אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו תשווק מוצרי פרימיום מבית מרנובה קנדה - צופה להוסיף הכנסות של למעלה מ-5 מיליון שקלים


12.7.20
תייבא 4 זני Indoor מגנטיקה ייחודית אשר יתווספו לסל המוצרים של החברה ותשווקם ב-90 בתי המרקחת בהם משווקת יוניבו את מוצריה מתחילת השנה

חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לבתי מרקחת בישראל וכן בעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, הודיעה כי תרכוש מספר מאות ק"ג של תוצרת קנאביס רפואי ממתקן Indoor של חברת מרנובה מקנדה (חברה בת של Creso Pharma הנסחרת בבורסה האוסטרלית). תוצרת הקנאביס הרפואי כוללת 4 זני פרימיום מבוקשים, בעלי רכיב THC גבוה, שימכרו ברשת ההפצה של יוניבו הכולל כ-90 בתי מרקחת ברחבי הארץ תמורת למעלה מ-5 מיליון שקלים. הייבוא ממרנובה מאפשרת ליוניבו בידול ואי תלות באיכות הקנאביס הרפואי של חוות בישראל.

היום רוכשת יוניבו את חומרי הגלם ממספר חוות בישראל ועל מנת לשמור על איכות המוצרים בוחרת בקפידה את הזנים וחומרי הגלם מהחוות איתם עובדת החברה זה מספר חודשים. במהלך השנה השלימה התקשרויות עם חוות נוספות לרבות חתימת חוזה בבלעדיות לרכישת כל התוצרת מחווה המגדלת כבר היום, המאפשר לה מבחר זנים וחומרי הגלם שאיתם עובדת החברה עד להשלמת חוות עמית.

ההסכם עם מרנובה הוא לאחר השלמת משלוח ראשון מקנדה עבור חברת 'היליז' של איל זילברמן ועמידה בבדיקות איכות מחמירות לתוצרת הקנאביס הרפואי של מרנובה. המשלוח הראשון של חברת היליז צפוי להיכנס לייצור בימים הקרובים במפעל ולהיות משווק על ידי יוניבו בבתי המרקחת . במהלך הרבעון השלישי החברה צופה כי תתחיל להפעיל את חוות עמית, הנמצאת בבעלותה, לצורך גידול וריבוי תוצרת קנאביס רפואי אשר תעובד במפעל החברה ותמכר בבתי מרקחת אשר גם בהן ליוניבו חלק – כך תשלים יוניבו שליטה בכל שרשרת הערך של הקנאביס הרפואי.

יוניבו פועלת לייצר מוצרים בקצב של מאות ק"ג בחודש, בקצב עולה, במטרה להביא את המפעל להיקף ייצור של למעלה מ-40 טון מוצרי קנאביס רפואי בשנה. את התוצרת רוכשת יוניבו כיום ממספר חוות בישראל ומוצריה נמכרים ברשת הפצה המונה כ-90 בתי מרקחת בישראל – יתרון המאפשר לה להבין את צרכי השוק ולהזמין מראש מהחוות הקיימות את התוצרת הנדרשת.

יוניבו חתמה על הסכם עם בית מרקחת "כנרת" להקמת פעילות הפצה ללקוחות סופיים. "כנרת" חבר בקבוצת ניהול של כ-40 בתי מרקחת נוספים, הפרוסים במרכז הארץ, בצפונה ובדרומה. לפעילות המשותפת תהא זכות ראשונים (ובאי מימושה תינתן זכות זו ליוניבו) לפנות לבתי מרקחת אלו על מנת להתקשר בהסכמי הפצה עימם, להקמת נקודות מכירה נוספות בהיקפי מכירה דומים. לחברה הסכמי מכירה של עד כ-20 טון קנאביס רפואי.

ליוניבו מפעל בבעלותה המייצר מוצרי קנאביס רפואי על פי האסדרה החדשה של משרד הבריאות בתקן GMP וכן מעבדת מו"פ מהגדולות בישראל המפתחת מוצרים עתידיים ופורמולציות מבוססות קנביס רפואי. החברה תפעיל במהלך רבעון שלישי את חוות ״עמית״, חוות קנאביס רפואי מהגדולות בישראל הנמצאת בבעלותה ותספק לה תוצרת, ללא תלות בחוות אחרות.

יוניבו רוכשת תוצרת קנאביס רפואי מחוות בישראל בתקן IMC-GAP, מעבדת את התוצרת במפעל שלה באזור התעשייה של אשקלון ומשווקת מוצרי קנאביס רפואי סופיים בתקן IMC-GMP, בהתאם להסכמים שלה עם בתי מרקחת בישראל. במקביל יוניבו מקדמת הסמכת המפעל שלה לתקן EU-GMP באמצעות חברת התעדה מוסמכת. מטרת ההסמכה לאפשר לחברה לשווק את מוצריה באירופה, בטריטוריות בהן תקן זה נדרש. כושר הייצור של המפעל הוא 40-60 טון קנאביס רפואי בשנה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה