אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו תרכוש חומר גלם (תפרחות יבשות) מגנטיקה ייחודית של אחת החברות הותיקות הפעילה למעלה מ-10 שנים


13.7.20
החברה ביצעה הזמנה ראשונה מתוך הסכם מסגרת לרכישה של כל תוצרת החווה בבלעדיות בהיקף 3 טון לשנה, למשך 3 שנים, מחווה בדרום הארץ המגדלת גנטיקה זו

יוניבו בדקה את איכות הזנים ועל רקע מעורבותה בבתי המרקחת, היא מכירה לעומק את דרישות המטופלים והביקוש הרב למוצרים מזנים אלו

200 ק"ג ראשונים צפויים להגיע החל מחודש הבא למפעל הייצור

חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לבתי מרקחת בישראל וכן בעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, הודיעה כי ביצעה הזמנה ראשונה מחווה בדרום הארץ לקבלת חומרי גלם (תפרחות יבשות) מזנים ייחודיים וגנטיקה של אחת מהחברות הותיקות, הפועלת בישראל מזה למעלה מ-10 שנים, והיא ליוותה את החווה על פי הפרוטוקולים של הגידול שלה תוך הקניית ידע רב למנהלי החווה.

ההזמנה הראשונה צפויה להיות מסופקת מהחווה למפעל במהלך החודש הבא והיא חלק מהסכם מסגרת בלעדי לאספקה של 3 טון לשנה, למשך 3 שנים ליוניבו. רכישת חומרי הגלם תעשה ברמות מחיר שונות, 4-6.5 שקלים לגרם, על פי ריכוז החומרים הפעילים בכל זן.

לאור המעורבות של יוניבו במערך ההפצה הקיים, בכ-90 בתי מרקחת בהם נמכרים מידי חודש מוצריה, החברה הגישה לחווה תוכנית שתילה ספציפית לזנים הייחודיים אותם יוניבו מעוניינת לרכוש, בהתאם להיכרות ולביקוש העולם מהמטופלים.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "יוניבו מוכרת מוצרים באופן שוטף מתחילת השנה בעשרות בתי מרקחת ויש לנו הכרות עמוקה עם דרישות המטופלים ועם הזנים המבוקשים. הסכם הרכישה המשמעותי לגנטיקה הייחודית של החווה הותיקה והמנוסה מהווה מימוש האסטרטגיה העסקית שלנו, להתקשרות עם מספר רב של ספקי גנטיקה ותוצרת איכותית, על פי הדרישות של השוק. ביצוע מיון וסינון לחומרי הגלם על מנת לייצר ולשווק מגוון רחב וגדול של מוצרים באיכות פרימיום בזמינות של מאות ק"ג בחודש למשך כל השנה"

מתחילת 2020 ועד היום רוכשת יוניבו את חומרי הגלם ממספר חוות בישראל ומספקת באופן שוטף מוצרים לבתי מרקחת ברחבי הארץ. במטרה לשמור על איכות המוצרים, החברה בוחרת בקפידה את הזנים וחומרי הגלם מהחוות איתן היא עובדת. על כן, לאור הסכמים בלעדיים עם מספר חוות, ליוניבו יתרון חשוב שמאפשר לה לייצר מוצרים ממבחר זנים וחומרי הגלם ברמה גבוהה, זאת עד להשלמת חוות עמית שנמצא בבעלותה.

במהלך הרבעון השלישי החברה צופה כי תתחיל להפעיל את חוות עמית לצורך גידול וריבוי תוצרת קנאביס רפואי אשר תעובד במפעל החברה ותימכר בבתי מרקחת אשר גם בהם ליוניבו חלק – כך תשלים שליטה בכל שרשרת הערך של הקנאביס הרפואי. יוניבו פועלת לייצר מוצרים בקצב של מאות ק"ג בחודש, בקצב עולה, במטרה להביא את המפעל להיקף ייצור של למעלה מ-40 טון מוצרי קנאביס רפואי בשנה.

שליטה בכל שרשרת הערך:

יוניבו חתמה על הסכם עם בית מרקחת "כנרת" להקמת פעילות הפצה ללקוחות סופיים. "כנרת" חבר בקבוצת ניהול של כ-40 בתי מרקחת נוספים, הפרוסים במרכז הארץ, בצפונה ובדרומה. לפעילות המשותפת תהא זכות ראשונים (ובאי מימושה תינתן זכות זו ליוניבו) לפנות לבתי מרקחת אלו על מנת להתקשר בהסכמי הפצה עימם, להקמת נקודות מכירה נוספות בהיקפי מכירה דומים. לחברה הסכמי מכירה של עד כ-20 טון קנאביס רפואי.

ליוניבו מפעל בבעלותה המייצר מוצרי קנאביס רפואי על פי האסדרה החדשה של משרד הבריאות בתקן GMP וכן מעבדת מו"פ מהגדולות בישראל המפתחת מוצרים עתידיים ופורמולציות מבוססות קנביס רפואי. החברה תפעיל במהלך רבעון שלישי את חוות ״עמית״, חוות קנאביס רפואי מהגדולות בישראל הנמצאת בבעלותה ותספק לה תוצרת, ללא תלות בחוות אחרות.

יוניבו רוכשת תוצרת קנאביס רפואי מחוות בישראל בתקן IMC-GAP, מעבדת את התוצרת במפעל שלה באזור התעשייה של אשקלון ומשווקת מוצרי קנאביס רפואי סופיים בתקן IMC-GMP, בהתאם להסכמים שלה עם בתי מרקחת בישראל. במקביל יוניבו מקדמת הסמכת המפעל שלה לתקן EU-GMP באמצעות חברת התעדה מוסמכת. מטרת ההסמכה לאפשר לחברה לשווק את מוצריה באירופה, בטריטוריות בהן תקן זה נדרש. כושר הייצור של המפעל הוא 40-60 טון קנאביס רפואי בשנה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה