אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו ביקשה היתר ייצוא לברזיל במסגרת פיילוט משרד הבריאות על רקע קבלת היתר ייבוא מהרשויות בברזיל


8.10.20
יוניבו קיבלה היתר ייבוא מהרשויות בברזיל: ביקשה היתר ייצוא במסגרת פיילוט של משרד הבריאות, לשם לצורך שיווק מוצרי הGMPשלה במדינה

יוניבו תמנף את המובילות והדומיננטיות בישראל גם בברזיל: קיבלה היתר ייבוא מהרשויות בברזיל ועל כך ביקשה היתר יצוא לטריטוריה משמעותית זו במטרה לשווק מוצרים תחת מיתוג יוניבו בעלי תקן GMP

הגשת הבקשה היא במסגרת פיילוט של משרד הבריאות

תל אביב, 5 באוקטובר 2020 – חברת יוניבו (ת"א: יונבו), רוכשת גידולים ממספר חקלאים בישראל ובעולם והמחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לבתי מרקחת בישראל וכן 2 בתי מסחר להפצה ישירה בדרום ובצפון הארץ ובעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, מדווחת על הגשת בקשה להיתר ייצוא לברזיל. הבקשה היא על רקע פיילוט שעורך משרד הבריאות, בו משתתפת יוניבו, במסגרתו תסבסד חלק ממוצריה המיועדים לשוק המקומי.

יוניבו, אשר נמצאת בקשר עם מפיץ בברזיל ובידיה היתרי יבוא לברזיל תפיץ את מוצריה, בתקן GMP תחת המותג שלה. השוק בברזיל הוא שוק ענק, עם אוכלוסייה של למעלה מ-200 מיליון איש וביקוש גדול לשמני קנאביס רפואי. יוניבו תפעל למנף את המובילות והדומיננטיות בשוק המקומי גם בברזיל וכחלק מהמיתוג הבינלאומי של החברה, גם לשווקים נוספים.

לאחרונה דיווחה יוניבו על צמיחה מהירה בהכנסות עם פרסום תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון זה יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

התוצאות משקפות גידול של כ-100% מהרבעון השני של 2020 בו עמדו הכנסות החברה על כ-7 מיליון שקל ויותר מפי 4 מהכנסות הרבעון הראשון של 2020 בו עמדו הכנסות החברה על 3 מיליון שקל. בכוונת החברה לשמור על קצבי צמיחה ושיעור רווחיות גולמית דומה גם ברבעונים הבאים.

יוניבו רוכשת את תוצרת הקנאביס הרפואי מישראל ומחו"ל ומבטיחה אספקה שוטפת למפעל ורצף טיפולי עבור המטופלים. מחו"ל מייבאת החברה תוצרת איכותית במחיר תחרותי גם מחברת MG Health מלסוטו וגם מחברת Clever Leaves הקנדית ממתקנה בפורטוגל וכן ממתקן Indoor של חברת מרנובה מקנדה (חברה בת של Creso Pharma הנסחרת בבורסה האוסטרלית).

יש לציין כי כל התפרחות שיוניבו מייבאת ונושאות תקן GACP, מאפשרות בעתיד ליוניבו למכור את התוצרת גם ללקוחות באירופה בתקן EU-GMP המחייב ספק המחזיק בתקינת GACP ותוצרת נושאת תקן זה.

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש – מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה