אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

וובינר ראשון מסוגו שיזמה והובילה עמותת נגישות ישראל


12.5.20
220 נציגים מ-56 מדינות השתתפו בוובינר ראשון מסוגו שיזמה והובילה עמותת נגישות ישראל ועסק בדרכים לסיוע לאנשים עם מוגבלות בימי הקורונה

וובינר ראשון מתוך סדרה של חמישה מפגשים מקוונים בינלאומיים שיזמה עמותת נגישות ישראל התקיים ביום חמישי האחרון. העמותה, שמנהלת קהילת קשרים בינלאומיים לנושא שוויון, נגישות ושילוב אנשים עם מוגבלות, הצליחה להפגיש עשרות מדינות על מסך אחד. המטרה היא ללמוד או לחלוק יוזמות ורעיונות ולהטמיעם במדינות בכל העולםבכדי לשפר את חייהם של אנשים מוגבלות וקשישים, שמתמודדים עם אתגרים רבים בתקופת הקורונה.

מעל 220 נציגים מ-56 מדינות מהעולם השתתפו בוובינר ראשון מסוגו שהתקיים בחמישי האחרון, 7.5, אותו יזמה והובילה עמותת נגישות ישראל ואשר עסק בשיתוף פעולה בינלאומי לסיוע לאנשים עם מוגבלות וקשישים בכל העולם.

זהו הוובינר הראשון מתוך סדרה של חמישה מפגשים מקוונים בינלאומיים שיזמה עמותת נגישות ישראל המנהלת קהילת קשרים בינלאומיים לנושא שוויון, נגישות ושילוב אנשים עם מוגבלות. בכל מפגש, בו משתתפים גם נציגי משרד החוץ, יוצגו 5 מיזמים מוצלחים שניתן ללמוד מהם או להעתיקם בפשטות ולהטמיעם בערים ומדינות בכל העולםועל ידי כך לשפר את חייהם של אנשים עם מוגבלות במצב חירום זה.

מדובר בתקופה מאתגרת לכולם, אך תקופה מאתגרת שבעתיים לקשישים ולאנשים עם מוגבלויות, בעיקר הקשות בהן. רבים מהקשישים ומהאנשים עם מוגבלות בסיכון עקב מצב רפואי ולכן נדרשים לשמור על ריתוק לבית ובידוד חברתי.כך לדוגמא אלה עם מוגבלות קשה שבביתם לבד וללא עזרה חוששים איך יקבלו מזון, תרופות, ציוד רפואי ואפילו עזרה בניקיון ושלא לדבר על המשך טיפולים

בריאותיים שוטפים. אנשים עם מוגבלויות שמיעה חוששים איך יתקשרו איתם, כי הטלפון אינה אופציה וכי מסיכת הגנה מונעת את האפשרות לקריאת שפתיים. ועיוורים חוששים שאם ישימו להם משלוחים בכניסה לבית הם בכלל לא יצליחו למצוא את המשלוח בעצמם, ובכלל חששות איך להיות מעודכנים על המגבלות והנחיות ראש הממשלה והמשרדים השונים.

את הוובינר שנערך ביום חמישי האחרון, פתחה שגרירתישראלבאו"ם בג'נבה שוויץ, אביבה רז שכטר, שהדגישה את החשיבות שישראל רואה בהובלת הנושא בעולם לרבות פתרונות יצירתיים המביאים מתודולוגיות ופתרונות חדשניים גם לשעת חירום, ושאנו חולקים אותם באופן גלובלי.

שגריר אקוודור לאו"ם שעומד בראש הוועידה שעוסקת באמנה לעניין זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות באו"ם, לואיס גאלאגוס, שיתף את המשתתפים בקשיים של אוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות ובירך על היוזמה של עמותת נגישות ישראל: "אני מצפה שביחד נמצא את הדרך לכך שאנשים עם מוגבלות לא יישארו מאחור, שלא יישארו כאלה שלא דואגים להם".

בוובינר הוצעו רעיונות ויוזמות רבות של מדינות ברחבי העולם שמטרתם להקל על אנשים עם מוגבלות בימים קשים אלה.

מייסדת מיזם השוויון והשילוב במסגרת הפורום הכלכלי העולמיValuable 500, קרוליין קייסי, הדגישה בפני המשתתפים אתחשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי בהובלת עמותת נגישות ישראל שמאפשר למיזם הזה לפעול.

עמותת נגישות ישראל הציגה מדריכים שהכינה לצוותי חירום ונותני שירותים חיוניים ביניהם המשטרה, פיקוד העורף, רשויות מקומיות ומתנדבים וכמובן נותני שירותים מתחום הבריאות, ובהם כלים לתקשורת, סיוע וטיפול באנשים עם מוגבלות קשישים בתקופת הקורונה. בהצגת הפרויקט התמקדה מנכ"לית העמותה עו"ד מיכל רימון בכך שכל המדריכים תורגמו לאנגלית והוסבו לעקרונות כלליים שאינם תלויים בחקיקה כזו או אחרת שמיוחדת לישראל, וזאת על מנת לאפשר למדינות בכל העולם להשתמש במדריכים אלה ולהטמיע את הכלים שלהם במדינתם.

מיזמים ורעיונות נוספים הוצגו על ידי מדינות אחרות, ביניהם הצעה להקים ויקיפדיה בתחום הנגישות. כמו כן הוצגה מערכת אינטרנטית שמתאימה מידע ועדכונים בנושא הקורונה עבור אנשים עם מוגבלות על ידי יצירת התכנים בשלוש רמות של שפה, כך שגם אלה שמתקשים בהבנה ובקריאה ואנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית יקבלו את המידע בצורה המותאמת להם, והוצג מיזם במסגרתו אנשים עם מוגבלות משתפים בסיפורם ודרך התמודדותם האישית בעת הבידוד.

הוובינר הונגש בכתוביות לכבדי שמיעה ע"י חברת הטכנולוגיה הישראלית לתמלול חברת ורביט שמשלבת תוכנתAI יחד עם גורם אנושי מקצועי להשגת תמלול איכותי ומקצועי בזמן אמת על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות בשמיעה ולקויות למידה לעקוב אחר הדברים החשובים שהועלו בוובינר.

עו"ד מיכל רימון, מנכ"לית עמותת נגישות ישראל: "יצרנו מארג של מומחים, חברות מקדמות נגישות, עמותות, אנשי מפתח במדינות בכל העולם שחולקים את האמונה והשליחות שלנו בחשיבות קידום הנגישות והשילוב ברמה מקומית וברמה בינ"ל. הצלחנו ליצור קשר קרוב עם אנשים שהפכו לחברים, נקראים לדגל והתוצאה היא הוובינר שקיימנו. בקרב המשתתפים הורגשה התרגשות של ממש לראות נציגים מכל כך הרבה מדינות לוקחים את הזמן מקשיבים, חולקים ותורמים מניסיונם לקידום ההתמודדות הגלובלית עם התייחסות לאנשים עם מוגבלות וקשישים בעידן הקורונה".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה