אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) לב וכלי דם >

הצלחה בניסוי ארוך-טווח משמעותי במערכת המסתם המיטרלי


20.4.20
אליום מדווחת על הצלחה בניסוי ארוך-טווח משמעותי במערכת המסתם המיטרלי

אליום מדווחת על הצלחה בניסוי ארוך הטווח במערכת להחלפת מסתם לבבי מיטרלי: הניסוי הוכיח את תפקוד השתלים לאורך זמן, ואת הובלתם המדוייקת אל מיקומם בלב

קיסריה, 20 באפריל 2020 – אליום מדיקל (ת"א: אלמד), המתמחהבטכנולוגיותזעירפולשניות למתן פתרונות חדשנייםבשווקים גדוליםלצרכים קלינייםלהם לא קיים מענה מספק, הודיעה כי חברת-הבת 'תרוליף מדיקל' השלימה בהצלחה את הניסוי ארוך הטווח בחיות גדולות, בו נבחן עקרון הפעולה החדשני של המערכת להחלפת מסתם לבבי דו-צניפי (מיטרלי) בחולים הסובלים מדלף קשה במסתם, אשר מוחדרת באופן מלעורי (צינתור).

הניסוי הוכיח את תפקוד השתלים לאורך זמן, וכן את יעילותו ודיוקו של אופן הובלתם אל מיקומם בלב.

המערכת החדשנית של תרוליף מבוססת על שני חלקים עיקריים: שתל עיגון הממוקם בעלייה השמאלית של הלב, ומסתם מיטרלי המושתל לתוך שתל העיגון. בנוסף, פיתחה תרוליף מערכות הובלה וציוד נוסף הדרושים לביצוע ההליך.

כ-10% מהאוכלוסייה העולמית מעל גיל 75 סובלים מתופעה של דליפה במסתם זה כאשר בארה"ב לבדה ישנם כ-4 מיליון חולים. כיום, החלופה הטיפולית העיקרית להחלפת מסתם מיטרלי הקיימת לטיפול בחולים אשר סובלים מדלף קשה במסתם היא ניתוח לב פתוח תחת תמיכה של מכונת לב-ריאה. הליך זה אינו ישים עבור מרבית החולים (מבוגרים בעלי מחלות לבביות או מחלות כרוניות נוספות), בשל הסיכון המשמעותי הכרוך בניתוח וההחלמה הקשה. אישור המערכת לשימוש קליני יספק פתרון זעיר פולשני, אשר יהווה פריצת דרך וייתן תקווה למיליוני חולים אלה.

היקף שוק המסתמים המיטרלים נאמד בכ-5 מיליארד דולר בשנה ב-2020. בשנים האחרונות בוצעו בענף עסקאות בהיקף כולל של כ-2 מיליארד דולר, במסגרתן נרכשו חברות מסתמים מיטרלים בשלבים מוקדמים, על ידי ענקיות המכשור הרפואיAbbott,Medtronic, Edwards ו-LivaNova.

"הצלחת הניסוי מהווה עבורנו אבן דרך חשובה וסוללת בפנינו את המשך הפיתוח במטרה להביא מזור למיליוני חולים הסובלים מתפקוד לקוי של המסתם המיטרלי", אמר אריאל רובשקין, מנכ"ל אליום מדיקל. "לאחרונה קיבלנו מענק נוסף, בלתי מדלל, מרשות החדשנות המעיד על אטרקטיביות הפרויקט והפוטנציאל שלו לספק פתרון אפקטיבי לצורך משמעותי שאין לו מענה כיום.״

יצוין כרקע, כי לפני כ-15 שנה נעשתה פריצת דרך בהשתלת מסתמים אורטלים, כאשר עד אז הדרך היחידה הידועה להחלפת מסתם אורטלי הייתה בניתוח לב פתוח בלבד. מאז שפותח מסתם, הניתן להחדרה בצינתור, מספר הולך וגדל של חולים מטופל באמצעות צינתור. על בסיס התגובות המקובלות בעולם הרפואי, וכאלה שמתקבלות אצל צוות תרוליף מזה מספר שנים, קיימת ציפייה בעולם הקרדיו-וסקולארי שתהליך דומה יקרה בתחום המסתמים המיטרלים.

להערכת הנהלת תרוליף, ההגעה לאבן הדרך כעת היא בעלת חשיבות רבה עבור ביסוס הערכת החברה, כי המערכת הייחודית עשויה לתת פתרון יעיל לטיפול בחולים הסובלים מדלף במסתם, ולהיות אטרקטיבית ביותר עבור חברות מובילות בתעשייה, המחפשות פתרונות חדשניים לבעיה נפוצה זו.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה