אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

לימודי ניהול מערכת בריאות


10.5.20
מה לומדים בתוכנית לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות?

מה לומדים במסלול הלימודים לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות? מהם תנאי הקבלה ללימודי ניהול מערכות בריאות? מהן אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

מסלול הלימודים לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות נחשב ליוקרתי, זהו תואר מבוקש בשנים האחרונות שנועד להכשיר את הסטודנטים למגוון תפקידי ניהול במערכת הבריאות בישראל. במהלך הלימודים רוכשים ידע תיאורטי בתחומי ניהול ורפואה, רוכשים כלים מתקדמים ופרקטיים למילוי התפקיד בהצלחה וזוכים לדיפלומה מוערכת המאפשרת להשתלב בתפקידי מפתח במערכת הבריאות וליהנות מקריירה מעניינת, משמעותית ומאתגרת.

מה התפקיד של בוגרי תוכנית הלימודים לניהול מערכת בריאות?

מערכת הבריאות בישראל נחשבת למתקדמת, עם זאת יש מחסור עצום במנהלים איכותיים כדי לקדם את המערכת ולהוביל אותה להישגים כבירים ומשמעותיים. באופן כללי, הגדרת התפקיד של מנהל מערכות בריאות היא לעצב את דמותה ותפקודיה של מערכת בריאות בישראל בעשורים הבאים, לייעל את העבודה במערכות הבריאות השונות, לשפר את השירות למטופלים ולהוביל מהפכה ניהולית במערכת הבריאות על כל רבדיה וגווניה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי מנהל מערכות בריאות הם:

· תעודת בגרות מלאה עם ציון משוקלל לפחות 80. (בגרות ישראלית או תעודה שוות ערך ממוסד לימודים מוכר בחו"ל).

· ציון מינימלי בבגרות של 3 יח"ל לפחות במתמטיקה, נדרש ציון של לפחות 75.

· ציון מינימלי של 85 במבחן אמיר"ם, או ציוד 186 לפחות במבחן אמי"ר.

· ציון 100 לפחות במבחן יע"ל (המבחן מיועד לבעלי פסיכומטרי או בגרות בשפה שונה מעברית).

בכפוף להחלטת הוועדה לקבלת סטודנטים במוסד האקדמי יכולים להתקבל לתוכנית הלימודים גם סטודנטים בעלי תואר אקדמי או לימודים חלקיים במסלול לתואר ראשון בתחומים אחרים, כל עוד הם למדו במוסד מוכר להשכלה גבוהה וההישגים שלהם מתאימים לדרישות התוכנית לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות.

מה לומדים בתוכנית לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות?

תוכנית לימודים ניהול מערכת בריאות כוללת קורסי חובה ובחירה מתחומים מגוונים כמו ניהול, כלכלה, משאבי אנוש, מדעי הבריאות ועוד. בנוסף, כל הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים באנגלית, למעט מועמדים העומדים בדרישות הפטור ללימודי אנגלית במהלך התואר.

תוכנית הלימודים כוללת מבחר נושאים מתחומים הקשורים למערכת הבריאות ומתחומי ניהול, חשבונאות, משפט וכלכלה. תוכנית הלימודים עשירה ומגוונת, התוכנית תוכננה על ידי אנשי מקצוע מובילים מעולם הרפואה והאקדמיה – בהתאמה לדרישות השוק ולצרכים המשתנים והעדכניים ביותר של מערכות הבריאות בארץ ובעולם (בתי חולים, משרד הבריאות, קופות חולים, קליניקות פרטיות וכדומה). בין היתר לומדים את הקורסים הבאים:

· ניהול מערכות שירותי בריאות

· יסודות הניהול

· מבוא לכלכלה מיקרו + מאקרו

· יסודות החשבונאות

· מבוא לפסיכולוגיה

· סטטיסטיקה

· שיטות מחקר בשירות הבריאות

· חשבונאות ניהולית

· יסודות המימון

· חוק ומשפט במערכת הבריאות

· ניהול בתי חולים

· יישומי מחשב

· ניהול משאבי אנוש במערכות בריאות

· ניהול לוגיסטי

· תכנון והערכת שירותי בריאות

· אתיקה במערכות בריאות

כמו כן, יש לקחת קורסי בחירה, להשתתף בתרגולים ובמעבדות, ולקראת סיום הלימודים יש להגיש סמינריון עיוני וסמינריון מחקרי.

הכתבה באדיבות המרכז האקדמי – שערי מדע ומשפט. המרכז האקדמי הוקם ב-1995 וממוקם בהוד השרון, המוסד המוביל מוכר על ידי המל"ג ומורשה לקיים לימודים במגוון תחומים, לרבות מנהל מערכות בריאות לתואר ראשון.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה