אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

הטכנולוגיה של DreaMed הישראלית הוטמעה במערכת של חברת Medtronic הגלובלית ובכך השתיים משפרות את הטיפול בסוכרת סוג 1


21.6.20
הטכנולוגיה של DreaMed הישראלית הוטמעה במערכת של חברת Medtronic

(פתח תקווה, ישראל, יוני 2020) - חברת DreaMed Diabetes, הודיעה על הטמעה של טכנולוגית הלבלב המלאכותי שלה במסגרת מערכת MiniMed 780G Advanced Hybrid Closed Loop של חברת Medtronic Diabetes, יצרן מוביל עולמי בשוק מכשירי הסוכרת. המערכת קיבלה אישור CE ותחל להיות משווקת באירופה בסתיו הקרוב.. שיתוף הפעולה בין מדטרוניק לדרימד התחיל כבר בשנת 2015, כששתי החברות חתמו על הסכם גלובלי לפיתוח המערכת ורישיון להפצה בלעדית.


טכנולוגית MD-Logic פותחה ב-2007, בראשות של פרופסור משה פיליפ, במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים, בישראל. הפרויקט המוצלח הוא זה שהוביל לשיתוף פעולה של DreaMed ו-Medtronic ויישום הטכנולוגיה של דרימד במערכת MiniMed 780G. מאחורי פיתוח הטכנולוגיה הייחודית הם מייסדי דרימד פרופ' משה פיליפ, ד"ר רויטל נמרי, שחר מילר, אלי גרונברג, אביאל פוגל, עידו מולר, פרופ' תומס דנה פרופ' תדה בטלינו, פרופ' אולגה קורדונורי, ד"ר נטשה בארטינה וערן אטלס.


האלגוריתם MD-Logic Artificial Pancrea, הינה מערכת מתקדמת במעגל סגור- אשר תוך שימוש בנתונים מחיישן סוכרת רציף, המערכת מחשבת את כמות האינסולין שיש לתת על מנת לאזן את רמות הסוכר בזמן אמת, ופוקדת על משאבת האינסולין באופן אוטומטי להזריק למטופל את הכמות המחושבת כדי לשמר את רמת הסוכר בטווח בטוח.. הייחודיות של מערכת זו היא ביכולת לתת "בולוס אינסולין לתיקון" - מנות אינסולין מדוייקות לתיקון רמות סוכר גבוהות, תוך שינוי אופן מתן האינסולין כתלות בדינאמקה של הסוכר הנמדד. יעילותה של טכנולוגיית ה-MD-Logic קיבלה תוקף במחקרים קליניים רבים. הצוות במרכז שניידר היה הראשון לבחון את טכנולוגיה חדשנית כזו במחקר מחוץ לכותלי בית החולים, מחקר אשר תוצאותיו פורסמו בירחון המכובד The New England Journal Of Medicine. בנוסף, הטכנולוגיה הזו הייתה הראשונה לשימוש ביתי על ידי מטופלים כבר ביוני 2012 והראשונה לקבל אישור רגולטורי ב-2015 על ידי הרשויות באיחוד האירופי.


כחלק משיתוף פעולה בין השתיים, מדטרוניק תשלב את אלגוריתם ה-MD-Logic Artificial Pancreas של DreaMed בתיקון אוטומטי של מערכת ה-MiniMed 780G, שתשמש מאות אלפי אנשים ברחבי העולם הסובלים מסוכרת סוג 1. שילוב אלגוריתם במערכת ימלא צרכים רבים שאינם ניתנים למענה בקרב חולי סוכרת, ביניהם, קושי בשליטה על הגלוקוז בזמן הארוחות. עם האלגוריתם החדש ניתן להפחית היפרגליקמיה (רמת סוכר גבוהה בדם) הנובע מארוחות שהוחמצו או ארוחות מאוחרות וחישוב לא מדויק של פחמימות בכל ארוחה מכיוון שעתה, עם הטכנולוגיה של DreaMed, המערכת תדע לתקן את רמות הסוכר הגבוהות אוטומטית תוך שימוש ב"בולוס תיקון אוטומטי".


ערן אטלס, מנכ״ל ומייסד משותף DreaMed אמר כי "אני רוצה לברך את קבוצת הסוכרת ב-Medtronic ואת הצוות שלנו ב-DreaMed על כברת דרך זו. אנו גאים להיות חלק בשורת מוצרי Medtronic במטרה לאפשר אופטימיזציה של האינסולין בקרב חולי הסוכרת.. יחד, נייצר עולם חדש בו מאות אלפי חולי סוכרת ברחבי העולם יחיו אורך חיים טוב יותר תוך בקרה על רמת הגלוקוז,״ עוד הוסיף כי, "המיקוד הנוכחי של DreaMed הוא פלטפורמת DreaMed Advisor שכבר אומץ על ידי מרכזי סוכרת מובילים בארה"ב״


פרופ׳ משה פיליפ מנהל מכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים וסמנכ״ל מדע ראשי ומייסד משותף של DreaMed, "שיתוף הפעולה בין הצוותים הינו ארוך ופורה. בעיקר אני שמח כי משיחותי עם חולי הסוכרת שהשתמשו במערכת המשולבת. ניכר שביעות רצון גבוהה מהשימוש והיעילות של המוצר. זה הוא כלי עוצמתי שמביא לשיפור אמיתי ומשמעותי בחייהם של כל החולים ובייחוד בקרב קבוצות המתבגרים.


"שיתוף פעולה הוא המפתח לחדשנות שמאפשרת שינויים משמעותיים, כך גם במקרה של מחלת הסוכרת והשיתוף פעולה בינינו לבין דירמד,״ אמר ד"ר רוברט ויגרסקי, סמנכ״ל רפואה ראשי, קבוצת הרפואה הגלובלית והקלינית לקבוצת סוכרת ב-Medtronic. עוד ציין כי "העבודה השוטפת שלנו עם דרימד לאורך השנים הביאה לשינוי בניהול מחלת הסוכרת.״


אודות DreaMed Diabetes

החברה נוסדה ב-2014, והיא מפתחת פתרונות וכלים לקבלת החלטות לניהול מיטבי של טיפול באינסולין בחולי סוכרת מסוג 1 ו-2. המוצר הראשון של החברה הכולל את טכנולוגיית Md-Logic Artificial Pancreas התמקד ב מערכות לבלב מלאכותי לאנשים עם סוכרת סוג 1 וזכויות הרישוי עבורו נרכשו על ידי מדטרוניק. לאחר מכן פיתחה החברה את Advisor, פורטפוליו של פתרונות לתמיכה בקבלת החלטות עבור חולים ואנשי מקצוע, שמטרתו להפוך נתונים דינמיים בזמן אמת לכדי טיפול בר ביצוע, בעזרת טכנולוגיה קוגניטיבית ייחודית, מבוססת ענן. משקיעים בחברה כוללים את מדטרוניק סוכרת, נורמה השקעות ו-OurCrowd. למידע נוסף, בקרו ב -http://www.dreamed-diabetes.com/.


אודות מרכז שניידר לרפואת ילדים

מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הוא מרכז רפואי שלישוני, בית החולים היחיד מסוגו בישראל המיועד לילדים. במרכז שניידר מרוכזות כל ההתמחויות ברפואת ילדים והוא מהווה מרכז הפניה לילדים מרחבי הארץ וממדינות רבות נוספות. מרכז שניידר מספק שירותי רפואת ילדים מודרניים ובמסגרתו פועלים מרכזי מצוינות בעלי שם בינלאומי, ביניהם: מערך השתלות האיברים, המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, היחידה לנוירוכירורגיה, מכון הלב והמערך ההמטולוגי-אונקולוגי.


מרכז שניידר הציב אמות מידה חדשות ברפואת ילדים בישראל וקנה לו שם כאחד מהמרכזים הטובים בעולם בתחומו. מרכז שניידר נמצא בחוד החנית של הטכנולוגיה והמחקר בארץ ובעולם, מקדם ומפתח את המחקר ברפואת ילדים וזוכה להצלחות רבות הן במחקר והן בהישגים רפואיים מרשימים, זאת לצד פיתוח קשרים בינלאומיים.

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה