מודיעה כי הוגשה בקשה ליחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) לשתילת זנים יעודיים בחוות עמית המבוקשים על ידי המטופלים, זאת על רקע הכרותה עם צרכיהם ומכירות מוצרים בכ-95 בתי מרקחת.

בקשת השתילה וקבלת האישור להפעלת החווה מהווים השלמת השליטה של יוניבו בכל שרשרת הערך – מחקר ופיתוח, גידול תוצרת קנאביס לשימוש רפואי, עיבוד מוצרים במפעל וכן הפצה באמצעות בית מסחר לבתי מרקחת. חוות עמית תפעל במקביל לרכש תוצרת קנאביס מחוות שאינן בעלות יוניבו וכן לפעילות הייבוא של יוניבו כך שהיא מאפשרת לחברה גמישות גבוהה ואופטימיזציית תהליכי רכש לצורך מקסום רווחיותה.

חוות עמית הינה חוות ריבוי וגידול מהמתקדמות בישראל, בשטח כולל של 15 דונם (שלב א') וכולל שטחי הפרחה, חדרי ייחורים וצמחי אימהות וכן מתקן ייבוש (Post-Harvest) שעתיד לפעול בהתאם לתקינת EU-GMP המחמירה, זאת על מנת לאפשר גידול באיכות הגבוהה ביותר לצורך שיווק מוצרים סופיים ללקוחות באירופה ובטריטוריות נוספות.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "תוך שלוש שנים החברה הצליחה להשלים הקמת מפעל, חוות גידול ומרכז הפצה. הישגים משמעותיים אלו הם הודות לצוות ניהול מקצועי ומיומן שמוביל את החברה להצלחות נוספות. השלמת החווה מהווה מכפיל כוח חשוב לחברה. כעת, יותר מתמיד, נוכל לייצר את המוצרים הטובים ביותר, גם על ידי גידול זנים יעודיים ומבוקשים, גם באמצעות בחירה קפדנית רק של התוצרת האיכותית ביותר שתגודל בישראל על ידי חוות אחרות וגם באמצעות תוצרת איכותית שאנו מייבאים. אנו משוכנעים כי נוכל לספק למטופלים את המוצרים הטובים ביותר, זאת תוך מינוף היכולת התפעולית של החברה, מיקסום הרווחיות ויצירת הערך לבעלי המניות שלנו."

לאחרונה דיווחה יוניבו על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש – מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.

לאחרונה הודיעה החברה כי התקשרה בהסכם הפצה של כ-5 טון מוצרים מוגמרים עם חברה באנגליה, הפועלת בתחום ההפצה של מוצרי קנאביס רפואי של חברות מובילות בעולם (דוגמת אורורה וטילריי) באנגליה, לפיו יוניבו תמכור לה מוצרים שונים מבוססי קנאביס מתוצרת מפעל החברה תחת המותגUnivo לצורך שיווקם באנגליה.

הסכם ההפצה מהווה אבן דרך במימוש האסטרטגיה העסקית של החברה, להתרחבות בשוק הבינלאומי והינו הראשון באנגליה, כשבכוונת החברה לקדם הסכמים נוספים בחו"ל. לאחרונה יוניבו ייבאה תוצרת קנאביס רפואי שעברה בדיקות מעבדה מחמירות ונמצא כי אינה זקוקה להקרנות. התוצרת היא בתקן GACP ובהיקף של 80 ק"ג ויוניבו תפעל לייבא עוד מאות ק"ג עד סוף שנת 2020. בכוונת יוניבו לשווק מוצרים סופיים ללא צורך בהקרנות אשר כוללים רמות THC גבוהות, המבוקשות על ידי המטופלים.

ליוניבו גם הסכמים קודמים שנחתמו עם חברת Clever Leaves הקנדית לרכישה וייבוא של קנאביס רפואי ממתקנה של Clever Leaves בפורטוגל. Clever Leaves מחזיקה חוות גידול בתקן EU-GACP ומפעל בתקן EU-GMP. ההסכם לרכישה כוללת של 12 טון הוא הסכם מדורג לרכישה של 200 ק"ג שכבר הוזמנה על ידי יוניבו מפורטוגל. בנוסף כולל ההסכם רכישה וייבוא של 500 ק"ג ועד 5 טון בשנת 2021 ו-500 ק"ג ועד 7 טון בשנת 2022.

תמונת קנאביס רפואי של יוניבו. קרדיט: יוניבו.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה