אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

מתקן INDOORלגידול קנאביס רפואי הגדול בארץ יוצא לדרך


8.11.20
אספקה שוטפת שתאפשר רצף טיפולי בכל ימות השנה!

חברת הקנאביס הרפואי הישראלית "תראפין" (THERAPiN ) בשלבים מתקדמים לקבלת אישור לגידול מסחרי של קנאביס רפואי במתקן INDOOR חדשני הגדול בישראל לצד בשורת איכות, הדירות והבטחת אספקה שוטפת שתאפשר רצף טיפולי בכל ימות השנה!

חברת הקנאביס THERAPiN ("תראפין"), קיבלה לאחרונה רישיון זמני לריבוי וגידול של צמחי קנאביס לשימוש רפואי שלאחריו, היא אמורה לקבל מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) אישור IMC-GAP, לגידול מסחרי. האישור הנוכחי מהווה את אחד האישורים החשובים בתהליך הארוך של קבלת היתר הגידול המסחרי, לאחר סדרה ארוכה של בדיקות, ביקורות ואישורים הנדרשים ממגדלי הקנאביס. האישור לגידול בכמויות מסחריות עשוי להגיע בחודשים הבאים ולאחריו, יתאפשר גידול ושיווק מוצרי קנאביס רפואי של THERAPiN לבתי המרקחת.

תראפין הממוקמת במרחב הצפון סמוך ליקנעם, מגדלת קנאביס רפואי במתקן INDOOR חדשני, שהינו מבנה סגור ואטום וכיום הגדול ביותר בישראל. הגידול במתקן למטרת יצור ומכירה יחל עם קבלת אישור הגידול המסחרי על פני שטח של 2.5 דונם ובעל פוטנציאל להרחבה עד 10 דונם. המתקן מאפשר לנטרל את השפעתם של גורמים חיצוניים כגון מספר שעות אור, טמפרטורה ועוד. בנוסף, תשולבנה טכנולוגיות ושיטות מדעיות של בקרה ושליטה על מחזור חיי הצמח ועל מרכיבים שונים הקובעים את האיכות, הרכב חומרים והתפוקה של צמחי הקנאביס. כך, תראפין תספק לשוק מוצרי קנאביס רפואי ברמה הגבוהה ביותר ובסטנדרטים בינלאומיים.

לרשות תראפין עומדים עד 200 דונם לגידול קנאביס רפואי, מתוכם הוקם מתקן הגידול הראשון כאמור, על שטח של 10 דונם כבר כעת, העומד בתקני ה- GAP הישראלי וה- GACPהאירופאי. בנוסף הוקצה שטח תעשייתי של כ-7 דונם לטובת הקמה של מפעל ייצור בגודל של כ-1,000 מ"ר, בצמידות למתחם הגידול. מתקן הגידול ומפעל הייצורישמשו כפלטפורמה שבאמצעותה מתכננת החברה לייצר מגוון רחב של מוצרי קנאביס רפואי ברמה שלMEDICAL GRADE, וחומרי גלם מבוססי קנאביס איכותיים, בהתאם לדרישת השוק המקומי (תקינת IMC-GMP , IMC-GAP של היק"ר ) ו – GACP EU-GMP האירופאי. בישראל קיימות 2 חוות גידול נוספות בפלטפורמת INDOOR אך ככל הנראה פוטנציאל היקף הגידול קטן יותר.

בנוסף, THERAPIN רואה עצמה ומתנהלת כחברת פרמצבטיקה ומיישמת תקני איכות מחמירים וקפדניים של היגיינה וניקיון כנהוג בתעשייה זו. "אומר יפתח כץ, סמנכ"ל הפעילות של תראפין בישראל: "ההתרגשות כאן גדולה כיוון שתראפין מביאה הן למטופלים, אליהם היא מחויבת והן לצוות הרפואי בשורה חדשה, בכך שנשווק מוצרים שהינם שילוב של סטנדרט איכות וניקיון הגבוהים ביותר, הדירים- שמאפייניהם והשפעתם אחידים תמיד, וזמינים בשוק לאורך כל השנה, דבר המאפשר רצף טיפולי. שילוב זה אינו קיים כיום בשוק" .

דר' גל דבורקין, האגרונומית של חברת תראפין מסרה: "ישראל מתחילה להתקדם בכל הקשור להנגשת מוצרי קנאביס רפואי למטופלים ברמות איכות הגבוהות ביותר כפי שקיים במקומות שונים בעולם כגון, קנדה, האיחוד האירופי, אוסטרליה ועוד. בשל העובדה, שגידול קנאביס רפואי משמעותו טיפול סביב השעון בצמח ולא יצור תרופה סינטטית, יש לא מעט אתגרים שיש להתגבר עליהם כגון, חזרתיות על הרכב החומרים הפעילים ומאפייני הצמח במחזורי הגידול והתמודדות עם ניקיון ממחלות ומזיקים למיניהם. בשיטת גידולINDOOR, אנחנו בעצם מורידים לרמת אפס את ההשפעה החיצונית על הצמח כמו עונות השנה, פגעי טבע, והשפעות מזיקים על התפרחות".

לדעתפרופ' גיל בר סלע, מנהל המערך לאונקולוגיה והמטולוגיה במרכז הרפואי העמק, אשר התייחס למתקן ה-INDOOR החדש ומסר: "אכן קיימת חשיבות רבה לשמירה על איכות ואחידות מוצרי הקנביס". לדבריו, "השונות הקיימת בשוק המוצרים והעדר זמינות רציפה של כל המוצרים פוגעת משמעותית באיכות הטיפול בחולים הנעזרים בקנביס באופן רציף ולאורך תקופה ארוכה. השיפור בכל המרכיבים האלו וכניסתם של מוצרים חדשים באיכות בין-לאומית גבוהה יוכל להביא לשיפור משמעותי באיכות חיי החולים".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה