אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניקורן השלימה השקעה של 2.5 מיליון דולר ב3 חברות טכנולוגיה אחרי גיוס של 70 מיליון שקל


14.9.20
בהנפקת יוניקורן השתתפו גופים מוסדיים מובילים ביניהם פסגות ואלטשולר שחם. יחידות ההשתתפות תחלנה להיסחר היום, 14.9.20

תל-אביב, 14 בספטמבר, 2020 – יוניקורן טכנולוגיות (ת"א: ינקט), שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח מדווחת על השלמת שלוש השקעות בהיקף של 2.5 מיליון דולר, לאחר השלמה מוצלחת של גיוס ראשוני בהיקף של 70 מיליון שקל. יחידות ההשתתפות תחלנה להיסחר היום, 14.9.20, סימול: ינקט, מספר נייר: 1168657.

ההשקעה הראשונה היא החזקה של 1.68% בסייברוואן - חברה ציבורית בישראל שגייסה לאחרונה כ-26 מיליון שקל ועוסקת בפיתוח מערכות מצילות חיים על ידי מניעת שימוש בטלפון נייד במהלך נסיעה. השקעת יוניקורן מובטחת במחיר ההנפקה של סייברוואן ולא במחיר הנוכחי, המשקף פרמיה של כ-90% על מחיר ההנפקה. השקעה נוספת היא החזקה של 8.62% בחברת בובייל, העוסקת במחקר ופיתוח יישומים לארגונים קטנים. ההשקעה השלישית היא החזקה של 12.69% בחברת וויפלאש, המפתחת בד מתפרק למגבונים נשטפים מחומרים מתכלים שאינם כוללים פלסטיק ומזהמים.

בשבוע שעבר השלימה יוניקורן טכנולוגיות הנפקה ראשונית לציבור (IPO) בהיקף של 70 מיליון שקל. בנוסף הונפקו גם שתי סדרות אופציות שמימושן המלא יכניס לשותפות עוד 95 מיליון שקל. השותפות הוקמה על מנת לאפשר למשקיעים להיחשף להשקעות בחברות טכנולוגיה חדשניות ומבטיחות. השלמת הגיוס הובטחה מראש על ידי משקיעים מוסדיים מובילים ביניהם פסגות ואלטשולר שחם בהיקף כולל של 66.5 מיליון שקל. לאחר שהשותפות פרסמה טיוטא לציבור של תשקיף הנפקה לגיוס של 60 מיליון שקל, עלה היקף הגיוס הכולל ל-70 מיליון שקל לאור ביקושי יתר. לציבור הוצעו ניירות ערך של השותפות בהיקף 3.5 מיליון שקל ובמכרז הציבורי התקבלו ביקושים של 126 מיליון שקלים, פי 36 ושיעור ההקצאה עמד על 2.8%. השותף הכללי, המנהל את השותפות, השקיע במסגרת גיוס זה סך של 10 מיליון שקלים.

הנהלת השותפות כוללת את ליגד רוטלוי, כיו"ר יוניקורן טכנולוגיות ואת עמית גרין כמנכ"ל השותפות. ועדת ההשקעות כוללות את מנכ"ל החברה עמית גרין ואת יענקל'ה טננבוים, מוטי גוטמן, יוסי בן שלום, ודן וינטראוב, אנשי עסקים מובילים בעלי ניסיון והצלחות רבות בחברות, מיזמים, מיזוגים ורכישות ואקזיטים.

אסטרטגיית ההשקעה של שותפות יוניקורן מבוססת על מיקוד בחברות צעירות הפועלות בתחומי הטכנולוגיה, התוכנה והאינטרנט, עם השקעה שבין 1-2 מיליון דולר בכל חברה לטווח של כשלוש שנים. החברות שנבחנות כוללות הנהלות איכותיות עם פתרונות חדשניים הפונים לשווקים איתנים, ומספקים מענה לצרכים המייצרים ביקוש משמעותי בשוק היעד. נבחנת גם המידה בה מסוגלת הנהלת השותפות לסייע באופן ניכר לקידום החברה וליישום אסטרטגיית יציאה למימוש השקעה או הנפקה בטווח הנראה לעין.

אודות יוניקורן

שותפות יוניקורן להשקעה בחברות טכנולוגיה צעירות הוקמה על ידי יענקל'ה טננבוים, ליגד רוטלוי, רונן ויסרברג ויגאל לנדאו. יו"ר השותפות הוא ליגד רוטלוי, בעל ניסיון עשיר בתאגידים פרטיים וציבוריים רבים, ביניהם רציו, חלל וחברות נוספות. מנכ"ל השותפות הוא עמית גרין אשר מביא עימו 25 שנות ניסיון בתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים והיזמות.

ועדת ההשקעות של יוניקורן טכנולוגיות כוללת את המנכ"ל עמית גרין בנוסף על יענקל'ה טננבוים, המשמש גם כדירקטור - בעל ניסיון עסקי של 35 שנה בתחום ההשקעות, מיזוגים ורכישות, הנפקות ואקזיטים רבים של חברות טכנולוגיה. חבר נוסף בוועדת ההשקעות הוא מוטי גוטמן, מנכ"ל חברת מטריקס, הנסחרת במדד ת"א 35, שעשתה במהלך השנים האחרונות עשרות מיזוגים של חברות טכנולוגיה. חבר נוסף הוא יוסי בן שלום, בעל ניסיון רב שנים כמנהל בכיר אשר הוביל בשנים האחרונות השקעות ואקזיטים בחברות רבות, ביניהן DBSI, טלדור, דנאל, סימטרון ופוינטר. חבר נוסף בוועדה זו הוא דן וינטראוב, מנכ"ל פרוסיד הון סיכון, ששימש בעבר כמנכ"ל ההחזקות הריאליות של בנק איגוד וכדירקטור במספר רב של חברות ציבוריות פרטיות וממשלתיות. צוות ההנהלה וכן ועדת ההשקעות של השותפות הם בעלי ניסיון עשיר והיקף השקעות של מיליארדי שקלים, מוניטין מוצלח באקזיטים, עסקאות מיזוג ורכישה והנפקות. התמחותם היא בתחום הטכנולוגי, שוק ההון, השקעות ופיתוח עסקי וקשרים בינלאומיים.

התחום הטכנולוגי נהנה כיום מצמיחה מחודשת, בין השאר על רקע משבר הקורונה שהאיץ תהליכים טכנולוגיים, לרבות צורך גובר בפתרונות לעבודה מהבית והחלפת מוצרים ושירותים מסורתיים בפתרונות טכנולוגיים. עקב כך, בחצי השנה האחרונה גדל משמעותית היקף ההשקעות בחברות טכנולוגיה, בעיקר מצד גופים מוסדיים, עובדה המעניקה רוח גבית לתחום. ההשקעות בתחום הטכנולוגי מהוות השקעת עוגן גדלה והולכת בתיקי ההשקעות של גופים מוסדיים בארץ ובחו"ל.

להשקעה בשותפות יוניקורן יש מספר יתרונות מרכזיים. הראשון הוא שילוב של השקעה במספר חברות ולא בחברה בודדת תוך פיזור והקטנת סיכונים. כמו כן, ההשקעה בשותפות מייתרת את הצורך ואת תהליך איתור ובחירת ההשקעה, כיוון שהיא מתבססת על צוות מומחים קיים ומנוסה ביוניקורן. למשקיעים פרטיים ומוסדיים אין נגישות למספר רב של מומחים ברמה זו בתחום הטכנולוגיה, ואין הצדקה כלכלית להחזיק צוות כזה ברמת הגוף המוסדי, המתמקד בניהול השקעות סחירות. יתרון נוסף הוא שהמשקיעים המוסדיים נהנים מהשקעה עם פוטנציאל עליית ערך משמעותי לאור השקעה בשלבים מוקדמים של החברות. יתרון מרכזי נוסף הוא שמדובר בהשקעה סחירה ונזילה באמצעות הבורסה, המביאה לאופטימיזציה את יכולת ניהול הסיכונים, גיוון ההשקעות ומימוש אקזיטים.
 
 

בתמונתו מנכ"ל החברה עמית גרין. צילום: יוניקורן\יח"צ. 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה